Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma v-system 240 cm 10- 40 gr ile LRF yapılır mı?

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında burakkilic tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. burakkilic

burakkilic Üye

Herkese selamlar;

LRF avına başlamak istiyorum. Masraf yapmaya başlamadan önce elimdeki malzemelerle bu işin yapılıp yapılamayacağını öğrenmek istedim.

Shimano Catana 4000FC makina ve okuma v-system 240 cm 10- 40 gr spin kamış var. Bu setle LRF avı yapmak doğru olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

@ersanakpınar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Red Snapper

Red Snapper Aktif Üye

Üstadlar daha iyi bilir ama lrf disiplini daha düşük atarli kamışlarla yapılıyor 10-40g oldukça yüksek kalır. Makine olarak da yine daha küçük kafalı makineler kullanılıyor diye biliyorum.

4. burakkilic

burakkilic Üye

Teşekkürler. Bence de 10-40g fazla, ancak belki daha ağır jigheadlerle aynı işi görebilir diye düşündüm.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Yapılmaz :)

Çünkü lrf yemleri çok hafiftir ve onları atama ve güzel aksiyon verdiremezsin..

Ağır ve büyük atarım dersen o zaten spinning olmuş olur :)

burakkilic bunu beğendi.
  6. milanur

milanur Aktif Üye

Okuma V System 2 40 10-40 atarlı kamışla LRF yapmak olası ama verimi yüksek olmayacaktır.Yeme hareket vermek zor olacaktır. Yumuşak bir kamış olmakla beraber V system LRF için çok daha yumuşak bir kamış gerekmektedir. Major Craft LRF kamış konusunda fiyat performansı dengesi yüksek kamışlar çıkartmakta çin malı da olsa 150 dolarlık bir major craft KG light rock fish işini görebilir. LRF için düşük devirli bir makineye ihtiyacın var. LRF makineleleri arasında sana önerebileceğim Shimano Soare C2000PGSS olacaktır. Piyasadaki bence en iyi LRF makinelerinden birisi.

burakkilic ve gsozata bunu beğendi.
  7. trkc

trkc Aktif Üye

Ben V System 180cm (2-10gr) ve Daiwa Exceler 1500HA kullanıyorum. Parmak kadar balığın çırpınışlarını bile avuç içinde hissedebiliyorsunuz.

image.jpeg
    image.jpeg

8. milanur

milanur Aktif Üye

V system kamışların fiyatlarının çok ötesinde performans vermekte. 1,80 v system dememe sansım oldu gayet hassas bir kamış olduğu kesin ancak çok güçlü olmadığı ve atış eriminin düşük olduğunu test ettim. 240 üstü kamış kullanmayı kişisel olarak tercih ettiğim için çok alışamadım ama lrf için iyi bir başlangıç kamışı olduğunu söyleyebilirim.

9. KİNYAS

KİNYAS Üye

okuma salına 10-40 gr ile iki yıldır lrf yapıyorum...o.12 mm savegear ip misina ile ruzgarı da arkama alarak uzak mesafelere atışlar yapabılıyorum...mırmır eşkına ispari istavrit iskorpit,kırlangıç,dişli famılyası ,vs yakalamışlığım var...hissiyatı bir lrf kamışın tadını vermıyor elbet ama bal gibi de yapılıyor....dikkat etmen gereken sadece lrf kamışa göre aksiyon sert kaldığı ve 2gr 3gr jigheadler kullanıldığı için atış konusun da çalışmak gerekıyor...

burakkilic ve eylmz bunu beğendi.
  10. enginson

enginson Daimi Üye

Ben d enemistim 5 20 gr atar li kamisla bile çok zor olmuyor. Olur mu olur belki ama lrf tadı vermez. Ama spinle drop shot tekniği ile avlanilabilir. Bu yöntem ile ilgili videolar youtube de var

burakkilic bunu beğendi.
  11. serdarcift

serdarcift Yeni Üye

Bende denedim okuma v sistem 240 10-40 5 gramlık jigleri tatmin edici mesafelere ulaştırabiliyorsunuz lakin hassaiyet ve aksiyon verme çok zayıf kalıyor bu yüzden bir tane diawa crossfire 210 cm 2-10 atarlı kamış edindim son derece başarılı yalnız bu kamışla en fazla kaç gram balık çekebilirim bilmiyorum

burakkilic bunu beğendi.