Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oldukça ''Islak'' bir av...:)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ishak BALLICA tarafından paylaşıldı.

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili dostlar,her daim balığa gitme imkanı bulamasak bile eminim hepimiz bilgisayar başına oturunca ilk iş olarak alışkanlık olsa gerek mutlaka
    şöyle bir hava tahmin sitelerine bakarız...:rolleyes:

Nitekim de Cuma günü mesai saatleri içerinde bir kaç defa belirli aralıklarla bende gerek meteroloji gerek ise poseido' a bakmıştım..İzmir ve yakın çevresi için sürekli yoğun yağış ve 4 hava gösteriyordu...:eek:

Yani şöyle insanın karnını kaşıya kaşıya tadını çıkartacağı bir av için hava koşulları pek uygun değildi....:)

Cuma akşamı sanırım akşam, saat 21.00 suları olsa gerek Sevgili dostum Çağatay bey aradı..Ya abi epeyden beri sesin soluğun çıkmıyor diye...Bir- iki hoş beşden sonra, abi biz yarın için benim tekne ile şöyle keyfe keder bir Tekne avı düşünüyoruz ..Ne dersin dedi.....?

Hocam havaya baktın mı dedim haliyle...:)Abi biliyorsun teknede tente var, bir de yağmurlukları giyersek her halde sıkıntı olmaz diye düşündük diye de ekledi...

Ne zaman gideceksiniz dediğim de ise biliyorsun Güven Bey Cumartesi günü öğleye kadar çalışıyor..Onun işten çıkması eve gidip hazırlanması ve buluşmamız sanırım saat 13.00 filan bulur.İstersen gelip senide alalım dedi..

Ve sözün özü Cuma gecesi geç saatde başlıyan yağmur bugün sabahtan beri pek aralık vermemesine aldırmadan biz ''Hamlıktan kırılmış olan'' 4 kafadar azıcık gezi belgesel tarzından dahi olsa tekne avı yapmaya karar verdik....Ben, Güven bey,Kaya bey ve Kaptanımız ile ile birlikte...

Hep beraber buluşup, yem işini halletip teknenin başına varmamız saat:15.00 i buldu.Hemen hiç vakit kaybetmeden başladık sicim sicim yağan yağanak havada yol almaya..

Çağatay' ın teknesi tüm kış pek yol yapmadığından olsa gerek altı iyice sakal bağlamış olmalı..Resmen sırtı çekiyormuşcasına bir hızdan azıcık fazla bir seyir ile avlağa vardık....

Onca sağanak yağan yağmura aldırmadan herkez pür neşe içinde oltalarını suya kavuşturdu.Yem olarak Sardalya ve sülünez kullanıldı.

Bizler zaman zaman gümbür gümbür gürleyen gökyüzüne ve arkasında gelen daha kuvvvetli sağanağa aldırmadan başladık nasibimize gelenleri kovaya almaya...Zira kaybedecek vakit yok idi...Oltaya hem geç başlamıştık..Hem de havanın ne yapacağı tam belli değildi...:cool:

Fakat balık cemaati bizi özlemiş olsa gerek maşallah aşağısıda bizleri hiç boş bırakmadı...Bir ava gelen balıklara video çekimi filan yapayım diye niyet etsem de serpintiden dolayı Kameramın selameti nedeniyle :p hemen kurulayıp tekrar cebime koymayı yeğledim....Yok olmuyacak bu defa video paylaşımı değil de fotoğraf paylaşımı yapmak sanırım en akıllıca olan idi.

Öğle saat 15,30 gibi başlayıp da saat :18,00 gibi sona eren bu av esnasında hepimiz evlerimize götüreceğimiz tavalıkları gönül rahatlığı ile çıkarttık diyebilirim...Gelen balıklar arasında kırma mercan ve izmarit hazretlerini zaten söylemeye gerek yok....Takımlar iner inmez hemen yeme basıyorlardı.

Şöyle eli yüzü düzgün balıklar 3 adet kaba lidaki/çupra, 3-4 güzel istavrit ve 5-6 tane kadarda orta boy mercan ı sayabilirim.

Saat 17,30 gibi rüzgarın hızını arttırması ile hava 4 den 5 e dönmeye başlamıştıki , bizler zaten tavalıkları çıkarmıştık..Sanırım 18..gibi olsa gerek başladık çapayı almaya...

Yalnız oynak bir havada ve yağanak bir yağmur altında el ile çapayı çeken Güven ve Kaya kardeşimizn resmen bittiklerine şahit oldum...Çapa sağ salim ön güverteye alındığında Kaptan ı deryam kafayı limana doğru çevrimeye başlayınca Güven kardeşim soluğu kamarada aldı...

Velhasıl böyle oldukça değişik bir havada bizleri sağ salim götürüp getiren Çağatay Kaptan ıma teşekkür ederim.Her birimizin tavalıkları çıkartabildiği yaklaşık 2,5- 3 saatlik oldukça Islak bir av anısı yaşamış olduk...

Kuru havalarda çok daha bereketlisinin sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Şubat 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TAHİR GÜRHAN

TAHİR GÜRHAN Aktif Üye

Çok güzel bir av olmuş.Olumsuz hava şartlarına rağmen gayet güzel avlanmışsınız.Tebrikler.Sevgilerimle

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

valla kutlarım sevgili İshak,izmir için bugün tepesi delik tabir edilen bir yağmur vardı....ama böyle yağmurdada eğer tekne müsait ise avlanmak çok zevkli olur...bence ava çıkmakla çok iyi yapmışsınız tebrikler....

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

İshak aBi,
    KArlı havada da sisli havada da tekneden av yaptım.Ama yağmur altında olanların zorluğunu iyi bilirim.
    Tüm ekibi tebrik ederim, bu şartlarda avlanmak gerçekten zordur .

6. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Tahir hocam, yorumunuz için teşekkürler...Aslında planlı bir şey değil idi...Bu hafta sonu için Sevgili dostum, Erdal bey ile birlikte karada olan polyesterimizi yerine götürecektik.

Fakat onun tam işi bitmediği için bana böyle bir teklif gelince havaya ve şartlara bakmadan takıldım ben de bu güzel ekibe...:p

Olmadık bir saatte , olmadık bir havada çıkılna keyfe keder oldukça ıslak bir av anısı oldu işte...

:)

7. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Bülent abiğicim biliyorsun Cuma gece yarısı yağmur başladı...:)Sabah bir ara kesmişti ne güzel...Gel gelelim, öğleden sonra tam bizler buluştuk düştük yola...Hey maşallah sanki bizleri bekliyormuş mubarek yağmur..:p.

Tüm gün boyunca döktürdü de döktürdü....:(
    Sevgili Birol, bir av anısıda böyle geçmiş oldu...Sanırım en son 1 ocak ta mı ne gitmiştim..:rolleyes:Islak mıslak bir av oldu ama..Emin ol, benim boşalan akileri şarj etmeye yetti bile...:p

8. Çağatay Yılmaz

Çağatay Yılmaz Aktif Üye

Beni bu ıslak av kesmedi, bir daha sefere daha beter bir havayı kollayacağım. Kaptana güvenin siz, zira adrenalin de bünyeye faydalı bir şeydir.:p

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel bir av olmuş.
    Oltada tıkırtı olduktan sonra havanın durumundan etkilenmeyebiliyor insan.

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Kaptanı ı deryam, şimdi evimde oturup kahvaltı sonrası sıcacık çayımı yudumluyorum...Şu saat itibari ile İzmir körfezi adeta uyuyor gibi..

Aslına bakarsan poseidon a göre bu hava dün öğle saatlerinde olacaktı ve bugün için fırtına vardı...:rolleyes:

Posedidon yine tutturamadı havayı...:mad:

Tekne cemaatinin o dandik dübelek havada keyfi yerinde iken, bir ara hava kuvvetli esmeye ve dalgaların arası genişleyip açılmaya başlayınca tırsmadım değil hani...:p
    Allahtan bir süre sonra hafifleyip tekrar 5 havaya düştü...Ve sayende sağ salim karaya ayak basabildik...

Sen çok yaşa Kaptan ı deryam...:harika:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Şubat 2011
  11. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Şeref kardeşim, oltalar su ile kavuştuğu andan itibaren hemnen tıkırtılar başladı...Ekipden sevgili Güven kardeşim epeyden beri eline olta almadığı için onun adına çok sevindim...

Çok şükür 4 aileye yetecek kadar tavalaıklar çıktı yine...