Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Olta Seçimi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında AliBilgi tarafından paylaşıldı.

1. AliBilgi

AliBilgi Yeni Üye

Abilerim öncelikle imzami vs. Ayarlamaya zaman bulamadim o yuzden özür dilerim. Benim sormak istediğim yeni bir takim alicam kiyidan at çek ve tekneden avlanicam 200 tl bütçem var ne önerirsiniz. Saygılar Teşekkürler...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. AliBilgi

AliBilgi Yeni Üye

Eklemek istiyorum at çek dışında yemli de avlanicam lütfen yardimci olun yarin alicam ..

4. İsottevfik

İsottevfik Aktif Üye

Yani diyorsun ki, hem yolcu, hem hafriyat, hem yük, hem de aile arabası olsun. :D Oh oh ne ala. Hem spin, hem beklemeli ve hem de tekne.:confused: Böylesini bulursan, benimde haberim olsun. :D

Espri bir yana, bu stillerden ağırlıklı olarak kullanacağın stili öne çıkar ve ilk hedefin bu olsun.

Arama kriterlerinize göre, 40 lık 50 lik seriler, mesela Shimano Exage 4000 veya 5000 gibi şimdilik uygun gibi gözükür. Ha bütçe dersen, 170-180 lirası şimdiden gitti; haberin olsun.:D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Ağustos 2014
    zafererman bunu beğendi.
  5. AbdullahS

AbdullahS Aktif Üye

180 gitti ama daha misina yok kamış yok :) bende teknede 165cm dolgu kullanıyorum 50 lik makine. Kıyıdan 310 kamış. Spin için 2440 var ama degiştircem 40 makine. Hepsini bi arada yapacak takım zor gibî

6. AliBilgi

AliBilgi Yeni Üye

Bi takım aldım ama yeni bir takim daha alicam insallah tavsiyeleriniz için çok tesekkür ederim değerli abilerim

7. katipoglu

katipoglu Aktif Üye

210-240 civarı çok hassas olmayan 20-80gr atarlı bir kamışla Hem Tekne Hem Spinde verim alınabilir. Yemli avdan kasıt illaki Surf Casting olmadığından bu segment seni idare eder. Teknede kullanım için Teleskopik kamışların birinci yada ikinci parçasını açmadan sabitleyip kullanabilirsiniz. Kamış boyu en az 40 cm azalır. Hassasiyeti sağlayan uç parçalar açık olmalıdır. Spin atışlarda verim alabilmek için ise Kamış yarı hassasiyette ve hafif olmalıdır. 30-40 lık bir kafada olan yüksek devirli bir makine tercih edin. 5 devir ve daha üstü sarım size teknedende avantaj sağlar. Böyle kamışlarda kıyıdan yemli avlarda max 60-75gr kurşun kullanabilirsiniz. Hava dalgalı olursa pek verim alamazsınız. Aynı şekilde tekneden kullanımda derin su avlaklarında kurşun ağırlığı az olursa vuruşları çok hissedemezsiniz. Keza makinenizde 30-40 lık bir kafa varsa zaten 0,35 misinadan ancak 100-125 mt sarabilirsiniz. Avcılar her daim başarı şanslarını arttırmak ve avın keyfine varmak için her yöntem için ayrı ekipmanlar kullanırlar. Bu tarz bir kamış ve makine ile 3 av tekniğininde net olarak tadı alınmayabilir. Ancak balık tutulmaz diye birşey yok, mutlaka tutarsınız.