Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Okuma Zeon zn65 için örgü tavsiyeniz?

ondersoydinc

Aktif Üye
Adı
Önder SOYDİNÇ
Diğer konuları, spin takım için tavsiyeleri, kullananların düşüncelerini, öneri ve uyarılarını dikkatle okuyorum.
Kullandığım surf takım için öneriniz ne olur? onun için özellikle sormak istedim.
balıkoltası birol abi'ye bu makine için örgü tavsiyesini sordum başka bir başlık altında, zeon makine de belki problem olabileceğini ya da kullanımının zor olabileceğini söyledi. Biraz ucuz örgülerle denemem gerektiğini söyleyince herkese soralım istedim. Fikri olan, bu makineyi kullanmış olan, deneyen ya da özelliklerine göre uygun bir örgü ip tavsiye edebilecek birileri sesimi duyar umarım . Şimdiden ilginize teşekkürler.
http://www.hedefbalik.com/images_buyuk/f43/OKUMA-ZEON-ZN65_13243_1.jpg
65'lik makara 4,8:1 devirli 5 rulmanlı

ondersoydinc

Aktif Üye
Adı
Önder SOYDİNÇ
Lineaeffe 4,20 kamış ile kullanıyorum, kullanım alanı sezon boyunca boğazda. Bazen de beklemeli yemli avlar,Uzak atışlar için ideal olan, suya batışı ve düğümler de zorluk yaşamayacağım bir örgü arıyorum. Fiyat olarak nispeten spin avlarında önerilenlerin biraz altında olması bütçeyi zorlamamak adına önemli.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Power line örgüler var nispeten ucuz ama iş yapar boğazda o örgü ile dene bakalım bir sorun yaşayacak mısın? Deneyimlerini de burada paylaş lütfen.

ondersoydinc

Aktif Üye
Adı
Önder SOYDİNÇ
birkaç kişi daha powerline dedi abi, önde gidiyor diğer önerileride dinledikten sonra diğerleri ile birlikte onuda alalım bakalım. Teşekkürler

ondersoydinc

Aktif Üye
Adı
Önder SOYDİNÇ
Şeref abi teşekkürler, birkaç arkadaş yine buna benzer linkler verdiler, valla bunlardan birini alıp deniycem kısmetse, önümüzdeki hafta iki gün izin yapma şansım olacak, kısmetse denemelerden sonra da hayırlı olup olmadığı konusunda bilgileri buradan aktarırım :)

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Örgüyü dediğim gibi fazla kalın alma. 0,15-0,18 arası olsun.

ondersoydinc

Aktif Üye
Adı
Önder SOYDİNÇ
Örgüyü dediğim gibi fazla kalın alma. 0,15-0,18 arası olsun.
Tamamdır abi , kısmetse denemeleri de buradan aktarırım. Sen dün zeon sıkıntı yaratabilir deyince açıkçası acaba ben 100 lira verip problemli bir makina mı aldım diye düşünmedi değilim. :eek: yanlış anlama senin konu hakkındaki tecrüben nedeniyle '' Birol abi böyle söylüyorsa bi bildiği vardır'' diye düşündüğümden. İçimi bir korku sardı bir anda :D:D:D:D acaba kaliteli bi örgü alırsam makinadan kaynaklı bir sorun nedeniyle berkley whiplash gibi 150 tl civarında bir parayı suyamı amış olurum dedim kendi kendime :D tırstım abi anlıyacağın, şimdi bide yeni bi makine daha mı alıcaz halbuki memnundum atışlardan falan diyodum :D
Nasıl spotbalık mağazasında kadir abi ne derse dinliyoruz sözünü ve tavsiyelerini :D senin bilgine de güvendiğimden fena tırstım :D

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tamamdır abi , kısmetse denemeleri de buradan aktarırım. Sen dün zeon sıkıntı yaratabilir deyince açıkçası acaba ben 100 lira verip problemli bir makina mı aldım diye düşünmedi değilim. :eek: yanlış anlama senin konu hakkındaki tecrüben nedeniyle '' Birol abi böyle söylüyorsa bi bildiği vardır'' diye düşündüğümden. İçimi bir korku sardı bir anda :D:D:D:D acaba kaliteli bi örgü alırsam makinadan kaynaklı bir sorun nedeniyle berkley whiplash gibi 150 tl civarında bir parayı suyamı amış olurum dedim kendi kendime :D tırstım abi anlıyacağın, şimdi bide yeni bi makine daha mı alıcaz halbuki memnundum atışlardan falan diyodum :D
Nasıl spotbalık mağazasında kadir abi ne derse dinliyoruz sözünü ve tavsiyelerini :D senin bilgine de güvendiğimden fena tırstım :D
Makinenin sarım sistemi düzgün değilse kaliteli bir örgüde bile sorun çıkar. Yoksa ben herzaman marka örgüleri tavsiye ederim. Ama önce uygun fiyatlı örgü ile makineyi denersin. Sorun çıkarsa ya örgü kullanmayı bırakırsın yada makineyi değiştirirsin :D

ondersoydinc

Aktif Üye
Adı
Önder SOYDİNÇ
Abi en mantıklı olanı ben fiyatı uygun olan örgülerden birini alıym, ilk denemeleri yaptığım gün sende oralarda olursan malum yerde gelip bikaç atış yapıp sende bu denemelere katıl :D Hatta makinada yedek kafa var nasıl olsa, birine ucuz olanı diğerine az ucuz olanı saralım :D :D :D ( az ucuz olan nasıl bir terimse uydurdum ) :p iki örgüyüde deneyelim makinayıda sen bizzat test et, sonra hakikaten sorun olmyuorsa birkaç ay kullanıym eğer sıkıntı olmaz ise kaliteli örgü alırıs :D
Kafanızı hepten ağrıttım kusura bakmayın çenem düştü bugün benim heryere bişiler yazıp duruyorum, benim bile kafam karıştı :D hoşçakalın