Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma raw 2 40 mı yoksa shimano nasci 4000hg mi?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında kpt.ufuk tarafından paylaşıldı.

1. kpt.ufuk

kpt.ufuk Yeni Üye

Değerli forum üyeleri yaklaşık 1 yıldır spin avına merak salmış bulunmaktayım elimdeki okuma avenger 40b satmış bulunmaktayım kendimce model yükseltmek istiyorum ama bu iki model arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim okuma raw 2 40 mı yoksa shimano nasci 4000hg mi? İyice kafam karıştı birinin drag gücü diğerinin devir oranı. Duyduğum bilgilere göre raw 2 ler ip misinada zayıfmış shimanlardada yedek parça ve garanti sıkıntısı var.Forumdan bir arkadaşım ısrarla nasci diyor ama ben genede size danışayım dedim son günlerde tek düşündüğüm konu bu oldu biraz daha kafayı yakarsam gidip trio 40 s alacağım yardımlarınızı bekliyorum. Herkese bol trofeli avlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Shimano nasci 4000hg çok güzel makina kullandık çok başarılı

kpt.ufuk bunu beğendi.
  4. kpt.ufuk

kpt.ufuk Yeni Üye

Cevabınız için teşekkür ederim, peki arada kıyıdan yemli için kullansam sıkıntı oluşturur mu?

5. Erol 61

Erol 61 Daimi Üye

Sıkıntı oluşturmaz mekanik olarak atış erimi ve ipin metresi yeterse olabilir

kpt.ufuk bunu beğendi.
  6. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Tabiiki nasci. Mühendislik var makinede. Atarken atkı teli kapanmaz, misinayı düzgün sarar, örgüyü kusmaz vs.

Erol 61 bunu beğendi.
  7. Levreko

Levreko Aktif Üye

Nasci yı bilmiyorum ama shimano exage den çok çektim o yüzden okuma raw ll 40 aldım makineyi elinize aldığınızda ne kadar sağlam birşey olduğunu anlıyorsunuz yedek parça olayıda çok önemli tabiki, ama okumanın disbiritörü olan cengiz balıkçılık sattığı ürünlere yedek parça temini yapıyor ücretsiz tamir yapıp yolluyorlar kargoyla. Benim lineaeffe surf makinem var iki defa gönderdim cengiz balıkçılığa ikisinde de parçasını orjinaliyle değiştirdiler herhangi bir ücret almadılar daha önce shimano exage makinem dönerken sıkışma yaptığı için disbiritörünü aradım durumu anlattım ama mutlaka faturasıyla beraber gönderin Parça değişirse aldığınız yere fatura etcez dediler ama cengiz balıkçılıkta hiç öyle birşey demediler aradım sadece gönderin dediler gönderdim parçasını değiştirip bakım yapıp yolladılar beş parada istemediler sağolsunlar

Son düzenleme: 27 Ekim 2015
    SERDAR-78, coner ve Erol 61 bunu beğendi.
  8. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Nasci 3000 kullandım gayet güzel bir makine , yanlız kafaları sığdır yemli avcılık için sıkıntı yaşarsın.
    Hem yemli hem'de spin yapmak için tek makine alayım dersen bütçeni biraz daha artırıp biomaster sw 4000 xg yada 5000 pg alırsan 2 av stilini'de rahatlıkla yapa bilirsin.

9. kpt.ufuk

kpt.ufuk Yeni Üye

Bütçeyi artırma şansım ne yazık ki yok. Eğer çekiş kuvveti raw 2 yi aratmaz derseni nasci yi seçeceğim gibi gözüküyor. Aernos 4000fb nasci'nin üst mü alt modeli mi ?

Son düzenleme: 27 Ekim 2015