Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Olta tavsiyesi

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında muros tarafından paylaşıldı.

1. muros

muros Yeni Üye

iyi forumlar herkese
    yaz yaklaşıyor bende hobi amaçlı balık tutmaya karar verdim baraj da avlanacağim bütçem pek fazla değil öğrenciyim bu oltayı gördüm kullanan var mı? amatör olarak kullanacağım. kullanımı kolay olsun istiyorum.
    Remixon Olta Takm 21,89 TL EvimStar'dan Sanalpazar.com'da 7246591
    http://www.sanalpazar.com/Olta-Takimi-Seti-Balik-Oltasi-300cm__isp7497566
    http://www.sanalpazar.com/Cantali-Olta-Takimi-Fishing-Rod__isp6699543
    http://www.sanalpazar.com/Junior-Olta-Takimi-Seti-Balik-Oltasi__isp7163021

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. konevii

konevii Aktif Üye

Bu oltaları yakından görmedim, kullanmadım. Görünüşleri itibarı ile yorum yapmak gerekirse, giriş düzeyinde kamışlar. baraj gölünde dip olarak kullanacaksan işine yarayabilir. Atçek avcılığında seni çok yorar. Eğer sazan türü balık avcılığı için düşünüyorsan alabilirsin. Ama benim tavsiyem; bu tür ucuz kamışları internetten değil, en yakınındaki av bayinden almandır. Eline al, gör, ondan sonra satın al. Bereketli avlar..

4. tetrazon

tetrazon Yeni Üye

Ben daha önce 2. linkteki takımdan almıştım. 2-3 kere kullandım sonra dağıldı gitti. Makinayı hiç zorlamadımda. Diğer takımlarda aynı kalitededir büyük ihtimal. Ben kesinlikle tavsiye etmem. Ucuz olsun diye parayı çöpe atmış olursunuz bence.

5. muros

muros Yeni Üye

Ben 1. yi almayı düşünuyorum yorumları okudum genelde iyi olduğu söyleniyor. Dediğiniz gibi sazan türü balıklar bulunuyor bizim barajda öyle pek büyükde değil yani 25-30 cm yi geçmezler genelde boyları. kendi bulunduğum yer yozgat buradada öyle tanıdığım güvenip olta alabilecegin av malzemesı satan yer yok bi kaç tane var ama onlarda çok pahalıya veriyorlar yani bu alacaklarımdan pek farkı olmaz bence. siz bana net üzerinden alabilecegim 40 tl yi geçmeyecek şekilde başlangic olta takımı onerebilirmisiniz?

6. muros

muros Yeni Üye

2. yi bende begenmedim ama 1. hakkındaki yorumlar pek fena değil yani tabi doğruysa. buradaki yorumlarda ürün çok övülmüş.
    Remixon Olta Takımı 25.90 TL'ye

7. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Olta seti olarak vereceğim linkteki setleri incelemenizi de tavsiye ederim. Aradığınız fiyat aralığına kadar çok kaliteli ürünler bulmanız zor malesef. Şöyle ki bu tarz ucuz fiber glas kamışlar 2 yıl boyunca hiç kullanmadan bir köşede dursa dahi metal klavuz halkaları paslanmaya başlayabiliyor.

Çok yoğun kullanmayacaksanız ve heves almak için avlanacaksanız alabilirsiniz bu tarz setleri. Balıklar bollaşıp irileştikce, malzemeniz yetmeyecektir.

Vereceğim linkte 20 tl'den 60'tl ye kadar olan setler var. Onları da incelemenizi tavsiye ederim.

tıklayın >> Spot Balık_Ucuz Olta Setleri

8. muros

muros Yeni Üye

evet ayda 1 2 defa avlanırim bu seti buldum misinası da sarılı kamış uzunluğu 2.70 cm yeterli olur bence ama benim aklım ilk verdiğik linteki oltada kaldı. bu arada link için teşekkürler güvenli midir bu site?
    Spot Balık 20 Parça Ucuz Olta Seti (20 TL), Teleskopik Olta Seti | SpotBalik.com.tr

9. says

says Aktif Üye

Bu tarz bi olta bende aldım ilk oltamdı hatta marka olarak aynı galiba oltayı 15 gün kullandım kamışı kırıldı ağırlıktan dolayı 75 Gr kurşunla avlanıyordum ama makinasını hala kullanıyorum istavrit tutarken idare ediyor bence bütçeyi çok az daha yükselterek 70-80 tl ye bi olta alın sizi baya götürecektir çünkü bu oltayla ağır bi balık alırsanız ya olta gider ya balık .

10. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Link verdiğim sitenin ve firmanın teknik işleri ile meşgulüm :) Güvenilirdir, 2003'den beri sektörde olan bir firma Spot Balık. Forumumuzun da sponsorlarından birisidir.

Lakin setler hakkında şunu şöyleyeyim. Makinesi fiyatına göre iyi bir makine ama uzun ömür beklememek gerek. Bu set daha çok çocuklar ya da köprü iskele gibi yerlerden olta salmak isteyenlere iyi olacaktır.

Ayda 1-2 kere balığa gitmek az değil. Forumdaki birçok kişi bu imkanı bulunca şükrediyor. Siz en az 30-35tl ve üstü setlere bakın derim. Biraz daha fazla uzun ömrü olur diye düşünüyorum.

Ben olsam sizin yerinizde Lineaeffe Adriatic ile Okuma Atomic makine alırım.

Atomic ilginç bir makine o fiyata birçok fanatiği var ve sorun çıkarmıyor. Ömrü uzun olur, yoğun kullanıma gelir.
    Kamış da normal fiber karmışlardan biraz daha eli yüzü düzgün olduğu için seçilebilir.

11. muros

muros Yeni Üye

saolun gerçekten çok yardımcı oldunuz ben 20 tl olanı almayı düşünuyorum spot balıktan yani bozulsa bile öyle çok para vermedigim için canım yanmaz :) ve ben sakin kullanirim genelde bi sorun olacağını sanmıyorum :) ve de bende zaten barajda avlanacagim için öyle pek büyük şeylere gerek olduğunu sanmıyorum buradaki barajlar ufak yani öyle pek büyük balıkta yok genelde 15-20 cm sazan geliyor oltalara onu da çeker sanırım makine