Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

OKUMA RAW II 65-shımano ultegra 10000 xsa

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında chopardman tarafından paylaşıldı.

1. chopardman

chopardman Üye

arkadaslar ıstanbul bogazında agırlıklı olarak rapala avcılfında ve beklemelı avlarda kullanmak uzere 150-175 gr cıvarı kurusnlarla calısmak kaydıyla hangı makıneyı onerırısınz teskkurler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Makinada Shimanodan şaşmayın derim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Kasım 2012
  4. furunotr

furunotr Aktif Üye

Hiçbiri makina önce rahat çalışıp sonra kasmaz... (Belki bazan tersi olabilir; yani içindeki yağ falan katılaşmıştır akışkanlaşır ve makin rahat çalışmaya başlayabilir...) Tabii yağsız bırakmadı iseniz; bu durumda da hepsi ya kasar ya da dişli sıyırır... Misina sarım klavuzları azıcık hassas Okuma'ların... Bunun da kolayı var; her avdan sonra misina sarım klavuzunu söküp temizler ve yağlarsanız uzun müddet sorunsuz kullanabilirsiniz... Yok bunu yapmadınız paslandı ise gidersiniz Cengiz Balıkçı'lığa rulmanı; gerekirse o bölümde ki parçaları değiştirir ve yağlar; bakımını yapıp verir makinanızı... Yok ben hergün bu işle uğraşmam derseniz arayıp seramik rulman bulmanız gerekiyor; herhalde tanesi 50 liradan aşağı değildir...:)

5. ykbilen

ykbilen Aktif Üye

Keske dememek icin shimano dan sasma.

6. 2830hakan

2830hakan Yeni Üye

bende raw yeni çıkan 8000 lik makinasını aldım rapalayla lüferler çektim çapariyle 5 sarıkanat çektim kasmıyor çok güçlü tavsiyeederim.

7. ryetik

ryetik Aktif Üye

1. sirada Shimano
    2. sırada Daiwa
    Geri kalanlarlada balık yakalarsiniz ancak çok iyi makina derseniz sıralama bu kadar..
    Neden bu kadar iyiler?
    Çünkü üretici firmanın ticari kaygısı minimum seviyede , prestij kaygısı ise maksimumda.
    Prestijini nasıl korur?
    Müşteri memnuniyeti ile...

8. tunc68

tunc68 Üye

Her markanın iyi ve kötü modelleri var bir markaya bütünüyle iyi veya kötü demenin yanlış olduğunu düşünüyorum

Makinanın başına bir şey geldiğinde uğraşmamak ve internette yedek parça aramamak istiyorsanız Okuma dan Şaşmayın

Kullandığım makinalar
    Okuma ; Salina40, Trio30, Salina II 10000, Raw2 65, Raw2 40, Bluehawk
    Trio30 biraz narin onun dışındaki makinalarla çok keyifli avlar yaptım (Raw40 daha yeni onunla balık almadım)

9. chopardman

chopardman Üye

dusuncelerınız onemlı benım ıcın teskkurler

10. ryetik

ryetik Aktif Üye

Shimano da yedek parça problemi bulunmamakta sadece zaman problem olabiliyor. Tedarikçi firma elinde olmayan yedek parçayı getirtebiliyor.

11. 2830hakan

2830hakan Yeni Üye

şöyle bir sahilde avlananlar baktıgımızda ençok okumayı görürüz 1 ekonemik 2güç 3 parça sıkıntısı yok 4 arkasında cengizbalıkçılık gibi büyük distribütör var.özet.şimano da güzel birmakina yanlız çinden vya japon vya malezyadan türkiyeye gelen. avrupaya giden ürün arasın da çok farklılıklar oldugu aşikar yani okumanın distrübüteri var şimanoyu getirenler 1magaza 3ad.1magaza6ad.vsr alıcı hersektörde distrübütör arar karşısında onun için okuma.iyi günler.