Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma Trio80a makinesine ip misina sarmak

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında Nakrettyn tarafından paylaşıldı.

1. Nakrettyn

Nakrettyn Yeni Üye

Oncelikle herkese selamlar;

Bugun surf casting teknigi ile avlanmak icin Okuma Trio 80-a makinesini edindim. Su anda kullanmakta oldugum iki kamisim var, biri 3 parcali 360 lik oteki de 450 lik teleskobik cok iyi yada bilindik markalar degiller.
    Teleskobik olanin 80-150 atari var, yeni makineyi teleskobik olan kamis ile kullanmak istiyorum. Makinaya misina saracam ama ip / orgu misina kullanmak istiyorum sizce ip misina surfing icin ve yeni makinaya sarmak dogru bir tercihmidir yoksa siz deneyimli oltacilarin baska onerilerimi olur acaba?

Surf atis teknigine hakim oldugumu dusunuyorum, deneyimim yeterli duzeyde ama dahada ogrenecek cok seyin oldugunu da biliyorum ve bunuda sizlerin degerli paylasimlari sayesinde edinecegim.

Mesajima ve sorularima ayiracaginiz zaman icin hepinize saygilarimi sunarim.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. γavuz

γavuz Daimi Üye

slm arkadaşım.. ilk önce sunu sölemeliyim boğazda filen avlancaksan eğer kamışın max 150 gr atarı varya durgun suda iş görürsün fakat akıntı varsa 150 gr kursun yetmez boğaza.. misinaya gelince ip misina gerçekden iyi fakat ufak tefek sorunlar yaşanabiliyo özelliklede hafif kursun atarsan surfda çok dolanır..0,20 / 0,22 misina kullanabilirsin çekerini kontrol et ama 15 kg üstü olsunki takım bırakma denizde..birde ben ne yaptıgımı sölim sana.. 0,30 surf misinası var benim makinada,100 mt 0,25 ip misina aldım shok lider yaptım yaklaşık 5/6 metre sarılı önde sonrası misina cok rahat vede atışım süper böyle yapmanı tavsiye ederim ama yinede sen bilirsin salıcakla..