Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma Trio40s mi Shimano Exage 4000 FD mi ?

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında Fora tarafından paylaşıldı.

1. Fora

Fora Yeni Üye

Herkese merhaba yeniden...

Yukarda bahsettiğim iki makina arasında kararsız kalmış durumdayım. Sebeplerini ise şu şekilde açıklamak isterim ;

Shimano Exage 4000 FD Herkes tarafından tavsiye ediliyor ve kalitesinden şüphem yok fakat Okuma Trio40s ise yüksek devir gücü ve sağlamlığıyla beni cezbediyor. Bu iki makina arasında gidip gidip geliyorum ve sizlerin bu konudaki tahminlerinizi de almak istiyorum. Sizce tercihimi hangisinden yana kullanmalıyım ?

Okuma Trio 40S makine Olta makinalar AVmarketi.com

Shimano Exage 4000 FD - İnce Çizgi Amatör Balıkçılık Malzemeleri

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Bahattin, Trio'lar ip misina kullanımında problemliler ;) Bu 2 makine arasında kararsız kalan çok arkadaş olur, büyük bir çoğunluğu Exage'ı seçer, Trio'yu seçenler de genelde Exage'ı seçmediğine pişman olur. Google amcaya sorabildiğin kadar sor, yanına ''Balıksevdam'' ibaresi ekle, bugüne kadar kim neleri seçmiş görebilirsin. Hangi ürünlerde ne gibi problem yaşanmış görebilirsin. Okuma'ların da en büyük artısı; yedek parça sıkıntısının olmayışı ve ömür boyu garanti olması... Yerinde olsaydım bu 2 makine arasından açık ara farkla kesinlikle Exage kazanırdı...

Fora bunu beğendi.
  4. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

trio lar exage lerden daha sağlam değildir kesinlikle...

Fora bunu beğendi.
  5. vet0635

vet0635 Üye

yemli takım kullanıyor olsam o kadar parayı shimanoya kesinlikle vermezdim.okumadan şaşmazdım herhalde.ama okumalar at çek olayında sınıfta kalır.NEDENİ İSE BENCE: MİSİNA KAFASINI AŞAĞI YUKARI YAPAN MİL, YUKARI DÖNÜŞTE VİRAJI SERT ALIP BİRSEN AŞAĞI İNİYOR VE MİSİNA HAFİF BİR SEKİZ ŞEKLİ ALIYOR.AĞIR ATIŞTALARDA SIKINTI ÇIKMIYOR.AMA....SPİNDE HAFİF OLAN SAHTELER YÜZÜNDEN GEVŞEK SARIMDA PROBLEM ÇIKIYOR.BU GEVŞEKLŞİK WTD İSTEYEN DURUMLARDA PROBLEM ÇIKARIYOR.

BEN MAKİNE ALIRKEN BU AŞAĞI YUKARI VİRAJ DÖNÜŞLERİNE BAKIPTA MAKİNE ALIYORUM.ŞU ANA KADAR DA SIKINTI YAŞAMADIM.TESPİTİM İNŞALLAH DOĞRUDUR.AMA TARTIŞMAYA AÇIK.

Fora bunu beğendi.
  6. Fora

Fora Yeni Üye

Anladığım kadarıyla trionun cazibesine kanmamam gerekiyor :D O zaman çoğunluğun kararı ve benimde kanaatimce Exage ye merhaba dicez :) Çok teşekkür ediyorum

7. harbyteam

harbyteam Daimi Üye

shimano varken shimano ,

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Örgü misina kullanacaksanız Shimano.

9. vet0635

vet0635 Üye

hayırlısı olsun.güle güle kullan

10. spindoctor

spindoctor Aktif Üye

Shimano da atış esnasında ip klavuzunun kapanması ile ilgili problem yaşayan arkadaşlarım var bu sorunla karşılaşan var mı? Shimano - Okuma ve bunların yanına aynı ölçülerde bir Daiwa eklesek Daiwa nın hangi modelini önerebilirsiniz bu fiyat aralığında. Benimde bu aralar kafamı kurcalayan sorunlardan birisi küçük makine seçimim. Penn sargus kullanıyorum sağlam olmasına sağlam ama biraz ağır bir makine daha hafif 3000 lik bir makine arayışı içindeyim ekleyebileceğiniz bir model var mı?

11. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Kanaatimce shimano exage 4000 le daiwa exceller 4000 i kiyaslamak guzel bir tartisma konusu olur da trio pek sonuk kalmis;)