Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oltam çalışmıyor

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında Mutlucan tarafından paylaşıldı.

1. Mutlucan

Mutlucan Yeni Üye

http://i.hizliresim.com/WnbjAq.jpg

Olta bu 9-12 aydır kullanmıyorum. Denemek istedim zor dönüyordu. Fazla zorlamadım. Hafif biraz zorlama yaptım ses gelmedi kırılma v.s v.s ama resimdeki küçük yer dönmemesi lazım sanırım o döndüğü içinde kolu çeviriyorum boşa dönüyor. Ne yapmam lazım ? Yere düşürme falan hiç bir şey olmadı. Sadece 1 yıla yakın kullanmıyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mutlucan

Mutlucan Yeni Üye

Birisi yardım etsin. O misinayı dolaması yada salması olan yer dönmüyor. Kolu döndürüyorum ama boş dönüyor.

4. GRAFTT

GRAFTT Üye

Geçmiş olsun. Öncelikle büyük ihtimalle rulmanları paslandığı için çalışmaz hale geldiğinden makina çalışmıyordur. Eğer eliniz yatkın ise ise kendiniz söküp temizleyip rulmanları çalışır hale getirip, Sarı rulman gressi ile gerekli yerleri yağlayıp eski haline getirebilirsiniz makinanızı. Eğer rulmanlar çalışmaz ve iş görmez halde ise rulmanları yenilemeniz gerekecektir.

Kolay Gelsin.

5. Mutlucan

Mutlucan Yeni Üye

Rulman derken ne taraf? Tam bilmiyorum bu olta işlerini.

6. GRAFTT

GRAFTT Üye

Eğer makinayı tam anlamıyla tanımıyorsaniz ki rulmanı bilmiyorsanız bence makinaya hiç el sürmeden bir bilene verip bakımını onun yapması isteyin.

7. Mutlucan

Mutlucan Yeni Üye

Vallaha şuan yakınımda kimse yok. Yarın sabah yolculuk edeceğim ve orda lazım olacak. Balık tutacağım kişide düz sopa kullanıyor sanırım. Böyle sarmalı değil yani. Çok lazım olduğu için bir şeyler yapmaya çalışıyorum kendimce.

8. GRAFTT

GRAFTT Üye

Rulmanlara ulaşman ve çalışır hale getirmen için öncelikle makinayı söküp takabilmelisin + pastan arındırmak içinde pas sökücü sprey gerekiyor + yağlamak içinde sarı gress. Bunlar yoksa makinayı yazık edersin.

9. Mutlucan

Mutlucan Yeni Üye

Video :

Video ile biraz daha yardımcı olayım. Yine aynı dediğiniz şeyi yapmak mı lazım yoksa ?

10. coner

coner Daimi Üye

Önce çevirme kolunun ters tarafındaki dönen kol kapağını sök ,sonra kolu çıkar,içersine sprey yağ püskürt(az)
    sonra kolu yerine tak,kol kapağını tak iyice sık,tutma kolunu çevirerek sıkıştır.

11. Balıkçı Abi

Balıkçı Abi Aktif Üye

İçine misina dolanmıştır. Kalamayı sonuna kadar aç. Kafayı çek çıkar. Ana mile dolanan misinayi temizle. Kafayi ve kalama kapagini tekrar tak sıkıştır.