Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

okuma raw2 yada hangisi.?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında cogito74 tarafından paylaşıldı.

1. cogito74

cogito74 Aktif Üye

gecen ay bir yerden elime beatmaster cx 100-200 gecti. ama elimdeki makinalar bu kamisin hakkını vermeyecek diye düşünüyorum.
    elimde okuma salına 65 ve shimano arenos var ki exage gibidir.simdiye kadar hep ıstavrit filan tuttuğum icin sorun degildi.ama artık rapalaya başlayayım hazır beatmaster varken.
    biraz araştırdım okuma raw 2 iyi gibi göründü.gerci surf takımda yorar ve bir takim dezavantajları olsada .arada arkadaşımın teknesi ile açılıyorum. hataya memlekete gittiğimde belki jig denerim.
    300-350 tl arası raw 2 yerine baska bir makina öneriniz olur mü? İkinci elde alabilirim. Hatta shimano stradic var sitede birde eski model ultgegra..
    kararsız kaldım..
    yardımcı olursanız sevinirim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Merhaba İbrahim bey,
    Hatırlarsanız burada bir alışverişimiz olmuştu:)

Benim yakinen bir arkadaşım Okuma RawII 65'i yeni aldı ve kullanma fırsatımda oldu. Güzel bir makine ama sizinde belirttiğiniz gibi ağır maalesef sürekli at çeklerde çok yorar, ama jig içinde biçilmiş bir makine.

Bende tavsiye üzerine yine Okumanın yeni aldığım ve 2 gün öncede iyice test ettiğim RawII 55'ni kullanıyorum. Şöyle söyleyeyim yemlide aldığım Sarıkanat'ı hiç zorlanmdan çekti. 500 gr.'ın altında bir ağırlığı var ama bir turda sarımı 77 cm civarı. Bende rapalada kullanmak için almıştım olumlu söyleyenlerde oldu olumsuzda ama kullanan arkadaşlarım işini rahatlıkla görecek dediler.

Makineyi alırken özellikle rapalada kullanılacaksa tur sayısının4,6 dan aşağı olmasına özen gösterin yeri geldiğinde ağır gr akıntı ile makinenin kola yük binmesini asgariye indirirsiniz. Tabi bu makaralarda bildik ve tavsiye edilebilenlere yönelmenizi tavsiye edebilirim ancak unların bütçeleri malum,yoksa benim gibi durmadan makara arayışına gidebilirsiniz.

Yurtdışından bir makara siparişi geçtim marka vermeyeyim bir gelsin, kullanim eğer tavsiye boyutunda olursa bahsettiğiniz paraya alabilirsiniz.

İyice araştırmadan acele etmeden karar vermeyin derim. Saygılar.

4. cogito74

cogito74 Aktif Üye

tesekkurler murat hocam tavsiyen icin. bekliyorum. beastmaster icin bi ultegra iyi gider demistiniz ama okuma raw da bakim onarim derdi olmaz diye dusundum. zira beastmasterinin ikinci fincandaki halka porseleni dusme sonucu kirdim.simdi ne yapsam diye dolaniyorum.

5. furunotr

furunotr Aktif Üye

Kamışın parçasını Okyanus Marine'ye ile irtibat kurarak temin edebilirsiniz sanıyorum; Raw-2 ise jig için biçilmiş kaftan olmakla birlikte göreceli olarak at-çek avları için bir parça ağır gelebilir; genel özelliklerine bakılacak olur ise oldukça iyi bir makina... Aslında elimde Aernos var ve Exage ile aynı diyorsanız kamış ile birlikte kullanabilirsiniz; uyum sağlar, Keza Salina'yı da kullanabilirsiniz...

6. Şemsipaşalı

Şemsipaşalı Aktif Üye

Ooo İbrahim bey sizi buralarda görmek ne güzel bayağıdır sesiniz cıkmıyordu demek rapalayda başladınız ne güzel jig falan işi bayağı büyütmüşsünüz evde malzemeyi koyacak yer kaldımı bari neyse şaka bir yana raw dan şaşma bende de var seni çüssendeki biri için yormaz bence birde cedrox ları bir incele derim rastgel İbrahim hocam.