Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

OKUMA RAW II 55 MAKARA

Konu, 'Sıcak Fırsatlar ve İkinci El' kısmında muratbozk tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Elimdeki ihtiyaç fazlası malzelerimi elden çıkarıyorum.

Okumanın üst sınıf aynı zamanda jig için üretilmiş kaliteli makarasıdır.
    ÖZELLİKLERİ.
    4.5.1 devirli
    11 kg drag kapasiteli
    30 inc(yaklaşık bir turda 77 cm sarım)
    500 gr civarı ağırlığı var .

1 kere deneme amaçlı kullanılmıştır. Kutusu yedek kafası duruyor. Fiyatı makul tutuyorum. Alana arkadaşım hayrını görür inşallah.

Fiyatı: 200 tl.

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. arslantunc

arslantunc Aktif Üye

Alana ve satana hayırlı olsun. 2 senedir kullanıyorum, mükemmel bir makina. Diğer makinalarımın hepsi Shimano. Açıkçası bu makinama diğerleri gibi özen göstermedim, biraz hor kullandım fakat tatlı suda, tuzlu suda canavar gibi. Mesela 2 kg'lık bir sazanı çekerken uzaktan yarım kg gibi geliyor, anca yaklaşınca anlayabiliyorum. Aynı shimano baitrunnerım gibi, dönüşü tereyağı kıvamında. Makinayı almadan Cengiz Balıkçılıktan baya bi araştırıp soruşturmuştum. Denizde yakalanan balıklar kg olarak drag gücünün çok çok üstündeydi. Alan arkadaş pişman olmaz.

4. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

abi turunun 4,5 olması daha yavaş sarıyor anlamına mı geliyor? yani aunı emsalde 5 devirli makina daha hızlı mı sarar? bu konuda bilgi verebilirseniz iyi olur.
    Çapari çekmede kullanmak için soruyorum, tp arkası silikon ya da palamut çaparisi... Hedef balıklar; akya, kuzu, varsa orkinos, uskumru istavrit ve tral gibi balıklar. tral deyip geçmeyin o küçücük haliyle oltadan hızlı yüzüyor!

5. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Bildiğim kadarı ile söyleyeyim, 4,5 devirli olması kolu bir turda misinanın sarımı anlamına gelmektedir. Bu makara aynı zamanda jig için üretilmiş olması dişlilerin kuvvetli anlamınada geliyor. Sitede kullanan ustaların anlatımlarına göre zaten söz konusu ettiğiniz balıkların avlarında bu tür makaralar kullanılmaktadır.Fiyat performans olarak gayet tatmin edici diye düşünüyorum. Yinede kullanan arkadaşlar daha detaylı bilgileri aktaracaklardır. Saygılar.

6. sabora

sabora Daimi Üye

Daha yavaş sarıyor denemez. Ne ile karşılaştırdığına bağlıdır. Kafası 55' lik olan bu makine 4.5 devir oranı ile, kafası 10'luk olan 5 devir oranlı bir makineden daha hızlı sarabilir. Buradaki oran bir kol çeviriminde kafanın kaç tur attığını gösterir sadece. Düşük devirli makineler kandırıcıyı yavaş çekmekte ve belki bazı aksiyonları vermekte zorluk çıkarmakta olabilirler ama neticede oltaya binen iri bir balığı çekerken kol gücünü daha fazla aktarmaktadırlar. Yine de Ustalarımız daha doğru yorumlar yapabilirler.

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu tarz avlar için işini fazlasıyla görür

8. MERCURY90

MERCURY90 Aktif Üye

anladim abi, makine fiyatına göre gayet iyi bir makine, biraz daha inceledim bir turda 70 cm pek cok makineyi geride bırakıyor, demek bu olay kafa yapısından kaynaklanıyor

9. maestrocan

maestrocan Üye

Murat Abi,

Resmini koyduğun makina Raw II 65 . Satmak istediğiniz makinanın orjinal resmini koyarmısınız, yani sizin elinizdekinin resmini çekip eklermisiniz. Makine güzel ve ilgileniyorum.

10. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

İstersen yarın elden getirip kutusuyla teslim edebilirim eğer ciddi iseniz.

11. cogito74

cogito74 Aktif Üye

murat hocam makina raw2 65 olsa idi. siddetle dusunurdum ama 55 in es degeri iki tane makinam var zaten bir salina 55 ve shimano aernos var.
    saglik olsun. umarim bu satislarini degerlendirir amacladigin makinayi alirsin...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.