Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma Salina Seaspin kullanıcı yorumları..

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında Emir Şengezer tarafından paylaşıldı.

1. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var. Özellikle 290 boyu için.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Furkan da çok güzel yorumlar var birazdan yapar Emir.

4. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Selam.
    atarına göre oldukça sert bir kamış ve şu kadar karbon bu kadar karbon dediler heveslenip aldım armutluda dibe takılıp biraz asılınca ucundan kırılı verdi beni yarı yolda bıraktı. 2.40 15 - 40 atarlı olanını kullandım ama atarına göre çok odun kamış hiç tavsiye etmem. Bence shimano catana hem esnemesi, balıkla mücadelesi hemde atar yönünden süper.

Ekli Dosyalar:

5. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Kırılan kamışın omuydu :) Geçmiş olsun. O zaman masraftan kısıp Pelican 270 alayım. Catana matana şimdi uğraşamam :) Makineyi catana alacam zaten.

6. nautilus

nautilus Üye

Ben de 2,40 olanı var ve çok memnunum 10 gr olan suni balıklarıda 40 gr olan kaşık yada suni balıklarımıda istediğim uzaklığa atabiliyorum .Aynı zamanda sağlam ve vurşları hissedebileceğim kadar da hassas bir kamış.

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Pelican'ın hangi modelini alacaksın?

8. umooth

umooth Aktif Üye

Bende de 2.40 ı var bende oldukça memnunum. kaliteyi elinize alınca hissediyosunuz..

9. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Pelistick 2.70. Dün biraz salladım kamışı. Esnek ama toplaması fena değil gibi. Fiyatı da çok iyi.

Off daha bayram tatiline 20 gün falan var. Sen oraları yemlemeye başla ortak :)

10. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Teşekkürler bilgi için.

11. tanbays

tanbays Aktif Üye

Arkadaşlar spin kamış alırken bir spin kamışı her alanda her balığa her sahte için kullanmanın verimsiz olacağını atıp çekerken hem aksiyon hem makina ve misina verimini bozacağını dikkate almanız gerekir diye düşünüyorum.

2 gr dan 130-150 grama kadar ulaşan sahte ağırlık yelpazesini göz önüne alırsanız, alacağınız kamışı dükkanda sallamanız veya atış veya mücadele pozisyonu alarak zorlamanız karar vermenizde yeterli bir ölçü değil, Hedef balığınıza göre atacağınız veya mevcut sahtelere vereceğiniz aksiyon da önemli bir faktör kamış alırken...

Herhangi birimizin kullandığı ve memnun olduğu bir kamıştan bir başkası aynı şekilde memnun olmayabilir.

Örneğin çok esnek uçlu bir kamışla su üstü sahtesi kullanmak pek verimli olmayacaktır.
    Çok sert bir kamışla tatlı suda meps atıp çekmenin pek keyifli olmayacağı, gibi...

Başlarken hiç bir fikriniz yoksa bu konuda Orta sertlikte bir kamış edinmekte fayda var.

Kısaca, Çözüm : Tavsiyeyle kamış alınmaz, hedef balığınız ve mevcut sahtelerinizin kullanım biçimi kamış alımında en etkin faktörler ayrıntı çok değişik kombinasyonlar içerdiğinden fazla girmiyorum...

pesca bunu beğendi.