Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

olta takım seçimi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında doğasever tarafından paylaşıldı.

1. doğasever

doğasever Yeni Üye

Tüm balık sevdam forum üyelerine selamlar.

Muğla Bodrumda çalışmaktayim güvercinlik diye bir yer varmış anladigim kadariyla burasi verimli bir yermiş.
    Balık tutmaya yeni başlayan biri için hangi olta malzemelerini önerirsiniz ( makina,kamış v.s ) ayrica burada ne tür balıklar çıkar. Yardıminizi bekliyorum..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KalamA

KalamA Daimi Üye

Aramıza hoşgeldiniz. Sağ üstte ''yararlı linkler'' bölümünden imza ayarları kısmında karşınıza çıkacak olan pencerede isim, doğum yılı, şehir, kan grubu gibi bilgilerinizi eklerseniz seviniriz. Ayrıca forumda ''tanışalım'' bölümüne kendinizi kısaca tanıtan bir mesaj yazıp bizlerin ''hoşgeldin'' dileklerini alabilirsiniz.
    Amaç kıyıdan mı tekneden mi avlanmak? Hedef balık ne? Deneyiminiz var mı? Oluşturmak istediğiniz takım için bütçeniz nedir? Açtığınız konu, bu ve bunun gibi soruların cevaplarını da içerirse hiçkimse yardımlarını esirgemeyecek ve sağlıklı önerilerde bulunulacaktır. Keyifli paylaşımlar dilerim, rastgelsin...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Nisan 2014
    Dündar bunu beğendi.
  4. doğasever

doğasever Yeni Üye

Teşekkür ederim. Kıyıdan avlanmayi düşünüyorum hedef balık yok ne gelirse artık :) deneyimim yok malesef bütçem 200 ile 300 diyelim.

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Forumumuzun ''Sıcak Fırsatlar ve 2. El'' diye bir köşesi var. Tanıdığımız ve uzun süredir paylaşımlarda bulunan arkadaşlarımızdan birisi güzel bir kamış (ben uzun süredir aynı kamışı kullanıyorum ve memnunum) diğeri de güzel bir makine satıyor. Böyle bir takım, amatör balıkçılığa yeni başlayacak birisini şımartır bile, düşünebilirsin Mehmet Akif. Lakin sıfır almak gibi bir prensibin var ise daha alt düzey bir set yapmak durumunda kalacaksın. Zira fiyatlar düşündüğünden daha pahalı gelirse şaşırmamalısın. Yine de bütçen dahilinde, bir yeni başlayan takımı ziyadesiyle oluşturulabilir

http://www.baliksevdam.com/forum/satilik-ferrari-prestige-7000-4-50-surf-kamis-13345.html

http://www.baliksevdam.com/forum/daiwa-crosscast-surf-makine-13624.html

6. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

can beni yanlış anlama ama sanırım arkadaş muğla da av yapacak ve daha yeni balıkçı olacak sen surf takım önermişsin ?bence surf takım daha sonra ihtiyacı olması halin de gereke bilir .4.50 mt bi kamışı kullanmak bir ustalık işter. şöylede diyebilirim surf tekniklerini bilinmesi gerekli ... ama arkadaşımız önce ratı atmayı bilmesi gerekli .bense şöyle bi takım önerim 300 mt bi kamış 4000 lik bi makına ve 30 luk bi mesine ve hırsızlı bi yemli takım ..ben muğla da av yapmadım ama burdan muglaya gidip av yapan arkadaşım var kendisine yapmış oldugum takım la güzel çupralar almış.. Ayırmış oldugu büç çeğe yede uzun sure kullana bilecegi takım yapılabilir

KalamA bunu beğendi.
  7. KalamA

KalamA Daimi Üye

Haklısın Cemal Aslında bu yüzden ''böyle bir takım amatör balıkçılığa yeni başlayacak birini şımartır'' yazmıştım :) Ne bileyim, ben derme çatma takım bile denemeyecek oltalarla balığa giderken hep böyle şaşaalı takımlar kullanan ağabeylere bakıp iç geçirirdim. Tabi olaya sıfırdan başlayınca öyle olmaması gerekir. Ama gönül işte, canı çekiyor insanın :eek: Birgün bir ağabeyim kaliteli bir surf takımını üzerine ip sarılı haliyle bana 1 haftalığına verdi. O sıralar dandik kamışım kırılmıştı falan. O ağabeyimin oltasını kullandığım o 1 hafta hayatıma damgasını vurmuştur :) Hiç unutmayacağım o haftadan sonra balık uğruna harcanan paralara acımıyorum hiçbir şekilde
    Sen de arkadaşımıza bütçesi dahilinde güzel bir takım önerebilirsin kardeşim :) Hatta o arkadaşına aldığınız takımın aynısını bile tavsiye edebilirsin İyi sonuç alınmış ve teşekkür edilmiş ise, en güzeli o olur sanıyorum. Arkadaşımız da forumu gezip öğrendikçe, bilinçlendikçe ne istediğini daha iyi anlayıp ona göre seçimlerini yapabilecektir Bazen empati yaparken abartabiliyorum, affola :)

Sahil33 bunu beğendi.
  8. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

can ben seni biliyorum :)önerdigin takım bence tam bi ist işi takım gerçek ten güzel ama kullanmayıda bilmek gerekli ben ce ilk başlangıç normal bi takım sonra zaman la işi geliştirdikçe ihtiyaca göre alınması gerekli oldugunu düşünüyorum ...her kez bildigini söyler .. mesela ben yemlide kayalık yerlerde 270 cm kamış sahilde 300 ve 3.30 cm kamışlar kullanıyorum makınada hafif olanları seçiyorum . geçenlerde balığa gittigimde birinin takımı dikkatimi çekti jiig takımıyla kıyıdan at cek yapmaya çalışıyordu :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Nisan 2014
  9. doğasever

doğasever Yeni Üye

Bilgiler için ayrı ayri tşk ederim bu bilgiler benim için önemli. İkinci elde olabilir sağlam ise benim istediğim kamış ve makina gerekli olan malzemeler sürekliliği olsun istiyorum yani bir kere alayım birdaha kamış ve makina ile uğraşmayim bu işte ustamiyim Hayır :) ama öğrenirim sabırlıyim amatörlugu hızlı bir şekilde atlatacagima inanıyorum onun için iyi bir makina ve kamış önermeniz daha iyi olur saygılar.

10. KalamA

KalamA Daimi Üye

Mehmet Akif merhabalar tekrar :) Baktım hiçkimse yardım edici birşey yazmamış. Yine sağlam ama yeni başlayan için gereksiz kalitede denilebilecek bir takım tavsiye edeyim sana :)

Okuma Savant 4.20 mt 200-250 gr Kamış - Balıkçılık Doğa Sporları İçin Spor Malzemeleri sahibinden.com'da - 162184618 Bu kamış kendisini Boğaz'da dahi kanıtlamıştır. Lakin ağır kurşun takarak kullanmanı gerektirir ki erimli, uzak, isabetli atışlar yapabilesin. Elbetteki yörendeki balıkçılarında yardımıyla zamanla öğrenecek ve kendini geliştirebileceksindir. Temiz bir ürün ise düşünebilirsin ve uygun bir fiyata sağlam bir kamışın olur bence.

OKUMA CEDROS 55 - Balıkçılık Doğa Sporları İçin Spor Malzemeleri sahibinden.com'da - 161993607 Yine temiz kullanılmış, bakımlı ve içi açılmamış bir makine ise bunu da tercih edebilirsin Benzer makinelerini kullanıyorum bu markanın ve büyük bir sıkıntı henüz yaşamadım. Ayrıca Okuma markası ömür boyu garanti imkanı da sağlamakta ;)

İyi bir takım istiyor ve bütçeni arttıramıyor isen 2. el temiz ürünleri takip etmende fayda var diye düşünüyorum. Aksi taktirde iyi olmasını istediğin takım için bekleyip bütçe arttırman kaçınılmaz olacaktır. Allah gönlüne göre versin...

11. Sahil33

Sahil33 Aktif Üye

hep sımanov başka bişi yokmu ben bunu anlayamadım sanki başka marka yok :(

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Nisan 2014
    doğasever bunu beğendi.