Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma Helios 270 ve Daiwa Exceler 3000 HA uyumlu bir çift mi?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında omnivolus tarafından paylaşıldı.

1. omnivolus

omnivolus Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Yemli takımlar ve çaparilerle gençlikten kalma biraz tecrübem var. İşten güçten uzun yıllardır boşlamıştım, balık avı aşkı yine depreşti. Yemli takımlara göre daha hareketli olması nedeniyle at çek avına merak saldım. Biraz araştırdım. Boğaz'da lüfer, Ege'de levrek için şöyle bir takım yapayım diyorum:

Okuma Helios 270 20-50 kamış
    Daiwa Exceler 3000 HA makine
    Trabucco Super Elite Super Tournament 0.25 monofilament misina

Bu takımı IMA yahut Yo-zuri sahteler ve jig head'li muhtelif silikonlarla kullanmayı düşünüyorum. 100 fazla 100 eksik bunların yerine önerebileceğiniz seçenekler var mı?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Herkese rast gelsin.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coner

coner Daimi Üye

Heliosu heliosla taçlandırmak lazım.shore jig'de yapacaksanız raw-2--40 lazım.

4. çinekolog

çinekolog Aktif Üye

Nacizane daiwa markasinda şartları zorlayıp caldia ve üzerini alın aşağısındaki modeller verilen parayı haketmiyor gibi geldi bana...

5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Kamış olarak daiwa crosscast 2.70 10 - 40 atarlısı, makine olarak da zaten güzel bir tane seçmişsiniz sizi oldukça uzun zaman götürür. Yada ekipmandan sıkılıp daha iyisine gözünüzü dikene kadar. Kamıştan artan parayla sahte mahte ıvır zıvır alırsınız.

6. omnivolus

omnivolus Yeni Üye

Önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşlar.

Daiwa Caldia 3000 kafa 850-900 TL bandında olduğu için ayrı bir segmente giriyor. Şimdilik düşünmüyorum.

Kamış ve makinede aynı markaya yönelmem gerekiyorsa şöyle bir seçenek ortaya çıkıyor:

Okuma Helios 270 kamış (20-50 yerine 10-40 atarlısı, 155 gr) 280-300 TL
    Okuma Helios HXG35 makine (8+1 rulman, 250 gr, 5.0:1 devir, turda 74 cm toplama) 350-380 TL

Daiwa Exceler 3000 HA, Helios'tan 55 gr daha ağır, rulmanı ise 4 eksik. Yine de kullanımda bu özellikleri geride bırakabilecek olumlu ya da olumsuz birçok farklı durumun ortaya çıkabileceğini de düşünüyorum. Akşam Karaköy'e geçerek yerinde inceleyeceğim.

Tekrar teşekkürler.

7. omnivolus

omnivolus Yeni Üye

Konuyu açtım, bari kapatayım. Karaköy ve Üsküdar'daki iki günlük yerinde inceleme çalışmalarını bugün Cengiz Balıkçılık'tan Okuma Helios 270 (20-50) kamış ve Okuma Helios HXG-35 makine alarak tamamladım. 11 ve 13 cm'lik 2 Savagear Prey, 3 Kendo Seabass Minnow 145F, bir de Kendo Haryu 125F ile at çek acemilik dönemini tamamlamayı düşünüyorum.

Herkese rast gelsin.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 30 Nisan 2015