Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma salina 3 kullanan var mı ?

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında DoğanÇıtak tarafından paylaşıldı.

1. DoğanÇıtak

DoğanÇıtak Yeni Üye

Jigging e yeni başlayacağım ve araştırmalar vs sonucu salina 3 almaya karar verdim . Kamış olarak da salina 3 kamış alacağım kullanan arkadaşlar var mı ? Şimdiden vereceğiniz bilgiler yapacağınız yorumlar için teşekkürler :harika:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Dündar

Dündar Daimi Üye

Kullanım dahilinde olan arkadaşlarımız , ağabeylerimiz mutlaka deneyimlerini paylaşacaklardır.
    Şimdiden hayırlı olsun Doğan.

DoğanÇıtak bunu beğendi.
  4. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

salına 3 yanlış bilmiyorsam zaten jig için yapılmış ..bu konuya süleyman abi yazacaktır o daha iyi bilgi verir ..

DoğanÇıtak bunu beğendi.
  5. DoğanÇıtak

DoğanÇıtak Yeni Üye

Teşekkürler Dündar abi :)

Dündar bunu beğendi.
  6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Vedat Abayoğlu Üstad'ımız son zamanlarda bu ikiliyi tavsiye ediyor. Ben de elime aldığımda büyük bir güven vermişti makine. Kamışı bilmiyorum. Okuma markasının ürünleri jigde söz konusu olduğunda, trofe av raporlarında genelde Okuma Cedros tek parça kamışın namı duyuluyor. Bütçeniz nedir bilemiyorum ama bu işin duayeni ağabeylerimiz var. İsterseniz, tam kararınızı vermedi iseniz yardım istediğinizi belirten yeni bir konu açın bence. Bu disiplin en pahalısı ve bir kerede sağlam birşey kurmak daha mantıklı diye düşünüyorum. Olur da bütçenizi yükseltebilirseniz jig çıkrıklarını tavsiye ederim. Son nokta orası bence Ayrıca forumumuzda bazen Shimano Stella gibi üst düzey makinelerini uygun fiyatlarla ellerinden çıkaran arkadaşlarımız da oluyor. Sıfır almak gibi bir prensibiniz yok ise değerlendirebilirsiniz. Şimdiden adınıza hayırlısı olsun diyorum. Güzel ve bol trofeli avlarda kullanmanız dileklerimle...

DoğanÇıtak bunu beğendi.
  7. DoğanÇıtak

DoğanÇıtak Yeni Üye

Teşekkürler can bey ikinci el için 2 haftadır forumu takip ediyorum ama kafama yatan birşey bulamadım stella vardı ama sadece makine 1200 ikinci el çok pahalı 1000 tl ye yakın bütçe ayırabiliyorum ipi makinesi kamışı bu set 0 şekilde herşeyi ile 800 tl yi buluyo araştırmama göre de yarı yolda kalacağımı düşünmüyorum Allah'ın izni ile yinede kullanan varsa yada tecrübe li abilerimin büyüklerin ustaların fikrini almak istedim biz acemilik yolundayız daha jigging için öğrenmemiz gereken çok şey var çıkrık makineler hakkında hiçbir bilgim yok kullananı da görmedim daha ilerisi için olabilir yolun başındayız :)

8. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

bizde nelerle başladık ilk takımım çalıştıgım yerde bir kenarda duruyordu yemli av yapmaya başladım takım süperdi:)balık yakalanıyordu sararken kitliyo yanımda pense törnavıdayla gidiyordum ::)o şekilde bir kova balıkyakalıyordum:)

DoğanÇıtak bunu beğendi.
  9. DoğanÇıtak

DoğanÇıtak Yeni Üye

:)) ben babam takım bağlarken izleye izleye öğrendim takım bağlamayı :) 7 yaşında falandım sonra 20 lik bir misina iki ufak gasnak sinek iğneler sıkma kurşunla mırmır lokum yakalayarak başladık abi:)

10. a.sevinç

a.sevinç Aktif Üye

Dogan merhaba.. salina 3 ün 80-180 gr mı ile 250 -400 gr olanı elimde mevcut.. harika iş görüyor.aksionları mükemmel(atacağın jig ağırlığına göre)elimde tica talisman makina var.. 30kg draglı mükkemel bir makina..istersen sana bi set yaparım elimdekilerden..bu ara ağır yük makinelerine yatırım yaptım.. fazla kesildim

DoğanÇıtak ve KalamA bunu beğendi.
  11. KalamA

KalamA Daimi Üye

Oy oy oy diyorum Ali ağabey :eek: Çok güzel ürünler bu söylediklerin, ağzımın suyu aktı :) Hayırlısı olsun dilerim abi.
    Doğan, Ali abi'nin büyük balık avlarından haberin vardır. Dandik ekipman kullanmaz ;) Senin gibi bu işe yeni gönül vermiş arkadaşlarımıza da yardımlarını esirgemez. Bence siz bi çay için :D Hayırlısı olsun her ikinize de diliyorum...
    (Not: Ali ağabeyim, doğum gününü kutlamayı unutmuşum, affola :eek: . Geç de olsa nice nice mutlu yıllar dilerim abi, iyi ki doğdun )