Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

OLTA TAKIMI TOPLAMA

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında türkiye22 tarafından paylaşıldı.

1. türkiye22

türkiye22 Yeni Üye

Merhabalar..

Ben balıkçılığa yeni yeni başlamak istiyorum en son küçükken eminönünde dayımla beraber olta atardık şuan çok fazla boş vaktim var ve olta takımı almak istiyorum.
    Öncelikle standart ve sağlam bi olta almak istiyorum para vermişken güzel bişey olsun ve genel olarak he ryerde olta atmak için müsait olsun takımım yani kamışın boyutu
    makina vs.. Genel olarak olta atabileceğim yerler istanbulda ve edirneyim meriç nehrinde olta atanlar vardı orayada gitmeyi düşünüyorum ama bişey çıkar mı orası meçhul bu konu hakkındada bilgiye ihtiyacım var. Amacım hobi olarak bu işi yapmak zaten o yüzden standart bi olta takımı tavsiyesi bekliyorum bütçem max 150

düzeltme: siparişi internetten bugün yarın vermeyi düşünüyorum o yüzden biraz acelem var :) iyi forumlar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. türkiye22

türkiye22 Yeni Üye

yarım edebilecek kimse yok mu?

4. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Sizin sorununuza çare olabilecek tek çözüm "bence" size yakın olan bir takımcıya gidip malzemelerinizi görerek dokunarak toplamak.
    Oturduğunuz yada çalıştığınız yerlere yakın olta malzemesi satışı yapan dükkanlar vardır mutlaka.
    Kadıköy- İnceçizgi
    Karaköy- Spot Balıkçılık ve Kısık Balıkçılık
    Üsküdar- Cengiz Balık, Okyanus (Çaparilerinizi kendiniz dizmiyorsanız buradan alabilirsiniz), ..
    Zaten aynı sokakta birden fazla dükkanla karşılaşırsınız. Birde bir arka sokağında ki dükkanlara bakabilirsiniz.

NOT
    Eğer forumdan isabetli yanıtlar almak isterseniz, genel amaçlı değilde av şeklinize uygun malzeme önerileri alabilirsiniz ancak. En azından benim öyle genel amaca uygun malzeme bilgim yok..

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Sevgiler

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Aralık 2014
  5. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Gürcan abinin dediği gibi internet yerine mağazalara gidip almandır.

6. türkiye22

türkiye22 Yeni Üye

yorumlarınız için teşekkür ederim bir çok dükkan gezdim çok fazla makina beğendim ama bir bilgim olmadığı için almadım o zaman buraya makinaların isimlerini yazayım siz yorum yapın

kamış olarak bunu beğendim Lineaeffe EPX INFINITY KAMIŞ 390cm 220gr, Fiyatı 80,11 TL | SpotBalik.com.tr

makina olarak hala kafam karışık ama Okuma Safina Pro Spa 55 Olta Makinesi 4BB, Fiyatı 85,69 TL | SpotBalik.com.tr bu makina daha cazip gelmişti başka tavsiyeniz var ise makinayı değiştirebilirim çünkü pek aklıma yatmadı ama kullanan bilen var ise yorumları benim için çok değerli

istanbulda bakırköy yeşilköy florya civarında olta atmayı düşünüyorum ve ya istanbulda boğazda eminönünde bebek sahilinde olabilir istanbul'da yani ama edirne meriç nehrine gittiğimdede oltamı kullanmak istiyorum bir sorun çıkarıcağını sanmıyorum iyi forumlar..

7. türkiye22

türkiye22 Yeni Üye

yardım edebilecek var mı ?

8. around deep

around deep Aktif Üye

Merhaba,
    oncelikle imza ayarlarinizi yaparsaniz size hitap etmemiz kolaylasir ve sizi taniriz.

Yere gore degil ava gore takim lazim size. Meric'te hangi balik avi yapiyor o vatandaslar oncelikle bunu ogrenmek lazim. Baligi ve boyutu soylerseniz daha net cevap alirsiniz.
    Istanbul'da bogazda farkli olur balik avi Edirne'de farkli. Hatta Enez'den levrek haberi gelince iyice kurtlanirsiniz sonra bir bakarsiniz eldeki malzeme uygun degil.

En temizi Meric'te av yapanlardan balik hakkinda bilgi alin bizler de elimizden geldigince yardimci olmaya calisalim.

KalamA bunu beğendi.
  9. Mert SALMAN

Mert SALMAN Üye

merhabalar. öncelikle imzza ayarlarımızı unutmayalım.

Benim çocukluğum meriçte ve civar göletlerde balık tutmakla geçti. meric boyundan balık tutacaksanız uzaga atmanız gerekmez hatta ıkı adım ileri atmanız yeterlidir.mericin yatağının şekli dolayısıyla karşı kıyıya atmadığınız sürece ki orasının sizin önünüzden farkı yoktur uzağa atmanızın bir anlamı yok atacağınız maksimum mesafe 10 metre olabılır. o yuzden 390 cm kamıs uzun gelecektır. zaten agaclardan falan kullanamayabılırsın okadar buyuk bır kamısı. merıc ıcın masrafa gerek yok kalın misineden bir kasnağa sar tek iğneli kurşunlu takımını yap kurbağa vs herhangi canlı bir yemle yemle ve yayın tutmanın keyfini çıkar sazan istiyorsan küspe +4 iğne kurşuna gerek yok yap ve at. Boğaz için yardım edemeyeceğim bir bilgi yok o konuda

10. çamlıbahçedenahmet

çamlıbahçedenahmet Daimi Üye

kamış atma tecrübeniz varmı

11. Mert SALMAN

Mert SALMAN Üye

bana diyorsanız evet :)