Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Önce Dostluk sonra Yine dülger,Yine Mercan ........

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Bora tarafından paylaşıldı.

1. Bora

Bora Üye

Merhaba arkadaşlar,Bu hafta sonu yine attık kendimizi denize.Çok sıcak bir hava ve çok sakin bir deniz vardı cuma günü.Kerterizimiz aldıktan sonra takımları saldık aşağıya.Bir iki güzel mercandan sonra aşağısının yemlendiğini anlayan kupa mercanları yine başladılar saldırmaya.Bu sırada Sinan irkildi ve geliyorrrrr diyerek asılmaya başladı 0.90 lık ana bedene.İğnenin ucundaki balık KG üstü bir dülgerdi,aldık onu livarımıza ve ava devam.Ancak kupa mercanlar müsade etmemekte.Bizde bari canlı bırakma yapalım dedik ve teknenin kıçından iki tane canlı balığı ikili iğnemize gövdelerinden takarak saldık aşağıya.Aradan yarım saat geçmesine müteakiben arkamdaki bırakmada bir gerginlik hissettim ve başladım asılmaya.İri bir şey geliyordu ancak mücadele hiç yoktu.Yavaş yavaş acele etmeden itina ile çektim misinamı,ucunda aşağıdaki yakışıklı arkadaş o güzel gözleri ile bana bakmaktaydı.Cuma günümüzü iki güzel dülger,iri mercanlar ve tabiki de kupa mercanları ile kapattıktan sonra ertesi günün planları yapmak üzere otele geri döndük.

Cumartesi günü yine çok sıcak bir havada ortalarda dolaşırken birisinin beni sorduğunu duydum ve buyrun benim diyerek kendisine yaklaştım.Benim için çok güzel bir süpriz olmuştu Sn.Şeref Ağartan abimizin eşi ve dünyalar tatlısı kızı ile orada karşılaşmak.Tabikide bu karşılaşma sonucu akşam üstü balığa çıkmak kaçınılmazdı.Yine güzel sayılabilecek bir denizde çıktık balığa ancak yoğun akıntı ve deli dalgalar ilk etepta kerterizimizde çapanın tutmasına olanak sağlamadıysa da balıkçı yılmaz mantığı ile koca dalgalara rağmen tekrar tekrar denemeler sonucunda aşağıdaki güzel mercanları aldık livarımıza.Güneşin batışından sonra koyumuzun yolunu tutarken herkesde tatlı bir tebessüm hakimdi.

Avlarda bana eşlik eden Şeref Abi; seninle tanışmaktan çok memnun oldum en kısa zamanda tekrarlarız umarım.

Kadim dostum Sinan : Sen bu işin pirisin benim için çok değerlisin dostum.

Güzel kardeşim Bilal : Acemisin ama üçlü asansörü koydun yinede:D

Hepinize Teşekkür ederim.

Buyrunuz resimler;

Sinanım bir çekti bir mercan bir dülger :D

Sevişiyor Dülgeriyle.

Dülger dediğin böyle olur dediğim an.

Toplam hasılat ve Sinanım.

Şeref Abi ile berebar Cumartesi kopan deniz hasılatı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 2 Ağustos 2010
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

ustam balıklar süper görünüyor tebrikler :) bu arada sağ gözün cok fena parlıyor kedi gibi rastgele

4. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Bora kardeşim, bereketiniz ve muhabbetinizin daim olması dileği ile rastgele..

5. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Dostluk kazansın ama Balıklar hep kaybediyor..:D
    Tebrikler tüm ekibe.Keyiflibir günle beraber harika bir av olmuş.Şansınız ve keyfiniz daim olsun:)

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Seninle tanışmaktan ve avlanmaktan ben de çok memnun oldum ve keyif aldım sevgili Bora.. Ve tabii Sinan'la da..
    Dülger'de hakikaten süperdi. İlk defa o kadar yakından gördüm :)

Bu raporun bir kısmını benim bakış açımdan ben de hazırlıyorum şu anda..

7. DrEjO

DrEjO Aktif Üye

Tebrikler, güzel bir av ve balıklar, avlarınız daim olsun.

8. Bora

Bora Üye

Teşekkür ederim daha iyileri sizlere nasip olsun.Bu arada gözü parlayan Sinan :D

9. Bora

Bora Üye

Teşekkür ederim sizlerin de abi ;)

10. Bora

Bora Üye

Tabi canım sen zaten hep balıklardan yanasındır bilirim :D.Teşekkürler abi.Bu arada senin raporunada yazdım da burayada yazıyım.Aramışsın beni gece çok geç gördüm arayamadım ertesi günde unuttum valla kusura bakma :(

11. Bora

Bora Üye

Tamam abi bekliyorum dört gözle;)