Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Öğrenme yolundayım

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mustafa Adak tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Adak

Mustafa Adak Aktif Üye

Herkese tekrar merhaba,

Bu site ve forumlar sayasinde sıfırdan sirküler nedir, balık tutmak ve malzeme hazırlamak nedir vb. birsürü yeni bilgiler öğrendim. Fırsat buldukça uyguladım vs. Malum Ramazanbayramında eşimin memleketine slayı ziyaret ettik. Ülkemin heryeri ayrı bir cennet. Bizim gittiğimiz yerde barajlar vardı. Kısmetimiz oralarda aradık. Zaman zaman forumlardan öğrendiğim kadarı ile insanlarla ağız dalaşımız oldu (baraj ve insan olunca tırıvırı illeti de oluyor). Koca koca adamlar ve dedeler torunlarına örnek olarak tırıvırı atıyorlardı barajlara. Güzel Ülkemin, bilmem nedenir insanı, zararlı olduğunu bilmesine ramen hırsına yenik düşüp tırıvırıyı kullanıyor. Tartışırkende tehlikeli oluyorlar. Suçlu ve güçlü misali. Bütün bunlar olurken de kendi adıma çok keyif aldığım av maceram oldu.
    Bölgeyi bilen Mustafa kardeşim saolsun zamanını ve emeğini esirgemedi.
    En güzelide 8 yaşındaki oğlumun mepps (spinner) ile 20-25cm alabalık yakalaması idi.

Resimleri ekleyebilirsem deneyeceğim.

Sazan yakaladık:2,5-3 kg civarı,
    Alabalık yakalladık:değişik boylarda,
    Soman yakaladım:2 kg civarı (ailem ile pikniğie gitmiştim)

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mustafa
    Güzel avlar olmuş. En güzeli de oğlunun yakaladığı o balıktan aldığı haz olmalı.
    Tırıvırıcılarla tartışmak doğru değil. Zaten onu kullanan medeni olamaz, medeni olmayana da laf anlatılmaz.
    Devlet yasakladığı bir malzemenin üretim ve dağıtımını engelleyemiyorsa aciz demektir. Devlet bir konuda aciz kalmışsa biz ne yapabiliriz ki? :(

4. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Tebrikler Mustafa bey,oldukça keyifli ve güzel avlar.Kısmetiniz daim olsun.:)

5. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

rast gele abi devamını bekleriz :D

6. Mustafa Adak

Mustafa Adak Aktif Üye

Şeref Abi,

Temennilerin için teşekkür ederim.
    Tırıvırı için ilçe jandarmaya gittik, komutan bıkmış vaziyette bize çattı. Sizin oltalarınıza el koymadan gidin dedi. Böyle yetki mercii olunca sonuç ortada. Napalım sezsiz kalınmıyor.

7. Mustafa Adak

Mustafa Adak Aktif Üye

Erdal ve Hızır Reis,

Daha güzelleri sizlerin olsun. Ben acemiyim. Kısmetimize ne düşer.

8. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Şeref ne kadar güzel cümlelerle özetlemişsin,ekliyecek bir şey bırakmamışsın,ağzına sağlık.

Zaten Mustafa arkadaşımızın son yazdıklarıda senin yazdıklarınla tam bütünlük kazanmış,ben bıktım uğraşamıyorum,hep bananecilik,hep benmi düzelteceğim durumları sürekli bu mantık çalışmakda.

Bizler bile birey olarak uğraşıyorsak...ki bunda bir menfatimiz asla söz konusu değilken,üstelik uyarılarda bulunurken saçma sapan insanların hakaretleri ve fiziki durumlarıylada karşılaşa biliyoruz.

Hal böyleyken kolluk kuvvetleri yetki verilmişken,bizden çok daha etkili olacakları bir gerçekken,jandarmaya saldıracak halleride yok sanırım,jandarmanın da onlarla başa çıkamama durumları yok sanırım,ancak sözüm sadece kolluk kuvvetlerine söylenmiş gibi asla algılanmasın,devletin bir sürü kurumları var,üstelik bu işlerle Jandarma'nın bile uğraşmasını asla ben doğru bulmuyorum,koskoca askeri kolluk güçlerimizi ne işlerle muhatap ediyorlar hala anlamış değilim.

Lüfer boyunu kendimizi yırtmamıza rağmen,bazı kurumlarında aşırı uğraşların neticesiylede olsa bile 3-beş santim yükseltebilmemiz bile bir şeydir,ha ne kadar takacaklar bunuda hep birlikde göreceğiz,bakalım tırıvırı konusunda da bir yol katedebilecekmiyiz.!

Bu arada sevgili Mustafa senide avların için tebrik ederim. :)

9. YaşaR

YaşaR Moderatör Yönetici

Avınızı tebrik ederim. Oğlunuzu ayrıca kutlarım.

Tırıvırı illetini üretenlerin önü kesilmedikçe kullanımı da devam edecektir. Şeref üstadın dediği gibi adamların doğaya saygısı olsa zaten kullanmaz. Bunlarla girilecek tartışmalar boşa kürek sallamaktır. Cehalet kötü şey.

Umarım bu konuda bir gelişme yaşanır ama çokta ümitli değilim.

10. Mustafa Adak

Mustafa Adak Aktif Üye

Mustafa,

Sizin söylediklerine katılıyorum. Jandarma yasak avcılar v.b., emniyet güçleride maçlar (her türlüsü) kısaca kolluk kuvvetleri bana göre o kadar anlamsız işlerle uğraşıyor ki, bıkınlık, boş vermişlik kaçınılmaz oluyor. Napalım bizde bu toplumun bir parçası olarak aynı tencerede kavrulup gidiyoruz. Teşekkür ederim.

11. Mustafa Adak

Mustafa Adak Aktif Üye

Yaşar kardeşim, çok saol, insan olmak çok zor bir meziyet. Oğlum heyacanla her tanıdığımıza ballandıra ballandıra anlatıyor.:D