Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Olympos

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında dokuraton tarafından paylaşıldı.

1. dokuraton

dokuraton Üye

Antalya olympos sahilinde at çek yapabileceğim veya canlı yem atabileceğim herhangi bir yer var mı?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Olimpos sahilinin sağ kısmında tatlı su var denizle birleşiyor bliyorsundur, bilmiyorsanda sahile çıkınca göreceksin, daha ne olsun gece gündüz deneyebilirsin.;)

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Evet o derenin orada deneyebilirsin. Sarpa yakalamak istersen orada bulunan yosunu yem olarak kullanıp yakaliyabilirsin.

5. dokuraton

dokuraton Üye

Evet o dereyi çok iyi biliyorum içinde carettalar var ama balık olduğunu çok düşünmüyorum çünkü tatlı su diye biliyorum orayı bilgilendirme için teşekkürler

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Denize döküldüğü yerde Deniz'de deneyeceksin. Balıklar yemlenmeye o tarz yerlere gelir.

7. selcukezer

selcukezer Aktif Üye

Ne levrek yapar orasi heralde

8. dokuraton

dokuraton Üye

Off kalbim çarpıntı yapmaya başladı bile çok heyecanlandım bakalım şu küçücük yaşımla güzel balıklar tutabilecekmiyim bilgi için herkese teşekkürler herkese rastgele

9. dokuraton

dokuraton Üye

Bugün sabah olimposa giriş yaptık öyle bir dalga ve rüzgar vardı ki yürümekte güçlük çekiyordum deniz deki dalgalar süperdi diyerek kaşığımı oltama taktım lakin rüzgar ters estiği için ilerden anında önüme düşüyordu daha sonra yanıma klasik dip takımımı taktım ve yanındaki 3-4 kg civarı olan kefallerin bulunduğu dereye hamur atmaya başladım lakin dip takımı olduğu için yosunlara takıldı daha sonra 4 sularında rüzgar azaldı ve denize atış yapmaya başladım (dip takımı yem olarak hamur) birden oltayı bir şeyler asılmaya başladı hemen çekmeye başladım lakin ne kelime kalama sesleri kesilmiyor daha sonra bayağı geçti kalamayı kesdim ve çekmeye başladım çektim çektim ve çektim arada gene kalama oluyor tabi ki ve birden çok kolaylaştı yani koptu daha sonra denizin kadife sularına bıraktım kendimi daha sonra akşam yemeği için pansiyonu düşündüm yarın sabah 5den (doğru saati önerirseniz sevinirim) itibaren atış yapmayı planlıyorum (rüzgar fazla olmassa) inşallah palamutların levreklerin lüferlerin kralını tutacağım yarın adrasanda gezmeye ve yüzmeye gideceğiz oradaki iskeleden atış yaparım daha sonra gene olimposa gelceğiz ertesi günü yani yarında sonra buradan ayrılıp antalya da ablamı kalp hastalığı dolayısıyla hastaneye götüreceğiz orada kaldığımız 2 gün boyunca oralarda da atış yapmayı düşünüyorum (Yanlış düşüncelerim varsa bilgilendirirseniz sevinirim.)
    Herkese rastgele

10. oktay16

oktay16 Moderatör

Anlaşılan güzel bir paşayı kaçırmışısın ismet, sağlık olsun kullandığın sahteye benzeri veya varsa tekrar aynı sahtenin yedeğini kullan anlaşılan sahte seçimin doğru, balığın bindiğini hissettiğin zaman mümkün olduğunca kalamaya elleme balığın yorulduğu ana kadar gitmesine izin ver (kalaman çok gevşek olmasın tabiki) makinedeki misineyi elinli çekerek kalama ayarını yapabilirsin;) sabah hava aydınlanmasına yakın atışlarına başlamanı tavsiye ederim. Bol şans senden güzel haberler gelecek inanıyorum.

11. dokuraton

dokuraton Üye

Evet abi bayağı iyi bir balıktı. Kullandığım sahtenin 3-4 katı büyüklüğünde bir kaşığım var ancak balığın ağzına alacağını sanmam Yarın babam ile birlikte namazları kıldıktan sonra atışları yapmaya başlayacağız. İnşallah güzeller levrek palamut lüferlerle evime geri dönerim fotoğrafları ve gelişmeleri bildiririm inşAllah.