Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

okuma V system 2.40 - 2.70 arasindaki farklar nelerdir

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında ozan kaya tarafından paylaşıldı.

1. ozan kaya

ozan kaya Yeni Üye

Merhabalar daha önceden çok arastirma yaptığım için bir kaç kez foruma yönlendirildim ustalarımın verdiği cevaplar çok hoşuma gitti ve bugün foruma üye oldum.
    Levrek avına baslayali yaklasik 1 ay oldu balık tutmayi çok seviyorum levrek benim için yeni bir macera oldu.
    shimano exage 3000 sfd makine aldim sira geldi kamışa bütcem maximum 200 benim kullanmış olduğum rapalalar 11 12 gr fakat izmir candarlida avlandigimdan dolayi ruzgarli havalarda çok zorlaniyorum ges ve lider rapala aldim ges 32 gr ilk aldığımda candarlida avlanan kisiler boşa para vermissin bunlar iş yapmaz dediler bende internette arastirdigim kadariyla çok hosuma gitmisti ama cidden iş yapmadilar :) neyse 11 25 gr arasi rapala kullanicam kamış olarak 10-40 mi 10-30 mu ideal olur birde 2.40 270 arasinda kaldim aksiyon verdiremiyorum hangisinde daha kolay aksiyon verdirebilirim okuma V system kamış tavsiye edenler oldukça fazla lakin ince oldugundan kirilabilir diye korkuyorum burada cikan levrekler poşete girmeyecek kadar küçük veya duyduğuma göre 7.5 kilogram cikaran olmuş bi bu kadarda büyük bana 6 7 kg balik gelirse olta kirilirmi peki ? simdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim çok uzun yazdığım içinde Özür dilerim.

coner ve mental bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Sadece boy farkı var diye biliyorum... Kamışı kırmal tamamen kullanıcı becerisi Ozan... O kadar becerikliyim diyorsan en kral kamışı bile kırabilirsin :) Kalamanı aç keyfine bak :)

4. ozan kaya

ozan kaya Yeni Üye

kırma tecrübemi daha yasamadim insallah yasamamda(hic kimse yasamaz :) ) ama rapala silikon vs kopartmakda üstüme tanımam yani o konularda becerikliyimdir kirilmaz kamisi bile kirabilirim :) ben olmucak seyleri becermekde ustayim diyebilirim ekmekle kefal tutucam derken levrek tutmuş adamim daha ne olsun :) insallah bu kafama takilan konularda ustalarimdan iyi cevaplar alabilirim

5. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

Helios inceledinizmi 240 lik levrekte kullanilabilir

6. ozan kaya

ozan kaya Yeni Üye

tavsiyeniz üzeri biraz önce inceledim fiati bana göre oldukça fazla bütcem yazdığım gibi maximum 200 tl

7. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

60-70 TL üstü bütün kamışlarla kamışı kırmadan balık alabilirsin... Kamışın taşıyabileceğinden fazla kalmayı sıkmazsan sorun olmaz... Eğer sıkarsan ilk ihtimal olarak misina patlar 2. ci ihtimal olarakta çok çok az bir ihtimalle de kamışı kırasınız... Sorduğun kamışı ben kullanıyorum... 5 kg lık balık alınmıştır... Hiç bir sorun olacağını sanmam... Ama Wtd ve benzeri aksiyonlar için farklı kamışlar önerenler olacaktır... Ben pek su üstü takılmıyorum...

8. ozan kaya

ozan kaya Yeni Üye

ustalarımın cevaplarını merakla bekliyorum elimde shimano kamış vardı geçici bir süreliğine bi abimiz vermisti 2.40 aksiyon verdiremiyordum peki bu okuma sytstem 2.40 10-30 atarli veya 10-40 atarli ile verdirebilirmiyim kolayca yada 2.70 ayni atarlilar ile hangisi daha makbul olur veya wtd aksiyonu daha kolay verebileceğim başka marka sağlam kamislar varsa önerirsiniz sevinirim

9. vikenkaya

vikenkaya Üye

Ben v system 2.40 10-40 kullanıyorum memnunum.Çok wtd yapmıyorum ama yapılıyo yani.Hem bazuka kılıfıyla gelmesi çok avantaj.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. M.Taha D.

M.Taha D. Daimi Üye

Ben 2.40 olanı vardi hiç memnun kalmadım çok esnek kamış.. Benim gibi sert aksiyonlu kamış sevenlere uymaz.. Ayrıca 6 kilo üstü turnayı kepçesiz sudan alanlar var bu kamışla..

11. yekadam

yekadam Aktif Üye

ustalarımızın abılerımın yanında bıze laf dusmez ama nacizene tavsıyem sana uayarsa daha farklı bır onerım olucak eyer suan kullandıgın senı ıdare edebılecek bır kamısın varsa parını tut bıraz daha bırıktır daha ust bır sekment kamıs al derım uzun yıllar saglıklı bır sekılde kullanırsın bende spın kamısım alırken bıraz acele ettım butcem cok kısıtlıydı catana kamıs aldım pısman olmadım cok guzel ısımı gordu halende goruyor ama taaaki arkadasımın shimano technium kamısını kullanana kadar gercekten ozaman farkı anlıyorsun