Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma Safina Noir 55lik makinaya uygun kamış tavsiyesi..

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında sariyerli53_34 tarafından paylaşıldı.

1. sariyerli53_34

sariyerli53_34 Yeni Üye

Selamlar. Önceki kamışım "Eurofish Federal 300 cm 80-150 gr" idi. Hafifliği ve atımdaki kolaylığı hoşuma gidiyordu fakat pek sağlam bir ürün değildi maalesef. Makine yuvasındaki plastik sıkıştırma vidası kırıldı. Bu parçayı yapıştırıp sabitledim fakat uzun süre idare etmeyeceği kanatindeyim, değiştirmeye karar verdim. Başlıkta belirtmiş olduğum makineyle uyumlu maksimum 50 TL'ye kadar 3.30-3.60 arası, hafif;kıyıdan istavrit, sarıkanat ve lüfere uygun hafif kamış tavsiye ederseniz çok sevinirim...:) (boğazda avlanmaya elverişli 60-100 gr arası kurşun kullanıyorum)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar Sarıyerli kardeşim. 1 yılı aşkın bir süredir kamışlarımın arasında beni hiç yarı yolda bırakmamış, bir çok balığımı çektiğim uygun fiyatlı 1 kamışı nacizane tavsiye edeceğim sana. Effe markasının proSURF adıyla geçen (üzerinde kocaman Diabolo yazıyor ayrıca) 3.90 cm.lik kamışı. Bildiğim kadarıyla 3.90 ve 4.20 boyları mevcut sanırım. 200 gr. atarı var, %50 yüksek kalite karbondan üretilmiş. Bu kamışın muadili birçok kamışı kırmışlığım var ama bunu ne yaptıysam kıramadım :) 125 grama kadar kurşunlarla kamışa eziyet edercesine abanarak atabileceğim en uzak noktaları zorladım ama bırak kamışın bir yerine zarar gelmesini, yüzükleri bile pırıl pırıl keratanın :) 40-50 TL civarında bir kamış. Bu paraya daha iyisi varsa da ben bilmiyorum doğrusu.
    Bir kaç link : EFFE Pro 390 cm Surf Kam Olta Kamlar - Surf Kamlar - Effe Surf Kamlar - Avn ve Avcnn Dostu... - Tsunami Av Marketi
    Pro Surf Kamış 4,20 mt - Av marketi, Av malzemeleri, Balık malzemeleri, Balık marketi, Olta kamışları, Olta makinaları
    Herzaman rastgelsin.

4. sariyerli53_34

sariyerli53_34 Yeni Üye

Teşekkürler tavsiyeniz için...Kamış güzele benziyor. Yüzüklerinin zarar görmemesi de önemliydi benim için.Peki hissiyatı,hassasiyeti nasıl kamışın? Balıkları tek tek sayabileceğimiz kadar var mı?

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Rica ederim. Sağlamlığı ve hassasiyeti fiyatının çok üzerinde bir performans sergiliyor diyebilirim. Ben İzmir'de ve daha çok Karşıyaka'da balık avlıyorum ve çipura, mırmır, lidaki, mercan, karagöz vs. gibi balıkları bu kamışla gayet net hissederek çok rahat kıyıya alabiliyorum. İstavriti bilemem ama dediğim gibi bu fiyata sanırım en iyi kamışlardan biri budur. Tekrar herzaman rastgelsin.