Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Okuma V System & Okuma Ceymar FD CY 40

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında disagreeable tarafından paylaşıldı.

1. disagreeable

disagreeable Üye

Herkese Merhabalar :)

Senelerdir balık avlarım. Genelde kayalıklardan ve tekneden canlı yem ile levrek avcılığı yapıyorum.

Çok uzun zamandır spine ilgi duyuyor ve tüm konuları takip ediyorum. Seçeneklerimi daraltmak adına çok eski konuları bile en ince ayrıntısına kadar inceledim. Hedefim gene tabi ki levrek. Daha çok suüstü çalışacağımı,kamışa max 200 TL, makinaya max 150 TL bütçe ayırmak istediğimi belirtmek isterim :) Zira daha sonu gelmeyecek olan sahteler var.

1-)Öncelikle bugün bayileri gezip aklımdaki kamışları inceledim. Okuma V System 2.40 10-40 çok hoşuma gitti ancak 2.70 ile kıyasladığımda 2.70 daha esnek gibi geldi. Aksiyon verme açısından hangisi daha avantajlı olur ? 2.40 daha ağır bastı ama yok aksiyonda 2.70 daha başarılıysa onu da düşünebilirim.

2-)Makina olarak Shimano Nexave 3000 SFC düşünüyordum ancak bir bayi şu makinayı överek anlattı:

Okuma Ceymar FD CY-40 olta makinesi Okuma olta makineleri OKUMA AVmarketi.com

Okuma' nın yeni serisi olduğundan ve çok tutulacağın bahsetti. Makinanın çalışması gerçekten hoş (uzun vadede ne olur bilemem), 8 rulmanlı, önden kalamalı, 5.0:1 Devir oranlı, 0,30mm misinadan 190 metre sarım kapasiteli, 6 Kg Max.Drag Kapasitesi ve benim için en önemlisi 265 GR. Bir RTX kadar olmasa da elinizde Helios var zannediyorsunuz.

3-) Misina olarak Kendo 8 Örgü 0,160mm (Yeşil) 250 Metre veya Kendo 8 Örgü 0,180mm (Yeşil) 250 Metre başlangıç olarak önerir misiniz ? Yada bu fiyata yakın başka önerebileceğiniz ip misina var mıdır ?

4-) Sahte olarak :

ROVER 98 (G15R, G12R, G13, G25R, HA16R )

IMA SASUKE 120 REPPA 17 GR 12 CM -105-

Zaten envai çeşit silikon yemim var, başka -olmazsa olmaz- hangi yemler eklenmeli bu listeye ?

Tavsiye verecek üstadlardan ricam, bütçeni biraz daha arttırıp ile başlayan cümleler kurmamaları :) Aynı fiyat aralıklarında her türlü tavsiye kabulümdür.

Yukarıdaki kombinasyon oluşturmamda yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oguzhansukur

oguzhansukur Üye

Merhaba Evren bey Okuma v-system kamış kendini ispatlamış bir ürün. Makine olarak ise çok makine kullandım ama favori markam okumadır.Şuanda okuma raw II 40 kullanıyorum.Ceymar serisi hakkında şunu söyleyebilirim burada ceymar ile ilgili açılan konu üzerine bir çok sevdiğim samimi bulduğum bayiye gidip makineyi inceledim fikirlerini aldım.Ceymar serisi okumanın yeni çıkardığı bir seri ve kalite olarak fiyatına göre çok çok sağlam görünüyor.Dediğiniz gibi bende ilk elime aldığımda rtx veya heliosdan pek farkı olmadığını gördüm hatta görsellik açısından daha bile güzel geldi.Gönül isterki bütcemiz yüksek olsun en iyisini alalım fakat okuma ceymar fiyatlarında şuan alabileceğiniz en iyi makine ceymar diyebilirim.Bayi sahibi ile bizzat görüştüm ceymarın yeni olduğundan bu fiyat aralığında olduğunu şuan en çok satılan ilgi gören makinelerden biri olduğunu söyledi.Bence ceymar shimano ya göre daha iyi bir tercih olur :)

disagreeable bunu beğendi.
  4. NRT75

NRT75 Aktif Üye

Merhaba, naçizane tavsiyem kendo sea bass minnow 145 no 13 ve 24 fiyat /performans oranında zirve.

5. Kaankaya

Kaankaya Üye

Okuma ceymar konusunu daha önce açmıştım. Makineyi inceleme fırsatım olmadı ama shimano ile okuma arasında tercih yapman gerekiyorsa bence okumayı al derim.Shimano makineleri sorunsuz fakat türkiyede shimano shimano değil , çok fazla sıkıntı yaşayan arkadaşım oldu çevremde. Banada 40 lık spin makine lazım ama şu aralar bütcem müsayit değil bende ceymar 40'ı denemek istiyorum hem fiyatı güzel hemde okuma .
    Sahte olarak bende kendo önericeğim hem fiyat hem performans ürünü seabass minnow 145f 15-13-24

6. demdem

demdem Aktif Üye

Ben v system 2.70 20-60 atarli kullanıyorum ve gayet memnunum. Makine olarakta shimano exage 4000FD aldım. Makine den yana hic bir sıkıntım olmadi. Tavsiye ederim.

7. disagreeable

disagreeable Üye

Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Okuma Ceymar FD CY 40 konusunda hemfikir gibiyiz bu durumda :) Başka fikri olan ?
    Kendo sea bass minnow 145 no 13 ve 24 listeye eklendi :)
    Kamış boyu, misina ve sahteler konusunda da tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kaankaya bunu beğendi.
  8. Kaankaya

Kaankaya Üye

Kamış boyu 270 ideal bence , misina olarak okuma seabass 0,26 mm kullanıyorum gayet memnunum

9. oguzhansukur

oguzhansukur Üye

Ben vsystem 270 10-40 kullanıyorum memnunum. Misina olarak ise kendo 8 örgü on numara. Ama sufix 832 yide öneririm kullanmış biri olarak memnun kalırsınız.

10. eakova

eakova Yeni Üye

Ucuz makine pahalı kamış bence yanlış. örgü için çok açık ve net olarak daiwa ve shimano'dan şaşmayın. 240 ideal fakat av sahası da önemli. Kamış uzadıkça aynı atar değerinde olsa da esneklik artar. Doğal olarak aksiyonu da azalır.
    İlk yatırımınızda exage veya muadili bir daiwa öneririm. Yanına da okuma Dead Ringer gibi bir kamış daha iyi olur.
    Uygun bir model de belki D.A.M. Quick Fz serisi olabilir ama örgüde rüzgarlı havalarda ve/veya su üstü sahnelerde düğüme dikkat etmek gerekir.
    Sahte olarak özellikle sığ yerlerde kullanmak üzere Usami Combo pop 100f çantada bulunsun.

11. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

Ceymar 40 aldim cok memnunum tavsiye ederim fiyata gore harika bu arada okuma helios kamis vsystemden daha guzel bence sahsi fikrim ceymari kacirmayin 100-120 arasi alirsiniz

KİNYAS bunu beğendi.