Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma Trio Rex 425 100-200gr / Shimano Ultegra 5500 XSC / Trabucco T-Force Deep Iso 0,30

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında anilcanmutlu tarafından paylaşıldı.

1. anilcanmutlu

anilcanmutlu Yeni Üye

Toplamaya çalıştığım surf takımı Yalova Çınarcık'ta ve Ortaköy, Sirkeci, Galata sularında kullanacağım. Genel olarak av hedefimdeki balıklar yemli beklemeli olarak İskorpit, Dragonya, Çinekop, at-çek olarakta Zargana ve İstavrit tutacağım. Limitim makine ve kamış için 800 TL.

Surf kamış olarak Okuma Trio Rex 425cm 100-200gr almayı düşünüyorum.
    Okuma Trio Rex Surf 4.25m 100-250g Olta Kamışı, Fiyatı 374,81 TL | SpotBalik.com.tr

Surf makine olarak Shimano Ultegra 5500 XSC 4+1BB almayı düşünüyorum.
    Shimano Ultegra 5500 XSC 4+1BB Olta Makinesi, Fiyatı 479,26 TL | SpotBalik.com.tr

Misina olarak almayı düşündüğüm misina Trabucco T-Force Deep Iso Serisi 600m Monofilament Misina 0,30
    Trabucco Trabucco T-Force Deep Iso Serisi 600m Monofilament Misina 0,30, Fiyatı 31,68 TL | SpotBalik.com.tr

Fikir vermesi açısından spot balık'tan linkleri koydum. Kamışı da makineyi de daha uygun fiyatlara buldum. Sizce bu set nasıldır, nasıl olacak diye sorayım :D Misina'yı şoklama yapmadan kullanmayı düşünüyorum. Atış mesafesini arttırmak için makine ve kamışa alıştıktan sonra yedek kafasıyla örgüyü denemek istiyorum.

Yeni tavsiyelere açığım. Herkese rastgele !

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. tarsus33

tarsus33 Üye

ben sadece misina konusunda birazdaha düşünmenizi öneririm bence direk örgü kullansanız daha makul olurdu diye düşünüyorum, şunuda unutmadan belirteyim kıyıdan uzağa atışlarda ağırlık olarak yapacağınız seçimler 60gr üzerinde olursa şoksuz kullanımda ciddi sıkıntılar yaşamanız muhtemeldir, ağırlık arttıkça şok kullanmanız sizin ve çevrenizdekilerin yararına olacaktır, sağlıcakla kalın

4. anilcanmutlu

anilcanmutlu Yeni Üye

Kamış ve makineye onayınız var ancak misina konusunda tavsiye verebilir misiniz ? Bu makineye nasıl bir şok uygulayabilirim. Şoklama hakkında pek bir bilgimde yok açıkcası. Teşekkürler.

5. tarsus33

tarsus33 Üye

makine üzerine 0,18 ip ve ucunda da 5m kadar 0,26 ya da .030 akadar şok uygulayabilirsiniz bunları yaptığınızda 60,70,80,90gr kurşunları çok rahat fırlatabilirsiniz enazından daha güvenli olacaktır. tabi burada ben size bunu çok kısa özetlemiş oldum ancak arada bilmeniz gereken birçok detay varki gerçekten surfcastingyöntemi ile av yapanların bilmesi lazımdır. Burada Muammer beyin çokgüzel bir çalışması var eminim size çok yardımcı olacaktır Surf Casting & Uzak Atış Teknikleri ve Ekipmanları - BalıkSevdam

Son düzenleme: 22 Aralık 2014
  6. tarsus33

tarsus33 Üye

mesela birgün dip takımlarımın kurşunlarını pratik olsun diye teknede avlanırken bagladigim gibi kasa düğümü ile bağladım 60 gr kurşunu kıyıdan bir savurdum son oldu:)