Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Oltamı daha iyi tanımak..

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Sydney24 tarafından paylaşıldı.

1. Sydney24

Sydney24 Üye

Merhaba arkadaşlar 1 ay öncesinde bir olta takımı aldım.. oltamı az çok tanıyorum ama yeterli derecede deil. burdaki arkadaşların yorumları benim için çok önemli..
    OLTA TAKIMININ LINKI: Ultrapower UPR 12' Surf
    OLTA ÖZELLİKLERİ

JARVİS WALKER 750 ULTRA POWER 3.7 METRE 2 PARCALI CLASS:5-12 KG

4.1:1

2OIB-330 YDS O.40 MM-300M
    25IB-275 YDS 0.45MM-250M

AYRICA YORUM HARICI MERAK ETTIKLERIM

BU OLTA TAKIMINA MAKSIMUM NE KADAR GENISLIKTE MISINA TAKABILIRIM. GENELLIKLE BALIK TUTTUGUM YER DENIZIN 30 METRE YUKARISI. 90 GRAMDAN BIRAZ DAHA AGIR TOP SEKLINDE BIR KURSUN KULLANIYORUM. BU YUKSEKLIKTEN EN FAZLA KAC KG AGIRLIGINDA BALIK TUTABILIRIM. NORMALDE BURDA SNAPPER TAILOR VE SOLMON BALIKLARI AVLIYORUM. KILOLARI 1KG LA 3.5 KILO ARASI DEGISIYOR..

SIMDIDEN TESEKKURLER..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Orta sınıf bir combo. Bahsettiğin balıklar için yeterlidir.
    Kamış 13' olsaydı daha iyi olurdu ama 12' sana 90-100 gram kurşun ile
    kullanmak için yeterlidir...

4. Sydney24

Sydney24 Üye

yorumunuz için saolun.. aslında 13 almak nıyetındeydım ama yakında botlada avlanmaya cıkacagımdan fazla buyuk bır olta almak ıstemedim. Birol bey asıl sorum normalde ucurum tarzında acık okyanusta avlanmaktayım ve elimdeki olta 5 kg luk balıga kadar hiç bir sorun cıkarmıyor. hani balık okyanustan çıktıktan sonra havada da en az bir 30 metre çekiyorum bulundugum yer itibariyle...eyer bu oltayla botla avlanmaya gidersem misinayı değiştirmek istiyorum çünkü balıklar daha büyük ve kuvvetli olcak bu makineye maxsimum hanGı misinayı kullanabilirim. elimde su an 100lb lik 45.5 kg ya kadar uygun bir misina var . bu olta takımımla bu misiniyı bot mesafasinden kullanabilirmiyim..?

5. umooth

umooth Aktif Üye

Misina kapasitesi olarak 20lb 330yards yazıyor. dolayısıyla 100lb'lik misinadan pek fazla saramazsın ayrıca sararken problem olur yani senin ihtiyacını görmez diye düşünüyorum. daha büyük bir makinaya ihtiyacın var hatta okyanusta olduğunu düşünürsek bot için bence bir çıkrık takım edinmende fayda var..

6. Sydney24

Sydney24 Üye

evet haklısınız 20lb ve 25 lb yazıor
    2OIB-330 YDS
    25IB-275 YDS

30lb yıde denedım randıman aldım sadece tekneyle okyanus avına cıkmadım o yuzden bıraz bılgı edınmek ıstedım. yıne elımdekı oltayla 30lb mısınasını kullanıcam tabı yanlız olmıcam dıger arkadasların olta ekıpmanlarına bakıp bıraz daha ıyı bılgı edınebilirim.

YORUMUNUZ ICIN TESEKKURLER