Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma G force spin kamislari

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Fatalbooz tarafından paylaşıldı.

1. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Arkadaslar, herkese iyi avlar dilerim. Ben spin avcılığına yeni başladım. Doğal olarak İlk etapta büyük paralar harcamak istemedim ve okuma nin G force 2.70 7-35gr atarli kamışından aldım. Geçenlerde bir av bayinden sahte alırken abi kamış seçimin yanlış olmuş dedi. Benimde kafama takıldı. Bu kamış gerçekten de kötü bir kamış mıdır. Kullananlar varsa deneyimlerini paylaşabilir mi. Aynı kamışın 2.40 5-20 Gr atarlisini almayı düşünüyorum. Tecrübelerinizi paylasirsaniz çok memnun olurum.

coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Apathetic

Apathetic Aktif Üye

Merhaba, öncelikle hosgeldiniz.. Hedef baliginiz burada onemli, yanlis kamis derken neyi kastetmis anlamadim.. Atari ve boyu ideal bence.. Kullanin derim, balik yakalamaya basladiktan sonra ileride farkli bir kamisa gecersiniz, o zaman burda kritigini yapar uygun bir model bulursunuz buyuk ihtimalle..

Fatalbooz bunu beğendi.
  4. Nut

Nut Aktif Üye

Shimano catana 1-11 gr atarlı spin kamısı bir dene.. Dusuk atara alisinca diger kamıslar takoz gibi kaliyor.. Kamısın hassas olması cok onemli..

Fatalbooz bunu beğendi.
  5. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

2 yıl oldu nerdeyse indirimde 35 liraya Okuma fina pro 7-28 almıştım başlangıç için halada kullanıyorum işimi görüyor 5 kiloya kadar yer türlü balığıda aldık şükür..Yumuşaklığı sağlamlığı gayet güzel silikon atıyorum çoğunlukla.. 15 gramı geçmemek kaydı ile suüstülerede güzel wtd yaptırıyor..Yani ucuz diye dandik olacak değil kaldıki 35-40 lira ucuzda değil neye göre kime göre ucuz 5 yıl önce balık marketing % 99 kesim için istavrit çaparisi bir kaç yemli takım kurşundu öyle bir ortam yaratıldı ki 200 liraya kamış 500 liraya makine almazsak işimizi görmeyecek :)

budun, YEKTA, eylmz ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  6. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Öyle deme Fatih... Bizim burdaki balıklar sudan kafayı çıkarıp kamışın kaç paralık olduğuna bakıyor... 50 TL lik kamışsa bu kamışa yakalanmaya değmez deyip suyun derinliklerinde kayboluyor... Kamış 200 TL ise balık barbut atıyor... 1 ile 3 arası gelince yakalanma anlamına geliyor yakalanmıyor... 4-6 arası gelince yakala anlamına geliyor yakalanıyor... Kamış 500 TL ve üstü ise ben buna bodozlama dalarım deyip yakalanıyor :)

Onur aldığın kamış sahtelerinin aralığında atarlı ise sorun yaşamazsın... Belkşi acemlikten dolayı WTD de sıkıntı yaşarsın onuda zamanla öğrenirsin... Bence sahtelerin ağırlıkları uygunsa kamışın süper takma kafana....

eylmz, pointer, Mehmet Fatih ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. i_gulistan

i_gulistan Aktif Üye

Okuma nin Turkiye de alt sınıfı tatmin eden urunler çıkardığı aşikar o fiyatlara daha iyisini alman zor o yuzden tercihinin tam olarak neye gore yanlis olduğunu ogrenirsen belki bizde onu tartışırız ama atar aralığıda super cogu sahte 9-10 gr su ustu sahteler diger 15 17 cm liklerde 20 - 25 gram civari ki ust atari 35 gram piyasadaki sahtelerin cogunlugu bu aralikta
    Yani ford parasi verip mersedes performansi bekleyemezsin.o yuzden isini butcene gore karsiliyorsa al kullan okuma candir ilerde yedek yada degistirip yenisini alirsin makine icin butceni bilmesemde 2. El okuma ceymari onerrim

Fatalbooz bunu beğendi.
  8. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Genelde kullanacağım sahteler, 14 Gr ila 28 Gr arası olacak. Birer birer alabiliyorum. Denedikce seçimler şekillenecek elbette.

9. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Hocam shimano kamışları gerçektende göz alıcı. Ama şu an o kadar butcem yok. Birde onerdiginiz kamış lrf için daha uygun sanki

10. Fatalbooz

Fatalbooz Aktif Üye

Bu arada hedef balık lüfer ve levrek. Tabi yakalamayı becerebilirsek ☺️

11. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Geçen hafta abimde merak saldığı için spine acemi kamış almaya gittik Cengiz balıkçılığa. Ben kendim fladen maxımus kullanıyorum gayet memnunum kullandığım sahteler açısından. Abim acemiliğim geçincede kullanayım diye iki kamış tercih etti. Spin acemiliğini atmak için sizin kamıştan gforce 2,70 olan 7-35 lik diğeri ise deadranger 3m 15-45.
    Ertesi gün denemelere gittik. 10gr altı sahtelerde yeterli erime ulaşmıyor fakat 12 gr ve üstü hem sahte hem kaşık denemelerinde benim bile ulaşamadığım mesafelere ulaşıyor. kaç grama kadar bu performansı sergiler düşüncesi ile ağırlıkları artırdık 21-22-25-28 gr kaşık ve sahtelerde gayet güzel performans sergiliyor. yakaladığımız bir sarıkanatı ( 24cm geldi ) hiç zorlanmadan aldı makina kalaması kapalı idi. levrekte kamıştan ziyade kamışınıza oranla ayarlayacağınız kalama ayarı önem kazanıyor. kısacası bana göre fiyatına göre gayet iyi çok başarılı bir kamış. 15 veya 20 gr lık Bombardo ilavesi ile zarganada sahte kaşıklar ile lüfer sarı kanat levrek avında ilk acemilik dönemlerinizde işinizi görecek gayet iyi hoş bir kamış. Levrek için kalama ayarını doğru tutarsanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Avlanacağınız bölgede 32 gr da gelibolu sahtesinde sorun yaşatırmı onu bilmiyorum ama yukarıda yazdığım gramajlarda hiç bir sorun yaşamadan kullandım.
    Bereketli avlarda kazasız belasız kullanmanızı temenni ederim.

Mehmet Fatih ve Fatalbooz bunu beğendi.