Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma Raw 2 65 ve Trio Salt TXS 60

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında cem1 tarafından paylaşıldı.

1. cem1

cem1 Aktif Üye

Bu iki makinayi kullanan arkadaslar tecrubenizi paylasirsaniz sevinirim. Ozellikle bogazda kursun arkasi rapala ve yemli avda yedek makina olarak ikisinden birini almayi dusunuyorum. Tesekkurler.

Son düzenleme: 16 Mart 2016
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cem1

cem1 Aktif Üye

Yok fikir sahibi arkadaslar.

4. Levreko

Levreko Aktif Üye

Ben raw ll 40 lığı spinde kullanıyorum çok sağlam ve güçlü makina Raw ll nin 65 liğini jigde kullanıyorlar oradan hesap edin jig kullanıldığına göre çok güçlü makina o yüzden boğazın akıntısında da iş yapar bence

tostikler ve cem1 bunu beğendi.
  5. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Trio txs 60 makineyi kullanıp sanırım 2. av'da elim'den çıkardım , boğaz'da yemli veya çapari ile kullanılabilir ama asla surf için düşünmeyin .
    Okuma raw 65 yerine 55'lik olan modeli hem hafiflik hem'de güç olarak güzel alet , tavsiyem okuma raw 55 alın pişman olmazsınız .

cem1, tostikler ve Levreko bunu beğendi.
  6. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

Raw II 65 kullanıyorum ancak Tekneden yemli avda kullandığım için benim stilime ideal geldi. Darboğaz gibi zor avların üstesinden gelebilen bu makine Surf stili için biraz ağır kalabilir. Beklemeli avlarda sehpa üzerinde kullanımda pek sıkıntı yaşamazsınız ancak Rapala yüzdürme konusunda Kamışınızda uzun ve ağırsa sizi yoracak bir set olur. 55'lik tavsiyesinden ziyade bence daha da hafif Surf makinelere bakın derim. Hatta artık daha sert aksiyonlar için daha ağır atış yapabilecek Shorejig takımları var. Bunlarla Kaşık ve Ağır rapalaları kurşunsuz sistemde Spin tarzında kullanabilirsiniz. Ülkemizde el yapımı ağır Rapala yapanlar var. Bu sahteleri, uygun kamış makine setleri ile 100 mt üzeri erime ulaştırabilirsiniz.

cem1 bunu beğendi.
  7. onur_55

onur_55 Aktif Üye

8. cem1

cem1 Aktif Üye

Tesekkurler Fatih bey.

Levreko bunu beğendi.
  9. Levreko

Levreko Aktif Üye

Rica ederim. Ben sizi yerinizde olsam @rastgele_ serdar bey İstanbul balıkçısı olduğu için bu konuda tecrübeli olduğunu düşünerek onun tavsiye ettiği gibi raw ll 55 alırdım ve yine İstanbul da boğazda avlanan arkadaşların fikrini alırdım çünkü boğazda kurşun arkası rapala ve kaşıkla surf kamış kullanarak çok farklı bir teknik ve tecrübe gerektiyor diğer normal spin gibi değil ben normalde boğazda bu tür yapılan av ile ilgili sorulara tecrübem olmadığı için cevap yazmam sadece raw ll 40 lık kullandığım için fikrimi yazdım ama gerçekten raw ll güzel sağlam makina. @coner eşref abininde fikrini alın kendisinde raw ll bir çok boyu var 55 lık 65 liğide onda olması lazım ve eşref abimiz usta İstanbul balıkçısı.

Son düzenleme: 16 Mart 2016
    cem1 bunu beğendi.
  10. tostikler

tostikler Üye

Cem bey benim siz nacizane tavsiyem,penn affinity 7000 almanizdir.gercekten mukemmel bir makine ben surf casting amacli kullaniyorum bunun yaninda bogazda da kullaniyorum hic bir sikinti yasamadim...uzun yillar rahatlikla kullanirsin tabiki karar senin...

cem1 bunu beğendi.
  11. rob

rob Misafir

kullandığım en kötü makina trio rex salt sakın uzak durun

cem1 ve _Rastgele_ bunu beğendi.