Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma sea spin kamış!!!

Konu, 'Genel Konular' kısmında FoçalıBalıkçı tarafından paylaşıldı.

1. FoçalıBalıkçı

FoçalıBalıkçı Yeni Üye

Değerli Arkadaşlar ,

Aranıza yeni katılan bir üyeyim, Motorsiklete binmeyi ,fotoğraf çekmeyi gezmeyi ve balık avlamayı severim kahve kültürüm yoktur,sert havalarda denize açılamadığım zamanlarda karadan avlanabilme umudu ile spin avına merak sardım.

Sizlerin değerli yorumlarınız'dan yola çıkarak Okuma sea spin bir kamış aldım, ilk kullanmada misina kılavuzlarından birinin düştüğünü ve diğer ikisinin'de kırık olduğunu gördüm.
    Satın aldığım bayiye giderek derdimi anlattım onlarda servise göndereceklerini tamir olacaksa tamir yoluna gidileceğini yada yenisini göndereceklerini 15 20 gün içinde halledileceğini söylediler. Benim moralim bozuk, umutlarım sarsılmış bi şekilde çıkarken sordum, daha önce söylemişlerdi ama inanmadım sordum.
    Bunların çoğu Çin malı diyorlar,'' Okuma'damı Çin malı yoksa '' dedim.
    Ne dedi biliyormusunuz ? Abi sen ne diyorsun buradaki gördüğün her şey zaten Çin malı sadece Peen'ler Amerikadan geliyor dedi.
    Ağzım açık kaldı bir şey diyemedim.
    Sonra pişman oldum en iyisini de alsam bundan sonra kafamda hep soru işareti olacakmı ? yardımlarınızı bekliyorum, çünki ben çin malı Almaya karşıyım bilseydim kesinlikle almazdım.
    Sevgi ve saygılarımla.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. firefight3r

firefight3r Yeni Üye

emin abi hoşgeldin aramıza bende yeniyim burda, hatta bende spin seti alıcaktım 2-3 gün içinde araştırma yapıorum ama dediğin konu benide tedirgin etti şimdi bak,300 lira verip çin malı set yapmak istemem doğrusu...

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Hoşgeldin emin abi, Keyifli paylaşımlar...

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Günlük hayatımızda gerekli ya da gereksiz olarak kullandığımız malzemelerin o kadar büyük bir kısmı Çin malı ki bunları ayıklamaya kalksak ihtiyaçlarımızı gidermekte sorun yaşarız.

Asıl sorun bir ürünün Çin'de üretilmiş olması değildir. Çin'de her keseye göre ve her kalitede ürün bulmak mümkünken satış kolaylığı açısından en ucuz ve en kalitesizlerinin ithal edilmesinin engellenmesi gerekir. Bu da yasakla masakla olmaz. Tüccarın karar verip yapması gerekir. Benim ülkem çöplük olmasın, paramız boşa gitmesin demelidir.

Dünyadaki birçok büyük markanın üreticisi ya da fabrikaları Çin'dedir. Büyük marka kendi ürününü ABD, Almanya, Fransa vs vs nasıl ürettirecekse Çin'de de aynı şekilde ürettiriyor. Tek fark işçilik, kira, elektrik vs gibi giderlerin Çin'de daha uygun olmasıdır.

Sonuç olarak aldığınız üründeki asıl sorun Çin malı olması değil de belki üretim hatalı, gözden kaçmış, yolda zedelenmiş vs gibi bir sorunun olması.

Okuma markasını ithal eden Cengiz Balıkçılık sorununuzu çözecektir.
    Süreyi kısaltmak için internetten telefonunu bulup arayıp sorununuzu anlatın bence ve sonucu da en kısa zamanda bizimle de paylaşın ki marka ve ithalatçısı hakkında herkesin bir fikri olsun.

6. Onur Özben

Onur Özben Üye

Başka bir konuda da yazmıştım, Okuma cedros 55 marka makinam 2 defa dişli sıyırdı ve Cengiz balıkçılık çok iyi niyetli bir şekilde ilgilenip kısa sürede problemimi çözdüler.
    Yani iyi bir firma, mallarının arkasındalar.
    Keşke bayi yoluyla değil, direk siz Cengiz balıkçılık ile muhattab olsaydınız daha hızlı netice alabilirdiniz.
    Türkiyede bulamadığım için Amerikadan getirttiğim 3 adet Penn 321 Gti çıkrığımın 2 tanesi made in China.
    Yani Çin heryerde, Şeref beyin bahsettiği gibi bütün Çin mallarını aynı kefeye koymamak lazım.

7. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

öncelikle geçmiş olsun,bahsettıgınız kamışın aynısını hayki nıclı hayko arkadasımıza da aldık

gecen hafta,zaten kendını kanıtlamış ve o paralara fazla bir spin kamış,halkaları fuji,

belki size üretim hatası felan denk gelmiş olabılır,aldıgınız yer sağlam bir satıcıysa emın olun

değiştirirler,

1 ay önce spın avlarımda kullandıgım michell kamışımın üzerine bastı kenan arkadasımız av

sırasında,ve en uç kısım5 cm mesafeden kırıldı .....çok üzüldüm yedek parçasını alıp değiştirmek

için ıstoç kısık firmasına gittim,orda tamır bölumune uğradım ve kesınlıkle tamır olamayacagın

ı söyledıler,ancak sıparış verılıp yurt dışından getırtebılecegımızı söyledıler,bende aşağı kata ındım,

mesut bey var orda ona durumu anlattım,sipariş vercez 1 ay içinde gelır dedı.bende fiatı

nekadar diye sordum......fiat diye bişey yok dedi,hemen bir elemanını çagırdı,bakbakalım aynı

kamıştan depoda varmı dedı....5 dakka sonra eleman elınde kamışla geldi ,benım kırık parçayı

aldılar ve sağlam parça ile yerdeğiştirdiler,biz parçayı bekleriz siz madur olmayın dedıler...üstelik

benım hatamdan kırılmasına rağmen ücret te talep etmedıler...burdan yeri gelmişken kısık

firmasına ve mesuy beye teşekkür ederim...........

8. Sökeli

Sökeli Aktif Üye

Üretim hatası olabilir, kalite kontrolde gözden kaçmıştır, hiç bir büyük firma markasının kötülenmesini istemez ben Wrangler,lee fabrikasında çalıştım üretilen ürünlerin %90'ı yurt dışına ihraç oluyor hiç bir yabancı bu mal Türkiye'de üretilmiş kötü diyemez neden çünkü polanya da üretilen le Türkiye de üretilen arasında hiç bir fark yoktur kaliteden asla taviz verilmez marka degeri yıpratılmaz hakeza kendini kanıtlamış bir markanın ürünü çinde de üretilse fark etmez markanın kendi içerisinde degişik kalite segmentinde ürünleri vardır bunlardan bütçemize uygun olanı seçeriz kısaca 100 tl lik bir ürünle 300 tl lik bir ürün aynı kalite de degildir.

9. löngöz

löngöz Daimi Üye

Emin bey,, izmirli olduğunuz için size yardımcı olacağını düşündüğüm sitemizin üyesi Hür Mol arkadaşımız var,,kendiside çok iyi bir spincidir,,hisarönü civarında "çağlar av market"in yeni dükkanında bulabilirsiniz Hürü,,balık sevdama üye olduğunuzu ve benden bahsedin yardımcı olacaktır...:)

10. FoçalıBalıkçı

FoçalıBalıkçı Yeni Üye

Arkadaşlar konuya hassasiyey gösterip yorum yazan herkese teşekkür ederim, dikkat ederseniz firma ismi vermedim , madur olduğumu problemin çözülmemesindende şikayetçi olmadım . Amacım markayı ve firmayı karalamak değildi.
    İki üç kamışım daha var tekneden ve surf kamışı daha ucuz markalar ve uzun zamandan beri kullanıyorum onlarda böyle bir şey yaşamadığım için bu olay da şaşkınlığımı sizlerle paylaşmak ve alacak olduğunuz ürünlerin çin malı olma olasılığının yüksek olduğunu vurgulamak içindi.
    Bilerek almak farklı bir şey , Japon malı veya Alman malı vs diye alıp sonra çin malı olduğunu anlamak başka bir şey benim hayal kırıklığım burada. Çokta önemli değil fakat Sorunum çözülmesse yine yardımlarınızı talep ederim ilginize teşekkür ederim.

11. FoçalıBalıkçı

FoçalıBalıkçı Yeni Üye

sorunum hala çöüzmedi hala hakla beklemekteyim