Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Olta seti için lütfen yardım

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında by_ali tarafından paylaşıldı.

1. by_ali

by_ali Yeni Üye

Değerli büyüklerim ve kardeşlerim herkese merhaba.. Sizlerin yardımınıza ihtiyacım var. Uzun zamandır amatörün amatörcüsü olarak balık avlarına giderim. daha çok baraj ve göletlerde avlandım. İlk defa denize tekne balıkçılığına gideceğim. kullanılacak malzemeler konusunda çok araştırma yaptım ama kararsız kaldım. Genel tekne avcılığı için önerebileceğiniz MAKİNA, KAMIŞ, ve MİSİNA nedir. bütçem 100 Tl. yani 35 tl kamış 35-50 arası makine ve geri kalanı ile misina almak istiyorum. Lütfen yardımcı olurmusunuz. hangi markaları alayım

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin Ali,
    Nereden denize açılacaksın?
    Malzemeleri nereden almayı planlıyorsun?

4. by_ali

by_ali Yeni Üye

Hoşbuldum abi, Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

Ege denizinde olacağız. Muhtemelen Foça taraflarında. Malzemeleri internetten alacağım. bizim buralarda av malzemeleri satan çok fazla yer yok, o yüzden netten almayı düşünüyorum. Mesela tekne avcılığı için ideal kamış ölçüsü nedir? ben 240 cm lık bir olta buldum Uzunmudur? 2 mt altında olsa daha iyimi? Makina da rulman önemlimidir? "60'lık ortaboy makara, 4,5:1 devir oranı, 1 rulmanlı, grafit misina sarılı makara, grafit gövde, önden kalama, Denizde gölde akarsuda her türlü balığı yakalayacağım diyenlere" bu makina iyimidir?