Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Olmazsa Olmaz lstesi (LRF Ekipmanı içerir)

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında DarkSaga tarafından paylaşıldı.

1. DarkSaga

DarkSaga Aktif Üye

Buraya LRF disiplini ile avlanan avlanmak isteyen ve usta olan arkadaşlarımız üstadlarımız LRF çantasında olması gereken malzemeyi kendi tercihlerince eklerler ve mümkünse sebebini da yazarlarsa benim gibi yeni lrf ci arkadaşlara da örnek ve yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Yardım ve fikirler için şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. enginson

enginson Daimi Üye

Benim için olmazsa olmazın başında duo tetra works toto 42 geliyor.
    upload_2016-8-4_12-56-48.png

mebaru aji worm simli de sonbaharda bana güzel takozlar yakalatmıştı.
    upload_2016-8-4_12-57-40.png

bunların dışında, isome maruyu ve berkley gulp serisinden silikonlar bence her LRF cinin çantasında olması gerek. jighead olarak genelde 8 ve 6 no çeşitli gramajlarda olanları tercih edilmeli. ince yapısından ve silikonu kaydırmaması açısından cultivalar güzel gözüküyor. yıldız zoka da güzel iş yapıyor ama onlar genelde daha kalın silikonlar için ideal. fiyat olarak daha uygun tabi. yine kendo baby jig çok iş yapmasa da çantaya gece iş yapan renklerden koyulabilir. savagear mini sandell lrf kit ile çok güzel iskorpit avları gerçekleştirmiştim. bunalrın dışında mini stoper, mini klips, kıstırma kurşun fc misinalar da yanınızda olmalı.
    bunların dışında aksesuar olarak kesinlikle bir LRF bel çantanız olsun derim. hem zaman açısından hem de av esnasında kolaylık bakımından çok faydalı. ben uygun fiyatlı olarak melafish marka çanta kullanmaktayım. özellikle kayalık alanlarda çok faydalı oluyor. çanta için yine küçük organize kutulardan koyup silikon, sahte ve jigheadler bunun içerisine karışmayacak şekilde dizilebilir. makas kargaburun gibi yardımcı ekipmanlar mutlaka olmalı.
    ayrıca şöyle bir fish grip hem elinizi balığa değdirmeden güzel av yapmanızı hem de trakonya, iskorpit gibi zehitli balıklar geldiğinde iğneden daha rahat çıkartmanızı sağlayacaktır.
    DAIICHISEIKO Wani Grip Mini MC Balık Maşası 21 cm⎟DAIICHISEIKO⎟Aksesuarlar⎟Wani Grip 26cm⎟www.sabahsuyu.com

upload_2016-8-4_13-11-50.png upload_2016-8-4_13-12-14.png upload_2016-8-4_13-12-46.png

Barış Kaynar, Red Snapper ve DarkSaga bunu beğendi.