Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

okuma ceymar fd cy55

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında aytuq tarafından paylaşıldı.

1. aytuq

aytuq Yeni Üye

Merhabalar, aranıza yeni katıldım bu zamana kadar hazır setlerle av yapıyordum.Artık bi adım daha ileri gitmek gerektiğini düşünerek geçen hafta okuma ceymar 55 lik makine siparişimi verdim.En kısa zamanda da okuma carbonite 390 80-150 kamış siparişi de vermeyi düşünüyorum. Didimde kıyıdan yemli av yapacağım genellikle. Arasıra at-çekte yapmayı düşünüyorum. Bu set uygun olur mu, kamış konusunda biraz daha hesaplı tavsiye edebileceğiniz alternatifler var mı, son olarak 55 lik kafa yerine 40 lık işimi görürmüydü kargoya verilmeden değiştirme imkanım var. Teşekkürler..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

abicim aradan bir ay geçmiş. sanırım takım elindedir artık. spin için sistemi kabataslak anlatmam gerekirse kamışın 220-270 arası boylarda 15-50 gram atarlı genelde 2 parça kamış ile 3000 veya 4000 kafalı makineler kullanılıyor. sistem hafif oluyor atçek yaptıkça yormaması için. benim surf takımı 900gram. 3 kere atınca balığa küsüyorum yoruluyorum da :D. 390 kamış alacaksın ama onunla atçek olasılığı yok. surf ile spin olayı tamamen farklı oltalar gerektiriyor malesef. he bütçe sıkıntısı varsa; mesela ben surf kamışı aldım ama makinesinde spin makinesini kullanmışlığım vardı. surfte balık vurduğunda kalama açıktır ve balık yemi alır götürür. spinde zaten saracağın 100metre misinadır. atacağın da 30-50mt arasıdır.

aldığın ürünler surf için ideal ürünler. hayırlı uğurlu olsun. inşallah tuttuğun balıklarla da fotoğraflarını görürüz av raporlarında. ama spin olayı çok farklı. benden çok çok daha usta büyüklerim durumu daha detaylıca bilirler tabiki yorum atarlarsa daha faydalı olur. ama sormak istediğin bir soru olursa da özelden yazabilirsin. saygılar.

4. aytuq

aytuq Yeni Üye

yanıtın için teşekkür ederim. evet takım elimde kamışı da aldım fakat daha sadece bi kere ava çıkabildim ondada hava müsait değildi fazla durmadan geri döndüm. makine de kamışta elime ilk aldığım andan itibaren kalitesini belli ediyor. özellikle makine bi harika ancak kamışa alışamadım. daha önce yüksek atarlı kamış kullanmamıştım genellikle 50 60 gr atıyordum bunda 100 gr takınca biraz zorlandım ilerleyen avlarda inşallah daha hakim olurum ve güzel avlar alırım

5. alperserttas

alperserttas Aktif Üye

bir de bu sisteminiz için 0.18lik 8kat örgülü ip misina bakın derim.100gram Kurşunu atarken ben çok patlattım misinayı

6. zokacı

zokacı Aktif Üye

kamışı ben kullanıyorum sağlam ve çok ince kibar kamış 55 lik makina biraz kaba ve dengesiz gelebilir

7. aytuq

aytuq Yeni Üye

aklımda bende düşünüyorum ama biraz alıştıktan sonra. ip misinalarda atış önemliymiş duyduğum kadarıyla dolaşma problemi oluyormuş o yüzden biraz kamışa alıştıktan sonra düşünüyorum

makine 55 lik ama oldukça hafif ve kaba değil uyumlu oldular

8. Cemoka57

Cemoka57 Yeni Üye

Bende geçen ay okuma ceymar 55 lik makina (392 gr) 135 tl ye , Spin için Daiwa ninja 14-42 atar kamış 274 cm (180 gr) 130 tl ye ve Surf için de Decathlon dan Northsea 390 cm karbon kamış(395 gr) 60-120 gr atar 120 tl ye aldım.390 cm lik kamışı 25 gr lık kaşıkla bir kaç atçek denemem oldu ve 15 cm lik çinekop irisi aldım(saldım:) )Uzun soluklu 390 cm/395 gr kamış ve 395 gr makina tabi ki insanı yorar .Fakat Daiwa kamış ile daha denemem olmadı.Fakat Okuma ceymar 55 lik olmasına rağmen bir çok muadillerinden hafif bir makina,fiyat performans ve gr açısından alınabilinecek en mantıklı makinaların arasında.

Son düzenleme: 27 Mart 2016
    aytuq bunu beğendi.
  9. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

Bu makina Surf'a uygun olmaz mı ?

Barış Kaynar bunu beğendi.
  10. Cemoka57

Cemoka57 Yeni Üye

9 Kg sürükleme gücü olan , 0.35/260, 0.40/200, 0.50/120 sarma kapasiteli,bence Türkiye şartlarında Surf için oldukça uygun...

aytuq, Barış Kaynar ve ekremy1983 bunu beğendi.
  11. Ogiveogi

Ogiveogi Daimi Üye

İp alin bencede dolasma olayi ipi fazla sardiginizda olur