Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Okuma Cedros Telesurf

Vedat Abayoğlu

Daimi Üye
Adı
Vedat Abayoğlu
Kan Grubu
A Rh Negatif
Shimano ve Italcanna gibi firmalar acaba niye hem hafif hemde atar değeri yüksek kamışlar yapmıyorlar yada yapamıyorlar mı? merak ettim şimdi.
Sevgili Uluç
Bugün tekrar telesurf kamış alamaya kalksam,Okuma Cedros tan sonra İtalcanna Combatın üzerinde dururdum.
Bu kamış elime aldığım kamışlar arasında bana en uyan kamış olmuştur.
Sevgiler

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Antares'in sanıyorum bir evvelki modeli 380 gram idi ve 422 grama çıkarıldı üretici tarafından; sanıyorum bir bildikleri vardır elbet... Yoksa kimse böyle bir avantajı dezavantaja çevirmez... Tabii bu kamışın 200 gram atarlısının 180 gramı mükemmel bir şekilde atma kabiliyeti olduğunu da belirtmek gerek... Italcanna'nın Kombat'ı da 320 gramdı sanıyorum ve 220 gram atarlı; markayı da gözönünde bulundurursanız üzerinde yazan değeri verimli bir şekilde atacağı muhakkak...

Elbet birçok kamışla üzerinde yazan değerleri ve hatta daha fazlasını atanlar olmuştur; ama ya bu sürekli olmamıştır; ya da atışlar yumuşak ve dikkatli yapılmıştır...

Vedat Abayoğlu

Daimi Üye
Adı
Vedat Abayoğlu
Kan Grubu
A Rh Negatif
Antares'in sanıyorum bir evvelki modeli 380 gram idi ve 422 grama çıkarıldı üretici tarafından; sanıyorum bir bildikleri vardır elbet... Yoksa kimse böyle bir avantajı dezavantaja çevirmez... Tabii bu kamışın 200 gram atarlısının 180 gramı mükemmel bir şekilde atma kabiliyeti olduğunu da belirtmek gerek... Italcanna'nın Kombat'ı da 320 gramdı sanıyorum ve 220 gram atarlı; markayı da gözönünde bulundurursanız üzerinde yazan değeri verimli bir şekilde atacağı muhakkak...

Elbet birçok kamışla üzerinde yazan değerleri ve hatta daha fazlasını atanlar olmuştur; ama ya bu sürekli olmamıştır; ya da atışlar yumuşak ve dikkatli yapılmıştır...
Sevgili Haluk
Üsküdar Salacaklı olarak 17 senem oralarda geçti.
Şemşipaşanın müdavim atıcılarını hep tanırım.Seninlede tanışmış olmalıyım ama anımsayamıyorum.
Kamışlar ve makaralar konusundaki paaylaşımlarından seni bilsemde cemalini asla hatırlayamıyorum.Kendini bana az tanıtırmısın.
Yakında İstanbula geleceğim,birebir görüşmek isterim.
Sevgimle kal

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Acaba metal yorgunluğu gibi karbon yorgunluğu diye bir şey var mı? Aldığımız ve alacağımız kamışlar varsa eğer karbon yorgunluğuna ne kadar dayanıklı? Aslında üretici firmalar ila görüşüp bu konuda açıklama istenebilir.

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Sevgili Haluk
Üsküdar Salacaklı olarak 17 senem oralarda geçti.
Şemşipaşanın müdavim atıcılarını hep tanırım.Seninlede tanışmış olmalıyım ama anımsayamıyorum.
Kamışlar ve makaralar konusundaki paaylaşımlarından seni bilsemde cemalini asla hatırlayamıyorum.Kendini bana az tanıtırmısın.
Yakında İstanbula geleceğim,birebir görüşmek isterim.
Sevgimle kal
Cengiz balıkçılık ve Cevat Bey'in orada ya da Üsküdar Kısık'ta birkaç kez karşılaştık... Ben sizi tanıyorum zaten; siz de görseniz hatırlarsınız belki... Hatta Cedros'ları incelerken siz de orada idiniz... Ben kendimi düşünerek keşke bu kamışın 4,20'sini yapsalardı diye düşünürken (3 parça olan) siz 4,50 almamı önerdiniz... Ben de boyumun kısalığından ve birtakım rahatsızlıklarımdan dolayı 4,20 civarı kamışların benim için daha uygun olduğunu düşündüğümden bahsetmiştim size; belki hatırlarsınız... Şemsipaşa'da da zaman zaman uzun ara vermeme rağmen belki de 8-10 yaşımdan beri avlanırım...

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
Acaba metal yorgunluğu gibi karbon yorgunluğu diye bir şey var mı? Aldığımız ve alacağımız kamışlar varsa eğer karbon yorgunluğuna ne kadar dayanıklı? Aslında üretici firmalar ila görüşüp bu konuda açıklama istenebilir.
Oranını ya da süresini bilmem ama çalışan her malzeme yorulur; elbet kaliteli olan daha uzun sürede; göreceli olarak kalitesi düşük olan daha kısa sürede... Ancak esas kırılmalar ya hatalı kullanımdan; ya da kamışı düşürüp veya biryere çarptırarak farkında olmadan darbe aldırmaktan kaynaklanmakta...

Sonuçta gün gelecek en kaliteli bir kamış bile haddinden fazla zorlanırsa kırılma gibi bir durum ile karşılaşacaktır diye düşünüyorum...

Erdem Koral

Daimi Üye
Adı
Erdem Koral AKKAYA
Hocam 3 Parçalısı Daha Ucuz Bunun Benden Nacizane Tavsiye İnternetten Alma Bende Çok Baktım Dolaştım Gez Dolaş Üsküdar'da Daha Uygun Fiyatlara Bulabileceğine Eminim.

furunotr

Daimi Üye
Adı
Haluk Pirinç
3 parçalı daha ucuz ancak kullanım şekli, hassasiyet ve size vereceği keyif de farklı...