Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma AVANGER AV65B hakkında

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında romeo59 tarafından paylaşıldı.

1. romeo59

romeo59 Yeni Üye

Merhabalar herkese..Yeni aldığım okuma avanger av65b makinama sufix 35 lik 300m misina sardım.Yalnız makinaya 100 gr civarı kurşun bağladığımda boşta sararken hafif bir zorlanma ve gerginlik ve hışırtı sesi alıyorum.Yaklaşık 7 yıldır kullandığım marka olmayan başka makinamda yağ gibi sarım var.Ben bu işi anlamadım.Misina çapının bu işte etkisi olurmu? bana zayıf ihtimal geliyor ama..Sarım telindeki rulmanıda gayet iyi.lineafe 3.90 surf kamış ile kullanıyorum.Siz değerli üstadların yorumları bekliyorum.. saygılarımla...

En büyük balıklar sizlerin olsun ..
    Rasgele..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

Merhaba;

Geçen hafta bir arkadaşıma aldık bu makineyi. 0,35 misina ve 125 gr kurşun ile nispeten akıntılı bir yerde denedim.Dipten kurşunu kaldırırken çok az bir zorlanma oluyor. Onun dışında gayet güzel sarım yapıyor.

4. romeo59

romeo59 Yeni Üye

Sarım yaparken makinada kasma veya ses duydunuz mu? Ben bu makinaya 300 mt 0.35 misinayı kendim sardım. Sarımda hata yapmış olabilirmiyim.Bu sarımın yöntemi varmıdır?

Teşekkürler...

5. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Misina Porselenlerin Arasına Sarılmış Olabilir , Makine Yatagının Altına Dolanmıs Olabılır .. Gecen Hafta Benımde Basıma Geldı Aynı Makıneyı Kullanıyorum Cekerken Zorluk Cıkartıyordu ..Misinanın 2 Porselene Dolandıgını Gordum Cozdum Yag Gıbı Sarmaya Devam Ettı , Bide Makine Kafasının Altındaki Yataga Bakarsanız Orayada Sarmıs Olabılır ..

6. romeo59

romeo59 Yeni Üye

Porselen derken anlamadım üstadım..
    Kafayı çıkardım alta sarma yok.Kafa yokken boşta sarım gayet iyi ama yüke binince kasıyo gibi geliyor bana..

7. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Kamışın Üstündeki Misinaları geçirdiğimiz halkalar abi :) Misinayı Çöz Boş Şekilde Kafayı Tak Birde Öyle Dene Abi O zamanda Aynısını Yaparsa Artık sana Bakım yolları Göründü :)

8. romeo59

romeo59 Yeni Üye

Yok öyle porselene sarma olayı :)
    Yani dediğim gibi sararken çok rahat sarmıyor gibi makina daha 10 günlük.Servis gönder bakalım diyor ama bende sizler gibi kullanıcılarda da aynı durum var mı diye merak ediyorum.Dediğim gibi adı duyulmayan diğer oltamdaki sarma zevkini bunda yakalayamadım.

9. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Makine Çok İyi Makine Ben Herkese Tavsiye Edebilirim .. İstanbuldaysan Abi Senden Ricam Kadıköy İnce Çizgiye Bir Götür Oradaki Arkadaslar İlgilenir Yardımcıda Olurlar sana ..

10. romeo59

romeo59 Yeni Üye

Paylaşım için teşekkürler..

Rasgeleee :)

11. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

ne demek yardımcı olabildiysem abi ne mutlu bana