Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

okuma cederos 55

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında büyükçolpan tarafından paylaşıldı.

1. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

Dostlar merhaba okuma cedros makına hakkında yorumlarınız nelerdır.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

ben kullanıyorum çok güzel makina 6.2 devirli güzel bir makina fiyat performansı iyi bence

4. Onur Özben

Onur Özben Üye

Jig için kullanacaksan, hatta jiglerin 200 gr ve üzerindeyse cedros 65 bulmanı tavsiye ederim.
    Mevcut cedros 55 im, jig yaparken dişli sıyırarak beni 2 defa yarı yolda bıraktı.
    Neyseki makina ömürboyu garantili ve 2. defa servise gidişinde orjinal dişliler yerine cedros 65 dişlileri takıldı.
    Orjinal rengi mavi olan makinamın alt tarafı şu anda siyah :) ama ogünden beri sıkıntı yaşatmadı.
    Distribütörün söylemine göre de jig için cedros 55 ler biraz dayanıksız çıkmış yerine cedros 65 tavsiye ediyorlar.
    Bunların dışında hafifliği ve kalama ayarı gayet güzel.

5. büyükçolpan

büyükçolpan Aktif Üye

kıyıdam yemlı avlarda performans nedır acaba

6. mgolebatmaz

mgolebatmaz Yeni Üye

Cedros 65 bende var. Bu makinelerin devri yüksek olduğu için küçük balık avına uygun değildir, çabuk yorulursunuz. Nedeni ise; makine ile değil, kamış ile balığı çekecek ve yüksek devirden faydalanarak misina boşluğunu alacak olmanızdır. Bu nedenle jig için çok idealdir.
    Kıyıdan avcılıkta ise yüksek devri nedeniyle kurşunu adeta havada size getirir, bundan dolayı takımı çekerken dibe takılma olasılığı daha az olur. Fakat bir kaç tane küçük bile olsa balık yakaladığınızda sıkıntı başlayacaktır..
    Çok amaçlı düşünüyorsanız, Okuma Salina veya benzeri devri daha düşük bir makine daha uygun olabilir.