Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Olta Seçimi

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında scorpion26 tarafından paylaşıldı.

1. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar.

Aranıza yeni katıldım. Çocukluğumda tahta sırıklar ile çok balık avlamışlığım var. Birkaç kezde çapari ile istavrit almışlığım var. Şimdiye kadar olta alırken tek fiyatına bakmışlığım vardır. Bir süredir bu konu üzerine araştırma yapıyor ve açıkçası bu kadar çok çeşit olabilceği hiç aklıma gelmemişti. Şimdi kendime bir olta alacağım. Fırsat bulduğumda çapari ile istavrit avına giderim. Onun harici denizde yemli avlanmadım hiç ama hep aklımdadır. Yeşilköy taraflarından yem ile avlanmayı deneyebilirim. Yine tatlısu benim vazgeçilmezim. Kızılkanat sazan gibi avlar için büyükçekmece ya da sazlıbosnaya filan gidebilirim. Şu durumda bana baya çok amaçlı bir takım gerekiyor. Netten şu iki ürünü buldum. Bunlar hakkında fikriniz nedir. Toplam 100-130 lira civarında önerebileceğiniz başka ürünler olabilir mi? Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Lineaeffe Power Drive 360cm Kam Olta kamlar AVmarketi.com
    Lineaeffe vigor sx line 50 makine Olta makinalar AVmarketi.com

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Murat Bey merhabalar, bütçe çıtasını biraz yükseltebilirseniz eminim birçoğumuz size daha uzun ömürlü ve kullanırken lanet ettirmeyecek tavsiyelerde bulunabiliriz kamış ve makine için. Lakin verdiğiniz linkteki ürünler ve muadilleri nacizane tavsiyem olmayacaklar maalesef. Makine olarak Okuma markasının Raw serisi makinelerini tavsiye ederim genel kullanım için, kamış olarak da yine okuma salina ya da muadilleri kamışlar tavsiyem olacaktır. Umarım en yakın zamanda iyi bir takım sahibi olabilir ve çok güzel avlara imza atabilirsiniz. Her zaman rastgelsin.

4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Can Bey merhabalar. Öncelikle tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Dediğiniz gibi aldıkmı ömürlük birşey almaya çalışmak lazım belki ama şu aşamada bu benim için biraz zor. Ev ve araba kredim var. Ama sene sonu ev bitince rahatlayacağım inşallah. Yalnız bu ara hazır bu konuda bir hevesim varken birşeyler yapmak istiyorum. Araştırdıkça bir takım başka modeller görüyorum. Belki bir miktarda bütceyi arttırabilirim ama bahsettihin raw makine 320 lira. Şu aşamada onu alamam.

Gözüme çarpan diğer kamış ve makineler şöyle

Makine
    FLADEN WARBIRD FREESPOOL Olta makinalar AVmarketi.com
    Okuma Safina Pro SPa-40 makine Olta makinalar AVmarketi.com
    TRABUCCO ASAHI NRT RD 6000 MAKNE Olta makinalar AVmarketi.com

Kamış
    Okuma Carbonite Car-s 360cm H 100-200 Olta kamlar AVmarketi.com

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

O halde şöyle bir öneride bulunabilirim; forumumuzun ''Sıcak Fırsatlar ve 2. El'' bölümünde abilerimiz ve arkadaşlarımız kullanmadıkları ve ihtiyacı olmadıkları ürünleri ihtiyacı olabilecek arkadaşlara uygun ücretli hatta ''hediye'' denebilecek rakamlara devrediyorlar ki ben bu nimetinden faydalananlardanım yeni üyelerden olarak, çok da memnunum aldığım ürünlerden ağabeylerimiz sağolsunlar. Sıcak Fırsatlar'ı takip etmenizi öneririm. Madem durumunuz şu sıralar müsait değil, size makine için 2 nacizane tavsiyem 1) Ryobi KOBE 5500 makine Olta makinalar AVmarketi.com 2) Okuma Safina Noir 65 Makine Olta makinalar AVmarketi.com Kamış içinse taliplisi anladığım kadarıyla çok ama eğer şansınız varsa kaçırmayın diyebileceğim kamış da : http://www.baliksevdam.com/forum/okuma-salina-420m-200gr-3-parca-surf-kamis-9861.html .
    İnşallah Allah gönlünüze göre versin diyorum, her zaman rastgelsin.

6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Can tekrar teşekkür ederim. Biraz sıcak fırsatları takip edeyim ben. Kamışta hiç parçalı kamış kullanmadım. Teleskobik kamışlar bana daha uygun sanırım.

7. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Evet dün işyerinden mecburi izinli olduğum için biraz dolaşma firsatım oldu. İstoça olta malzemeleri satan birkaç dükkana gittim. En sonunda bir dükkandan Kamış olta ve birçak rapala vs. malzeme alıp çıktım. Elimde surf için kullanılabilecek iyi kötü kamışlar ve takımlar olduğundan spin takım almaya karar verdim. Bununla tatlısuda turna levrek denizde ise lüfer palamut filan avlamayı düşünüyorum. Tabi bu balıklanı olduğu zamanlarda vakit bulabilirsem. Hem kamış hem de makine olarak DAM markasını tercih ettim.

Kamış DAM Pyhton Spin 50 2,40 olan
    http://www.hemenav.com/Spin-Kamislar/DAM-2691-210-PYTHON-SPIN-OLTA-KAMISI.aspx

Makina DAM Quich HPN 630 FD
    DAM QUICK HPN 630 FD - PZ-Angler-Paradies

Misina olarak örgü misina takıldı.

Takım hakkında fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

8. SerkanŞarkaya

SerkanŞarkaya Yeni Üye

9. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Sevgili Serkan öncelikle aramıza hoşgeldin. Bence sorunu yeni bir başlık altında sorarsan daha çok yardımcı olur arkadaşlar. Ayrıca söylemeden geçemiycem nick name yönetimi çağrıştırıyor. Mesaji açmadan önce yönetimden biri yazmış diye düşündüm.

10. SerkanŞarkaya

SerkanŞarkaya Yeni Üye

Merhaba; teşekkür ederim.
    Hesabımda sorun var. Yeni konu açamıyorum. Neden bilmiyorum. Yönetimden değilim ama içimden geldi yazdım oldu :)