Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

omerli barajı avlak

Konu, 'Göller, Barajlar, Akarsular ve Diğer Tatlısu Avlakları' kısmında ortatoros tarafından paylaşıldı.

1. ortatoros

ortatoros Yeni Üye

merhabalar, az önce üye oldum. konuyu yanlış yere açtıysam da özür dilerim. ben küçüklüğümde Adana baraj ve göllerinde çok balık tuttum. sonra geldim istanbula iş güç evlilik vs... geçen hafta olta balıkçılığı iştahım geldi. gittim aldım birşeyler. (kamış, makine, kurşunlar, iğneler, sahte yemler, tüylü-iğneli olta ucu için setler vs vs.) gem göl hem deniz için. fakat benim balık olayım, tut-çek-sev-bırak :) yani ben yiyemiyorum. küçüklüğümde hep gölden tuttum. zaten tadı da iyi değil (yıllar önce yemiştim) hatta eski minik televizyonların arkasındaki çatal antenle bile sazan yakalamıştım :) (o zaman olta adacak param yoktu) neyse... benim sizlere danışmak istediğim hususlar var:
    1- çekmeköydeyim, nerelerde balık tutabilirim? (avlak sormuyorum, mekan soruyorum)
    2- eskiden olta balıkçılığı her daim serbestti. şimdi bazı yasaklar okudum. ben zevk amaçlı balık yakalama hevesindeyim. yine de yasak mı? (ilgili resmi tebliği nereden bulabilirim-maddeleri, şartları okumak isterim)
    3- deniz kıyısı olarak nereye gidebilirim, sakin olan bir yer?
    syg.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. eylmz

eylmz Daimi Üye

Istanbuldan birçok balık sevdalısı arkadas var sana bu konuda yardımcı olacaklardır sadece başlık pek ilgi çekici olmamis aramıza hosgeldin oltan boş kalmasın :)

4. eylmz

eylmz Daimi Üye

5. KalamA

KalamA Daimi Üye

Merhabalar :) Öncelikle aramıza hoşgeldin. Şimdi, burası Balıksevdam ve bizlerde birlikte bu kadar vakit geçirdiğimiz için burayı bir aile olarak görmekteyiz. Sanki hepimiz bir olgunun paylaşan, seven, tutkuyla bağlı, yardımlaşan ağabey-kardeşleriyiz ve ayrı kaldığımız zamanlarda birbirimizin eksikliğini hissediyoruz resmen.

Forumumuzda ''Tanışalım'' bölümüne yeni gelen arkadaşlarımız kendilerini kısaca tanıtan bir tanışma yazısı yazarlar ve hoşgeldin dileklerimizi alırlar. Yani, bu genelde böyle olur ve olması beklenilen budur. Bir de sağ üst köşede ''Yararlı linkler'' bölümünden imza ayarları yapılır; imzada isim, mevki, doğum yılı, kan grubu gibi bilgiler belirtilir. Bu, hem yazışmalarda kolaylık sağlar, hem de samimi olur. Forumlara aşina olmayan arkadaşlarımızı da bir şekilde üye-yönetici fark etmeksizin bu gibi konularda bilgilendirmek hepimizin boynunun borcudur.

İstanbul'u pek bilmiyorum ama ailemizin büyük bir bölümü orada ve hergün istisnasız paylaşımlar yapılıyor. Hangi kamış uygun, ne yem kullanılır, misinanın inceliği ne olmalı, bugün nerde ne kadar balık çıktı, balık sarı kanatlımıydı falanı filanı hemen hergün paylaşılır.Bunu birçok ailede baba, oğluna yapmaz ;) Yardım ihtiyacı olan bir arkadaşımız bir konu açtığında ya da mesaj yazdığında o an o konuya vakıf arkadaşlarımızca görülemeyebilir. Belki konu hakkında en bilgili olanımız o mesajı 5 gün sonra görecek ve o zaman en sağlıklı bilgiyi verebilecektir. Bunun için takip etmekte her zaman fayda olacaktır. Bir de bir konuda yardım istenirken, en sağlıklı ve en eksiksiz şekilde bilgiler verilip sorular sorulmalıdır ki gelecek cevapların sağlıklı olması bizzat buna bağlıdır.

Bu yazdıklarımdan ve Erhan kardeşimin de yazdığından anlaşılacağı gibi giriş pek olmamış gibi sanki :) Bizler balık tutmaya tutkuyla bağlı olmanın haricinde bir çoğumuz onları tekrar doğaya iade etmeyi en az alıkoyduğumuz kadar severiz. Seni de bu bağlamda sportif balıkçılık yapıp, balıkları tekrar saldığın için gönülden tebrik ediyorum. Bir de bilinçli balıkçı olmanın olmazsa olmazı sirküleri/kuralları daha ilk mesajında öğrenmek isteyip, yardım talep ettiğin için seni ayakta alkışlıyorum :harika: Tekrar aramıza hoşgeldin :) En keyifli paylaşımlar dilerim...

eylmz bunu beğendi.
  6. kamilvariser

kamilvariser Aktif Üye

Çekmeköy Anadolu yakasinda yer aliyor. Size Anadolu mekanlari lazim :) Üsküdar. Pendik. Bostanci. Kuleli taraflarindan guzel avlar cikiyor. Ben Avrupa yakasinda oldugumdan tam karsiya vakif degilim. Avrupa yakasini soracak olursan hemen hemen sahil boyu balik var. Sariyer,Tarabya,Kalender,Emirgan,Aşiyan,Bebek,Kuruçeşme,Beşiktaş diye uzayip gidiyor. Anadolu yakasinda oturan forum uyelerimiz benden daha fazla bilgi vereceklerine eminim

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. kamilvariser

kamilvariser Aktif Üye

Ama sanirim size en yakin kuleli askeri lisesinin önü olacaktir. Guzel av yapiyor :)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi