Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

okuma salina 3 parça ile balığın vuruşunu hissedemiyorum

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında forkill96 tarafından paylaşıldı.

1. forkill96

forkill96 Aktif Üye

Merhaba yeni almış oldugum okuma salina 3parça hem görünüşüyle hem inceliğiyle ve atışıyla çok hosuma gitti fakat arkadaşımın lineaffe maxt cas kamışıyla kraçaları bile hissedebiliyorum çaparide fakat benim kamışla hissedemiyorum civardaki balıkçılar makınamın ağır oldugundan dolayı dediler acaba makına degıstırmek cozum olur mu makınam 600gr cıvarı teşekkürler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KIRMIZI BENEK

KIRMIZI BENEK Aktif Üye

kardeşim elindeki kamış gayet süper yalnız rapala kamışı çaperi değil o yüzden hissetmemen çok normal ;) istavrit için hem parçalı olmayacak hemde ucu ince aksiyonlu kamış olması lazım

4. forkill96

forkill96 Aktif Üye

teşekkür ederim abi herhalde balık küçük diye çinekoplarıda hıssedemıyorum 160 150gr kurşun attıgım için çapari ve yemli için beast master alayım mı 3parça

5. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Söz konusu kamış 100-200 gr aksiyonlu ucu ise bizim zamanımızda ilk okulda kullandığımız HB kalemler kalınlığında boğazda ağır kurşunla atçek için gayet uygun olmasına karşın capari ve ufak yemlilerde sana uygun değil malesef :)

6. forkill96

forkill96 Aktif Üye

teşekkür ederim abi 3parça beast master alsam çapari ve yemlide iş görür mü acaba

7. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Kardeşim söz konusu kamışı hiç kullanmadım malesef .Ben yemlide ve çaparide Lineaeffe scurve 10kilos 420 150 gr atarlısını kullanıyorum. Oldukçada memnunum tavsiye ederim ucu kıracayı bile yemlide 75-80 metreden hissettirir.Seviyorum yani :).Ama parçalı değil malesef......

8. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Teleskopik ile parçalı arasında sertlik farkları olur istavrit veya yemli için teleskopik olur. Eğer hissedeyim diyorsan makinana örgü saracaksın bizim gibi.

9. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

furkan abiye aynen katılıyorum, şemsipaşada bu kamılı çok kullanan var bu kamış rapala kamışı sert kamış. Fiyat performans iyi dir.

10. nuri özçelik

nuri özçelik Aktif Üye

Sevgili kardeşim bahsettiğin konu biraz teferruhatlı kamışlar arasında hassasiyet farkı vardır ancak diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi.
    hissetme konusunda misine esnek olduğu için balık takılınca titreşim yerine ağırlık hissedersin buna bir etkende derinlik ve kurşun ağırlığı bence bütçen varsa iki takım kullan birtanesi ağır işler için palamut lüfer vs diğer takımın 150 gr atarlı hafif bir kamış ve ona uygun ağırlıkta bir makine ozaman gerçekten keyif alırsın avlanırken saygılar.

11. Berkayy

Berkayy Aktif Üye

ip misina da esneme olmadığından rapalada olmaz ama yemli ve çaparide süper olur