Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma Ceymar 65 Makina Bakımı Hakkında Yardım

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında Levrek@ tarafından paylaşıldı.

1. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Merhabalar Abilerim , kardeşlerim ;

Makine mi alalı yaklaşık 1 ay oldu bu süre içerisinde her hafta sonu 2 gün üst üstte 8-10 avdır kullanıyorum , makinemde herhangi bir sorun yok şükürler olsun , benim sizden öğrenmek istediğim bu makinenin yada olta makinelerinin bakımı nasıl yapılmalı , hangi yollar izlenmeli ve hangi malzemeler kullanılmalı , bazı firmaların orjinal gres yağları , bakım yağları varken , bazı firmalarda bunları bulamıyorsunuz yada kişilerin bütçelerine aykırı oluyor . Bu konda sizden yardım istiyorum .

Hepinize şimdiden teşekkür ederim .

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ÖZGÜR34_

ÖZGÜR34_ Aktif Üye

Umarım bu işinizi görür...

Grida ve Levrek@ bunu beğendi.
  4. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Çok teşekkür ederim yardımınız için , ayrıca bakım yağlarını ve gressini nasıl bulabilir yada temin edebilirim ?

5. shimano

shimano Daimi Üye

cengız balıkcılık kendı urunlerının makına bakımını yapıyor oraya gıdıp makınanızın bakımını dıspırıtor fırmada yaptırırsanız cok daha ıyı olur.

Levrek@ bunu beğendi.
  6. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Onlar zaten sattıkları tüm ürünlerin arkasındalar , en ufak birşeydr yardımcı olmak için can atıyorlar sırf muhabbetine bile gidilse enaz 1 saat ayaküstü konuşuyoruz . Ama ben makam şöförü oldugum için öyle herzaman fırsatım olmuyor bazen kendim yapmam gerekebilir o yüzden püf noktaları öğrenmem gerekiyor

7. ÖZGÜR34_

ÖZGÜR34_ Aktif Üye

Rica ederim bir tavsiyem daha var.Bu videodakinin aynısını sakın yapmaya kalkma eğer göz hafzan iyi değilse... yoksa madur olursun.

Levrek@ bunu beğendi.
  8. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Bizim bakım bu kadar kapsamlı olmasada en azından , kafa altındaki dişliler yada kol içindeki dişlilerin gresslenmesi ve yağlanması şart zaten en büyük görevi onlar yapıyor , aslında bir önceki makinem olan avanger 65 i sökü takıyordum sanırım aşşağı yukarı aynı diye biliyorum ceymar 65 ide .

ÖZGÜR34_ bunu beğendi.
  9. Nut

Nut Aktif Üye

Wd 40 temizleyici ile temizle.. Sonra gres yagi sur dislilere.. Alt bölümdeki farkli renkli parça çıkınca gres yagi surebilirsin.. Fabrikadan cikarken makinelere gres yagi suruyorlar.. Gres en basit ve etkili cozum..