Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

okuma Raw 2 55 + lineaeffe power drive ,bilgi,,

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında gran061 tarafından paylaşıldı.

1. gran061

gran061 Aktif Üye

Merhaba balık sevdalilari ustalar dostlar , elimde lineaeffe power drive 390 kamış ve okuma raw 2 55 makine var kıyıdan balık avcılığı için tavsiye üzere aldım daha kullanmak nasip olmadı bu aletlerle iş yapar mıyım ? Ve ne tür balıklar tutabilirim ? Ve ne tür balıklar tutamam:) bilgilerinizi bekliyorum rasgele ...vesselam...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Ümit merhabalar :) Bu takım öyle sanıyorum ki senin başlangıç takımın olacak. Birçok amatör balıkçı adayının hayali bir takımın olduğunu söyleyebilirim ;) Başlangıç kamışı olarak fena bir kamış seçmemişsin. Makineye söyleyecek sözüm yok. Eski serisi Raw 55 Fd kullanıyorum, bir sıkıntım olmadı. Raw 2 biraz daha güçlendirilmiş, daha iyi bir model. Tekne avlarında da gücü seni memnun bırakacaktır. Yedek parça sıkıntısı olmaması ve ömür boyu garantili olması konusuna hiç girmiyorum bile. Gönül rahatlığıyla ip misina kullanabilirsin. Kendo fiyat/performans olarak iyidir. 0,20 mm. kalınlığı geçmemen atış erimi hususunda yararına olacaktır. Bu takımla kıyıdan hemen her balığı tutabilirsin, için rahat olsun Güle güle kullan, her zaman rastgelsin...

anıt35 bunu beğendi.
  4. gran061

gran061 Aktif Üye

Merhaba abi teşekkür ediyorum ancak 0.20 mm çok ince değil mi ? Ben 0,30 almayı planlıyordum malum makine büyükse misina kalın olmalı diyordum ve büyük balık tutmak istiyorum :) spin takımım var ancak daha kullanmak nasip olmadı ramazan çıksın inşaAllah tutmaya başlicam , v sysytem spin kamış ve trio 30s makinemde var ona power line 020 misina aldım raw 2 ye ne alayım abi önerdiğin bir marka var mi ?

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Spin takımın da güzel, güzel avlarda kullan 0,20 mm Kendo ip misinayı ben Lineaeffe Ferrari Prestige 7000 kamışlarımla kombin şekilde Okuma Raw 55 Fd ve Okuma V-system V65A makinelerimde, kıyı yemli beklemeli avlarımda kullanıyorum. 150-200 grama kadar kurşunlarla hiç de nazik olmayan atışlar yapıyorum. İpde henüz deformasyon yok. Bu yüzden ''fiyat/performans'' tabirini kullandım. Ne kadar ince ip ya da misina, o kadar uzak atış Spin makinen güzel ama ip misina kullanımına maalesef uygun değil. Ve spinde karşına çıkabilecek balığın büyüklüğü biraz da şansına kalıyor. Dolayısıyla zincirdeki diğer tüm halkalar kadar misina da hayati önem taşıyor ;) İyi bir misina kullanmak şart :rolleyes: Shimano Technium Spin, Supermaxım misinaların uygun kalınlıklarda olanlarını öneririm. Trabucco misinaları da araştırabilirsin.

Raw 55 makinene ip değil de mono misina almayı düşünüyorsan da Nippon Ghost 0,31 mm sanıyorum işini görecektir. Yine de benim tavsiyem Kendo ip misina olacak

gran061 bunu beğendi.
  6. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Set'in başlangıç için iyi bende can gibi ip misina kullanmanı öneririm.. bende de surf takım var ve kendo ip misina kullaniyorum 0.17 gayet te menmunum fiyat performans olarak hem uzak atış hem esneme açısından ip misina surf de bence gerekli ve tavsiye ederim... ve makinanın altına dolgu yapıp üstüne ip sarabilirsin ama ip kullanacaksan surf için kesinlikle ipin önüne (shok leader) kullanmalisin. Caparide gerek yok belki ama yemli ve rapala da gerek var...

Rastgelsin

7. gran061

gran061 Aktif Üye

Hocam bu shok leader ne oluyo ? Bunu çok okudum ama benlik bişey değil dedim çünkü ip kullanmıyordum hiç ama tavsiyenize uyaraktan alicam raw 55te ip kullanıcam

8. gran061

gran061 Aktif Üye

Raw 40 FD alsam hocam bu spindeki ip sorununu çözmüş ve balığın büyüklüğünu sanstan çıkarmış olur muyum :) ve raw 55 için önce shok leader misina sonrada ip misina linki verir misiniz hocam sipariş vericem:)

9. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

Shock leader.. kullandığınız masanın atış anında yükünü hafifletmektir normal misinada yada 0.30 mm üzeri ip misinada şok gereksizdir.. kalınlığı ince olan ip misinalarda ağır kurşun attığımız için akıntıya göre ip misinalarda aşırı yük ve ısıya mazur kaldığı için deformasyon yada kopma meydana gelebiliyor.. bunun için yemli ve rapala Avcılığın da şok kullanılır...
    Bencede ip misina kullanmanı tavsiye ederim..

gran061 bunu beğendi.
  10. KalamA

KalamA Daimi Üye

Ben senin yerinde olsam; eğer spin makinemi değiştirme ihtimalim var ise bir Shimano Exage 4000 Fd alırdım. Bir makarasına nispeten iyi bir ip misina (0,15-0,18 arası), diğer makarasına da 0,20-0,28 arası Nippon Ghost sarardım ve içim rahat olurdu. Raw 55'e de bunu Kendo Dyneema 0,203 250M 18lb Green - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri ya da bir incesini sarardım. Bu ip sandığın gibi pek öyle kopmak nedir bilmez ;) Leader olarak da ben her ne kadar kullanmasam da bu 0.34 TRILENE 100% FLUOROCARBON 50M - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri ya da bundan biraz daha ince bir misina kullanırdım. Ayrıca bu misinadan bedenlerimi de hazırlardım. Fluorocarbon misinalar iddia edildikleri üzere suda görünmeme özellikleri olduğundan daha avcı misinalardır lakin makineye sarmak için uygun değillerdir. Allah gönlüne göre versin güzel kardeşim, keyifli avlar & paylaşımlar dilerim...

Musti.barut bunu beğendi.
  11. Musti.barut

Musti.barut Daimi Üye

(misina olacaktı masa değil) :)

gran061 bunu beğendi.