Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma Raw II 4O YADA Daiwa exceler 3000 HA sizce hangisi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında Levreko tarafından paylaşıldı.

1. Levreko

Levreko Aktif Üye

merhaba arkadaşlar yeni bir spin makine almak istiyorum ama bu ikisi arasında gidip geliyorum yardımcı olursanız sevinirim sizce hangisi her iki makinayıda kullananlar varmı bilgilenidrme yaparsanız sevinirim benim şimdi kullandığım makine shimano exage serisi 30 luk ama büyük balıklarda biraz zorlanıyorum bana pek güven vermiyor daha güçlü makine almak istiyorum birde kullandığım shimano exage sudan nemden çabuk etkileniyor çok bakım gerektiriyor şu an aklımda bu iki makine var daiwa exceler 3000 ha hakkında yorumlar okudum güzel şeyler yazıyor ama okuma raw2 40 için pek yorum bulamadım sağlamlık su geçirmezlik ve güç olarak hangisi iyidir sizce???

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oguzhansukur

oguzhansukur Üye

Bir kaç hafta önce okuma raw II 40 aldım 2 kere kullanma imkanım oldu kıyıdan at-çek yada kıyıya yakın yerlerde sırtı çekmek amaçlı aldım .Çok büyük avlarda deneme fırsatım olmadı fakat makineyi elinize aldığınızda farkını gösteriyor tavsiye ederim.

Levreko bunu beğendi.
  4. coner

coner Daimi Üye

Raw 2-40 aynı zamanda minik bir jig makinadır.

5. Kaankaya

Kaankaya Üye

Kesinlikle raw 40

6. Levreko

Levreko Aktif Üye

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler peki 40 lık raw 2 spinde nasıl olur? yani ebat ve olarak büyük dururmu? ben aslında 30 luk olanını almak istiyorum ama piyasada yok birde bu makina özelliklerinde su geçirmez gibi ibareler yazıyor bu doğrumudur? bu benim için önemli çünkü akdenizde su çok tuzlu makine çok çabuk korozyona uğruyor

7. oguzhansukur

oguzhansukur Üye

Fatih kardeşim raw serisinin 30 luk makinesi yok diye biliyorum 40,55,65,80 ' lik ebatları var. Ben alırken su geçirmez diye bir özellik duymadım fakat aldığım sitede tuzlu suyla ilgili şöyle bir ibare gördüm.
    "
    Raw II Her zaman amatör balıkçı için yüksek kalite makineler üreten Okuma’nın yeni Raw-II tuzlu su makineleri çıtayı bir kez daha yükseltiyor. Paslanmaya karşı dayanıklı, patentli alüminyum alaşımlı ve tamamen karbon fiber drag stacklı Okuma’s Dual Force Drag sistemi sayesinde Raw II makineleri en güçlü türlerle boy ölçüşür ve en zorlu çevresel koşullarla başa çıkar.

Bildiğimiz geleneksel alüminyum alaşımlar, tuzlu suyun çürütücü özelliğinden korunmak için anotlamaya güvenir. Diğer yandan, endüstride baz malzemenin zayıflığı karşısında kaplamaların tuzlu suya daha da iyi dayanım göstermeleri sebebiyle bu alanda kapsamlı çalışmalar yapılmıştır. Raw II makineleri Okuma'nın tescilli T480 alüminyum alaşımını vitrine çıkartıyor. Tamamen yeni, tamamen eşsiz alüminyum alaşımlı anotsuz T480, 480 saatlik sürekli tuzlu suya maruz kalınca ki bu standart alüminyumların kalıcı hasara ulaşma süresidir, sıfır yapısal hasar gösterir. Anotlu taban katmanı, boyalı yüzey katmanı ve Okuma Korozyona Dayanıklı Kaplama prosesi ile maksimum seviyede korunan Raw II makineleri, bildiğimiz geleneksel alüminyumlara kıyasla çok daha uzun bir ömre sahiptir, amatör avcılara ömür boyu dayanacak bir alüminyum çerçeve ve tamamen alüminyum bir rotor sistemi sunar."
    "ALINTIDIR"

kartallı, Levreko ve Kaankaya bunu beğendi.
  8. coner

coner Daimi Üye

Ben raw 1130,40,45,55,65,80 raw 2-40,55 serilerini kullanıyorum.
    Okumanın performans makinalarıdır.Üstüne okuma firmasında başka makine yapılmamıştır.

mrt55, Levreko ve Burak Kızılırmak bunu beğendi.
  9. Levreko

Levreko Aktif Üye

10. coner

coner Daimi Üye

Okuma raw 2 -30 makine Türkiyeye hiç bir zaman ithal edilmemiştir.

11. coner

coner Daimi Üye

Raw 2-- 40 selam,raporlara devam.

Kaankaya bunu beğendi.