Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

önce etli pilav sonra balık :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hızır şeref gültekin tarafından paylaşıldı.

1. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

merhaba sevgili sevdalı arkadaşlar abiler ustalar :) dün tüm gün uzun telefon sohbetlerinden sonra aklımda çentik gibi kalan avlar....
    işten istirahat alıpp bir kardeşimizin çocuklarının sünnet toplantısına zaman ayırdım :) herkes bir muhabbette, ben gece nasıl yaparım su nasıldır acaba :D kuruyorum :D
    geçen gün müsafirliğe giderken balık getirdiğim abi tüm herkesin içinde ; -yahu geçen getirdiğin balık ne kadar güzeldi. demesiyle herkesin gözü bana dikildi :D mera süper market yada sebil değil ki herkese verelim :D kıvırmanın kırk yolunu aradım :D ama nafile yemezler .. abi gelirken elimiz boş mu gelseydik dedim :D o zaman koptu curcuna hepsi oturmaya bekleriz demezler mi :D yandık kurtaralım derken daha battık :D abi dolap bozuldu hepsini yedik nafile :D tabii bu kadar muhabbet ten sonra iyice bilenmiş halde 23/30 da evden ayrıldık sohbet çok güzel geçmişti eve geçtim üstümü değiştirirken iş arkadaşım aradı;
    - sen kesin balıktasındır bende geliyorum haydaaaaa :) neyse vardır bir hayır dedim yemli kamışları bakımını buna yüklerim sabaha kadar baksın ucuna da daha gelmek istemesin :) yemlik toplamaya gittiğimde bir balık gözüme ilişti tam yemlik boyutta ve tamda yemin kendisi idi kepçeyi öyle daldırdım ki balık ne olduğunu bile anlamadan kovada :D ben bu işi biliyorum yaa :D bolac da yem toplayıp avlağa vardım arkadaş yatıyordu taşların üstünde oltaları kuracak kayaları topalarlayıp dayanakları hallettikten sonra takımları yemledim o balığı ilk olarak kullandım birinci takım tek iğneli yem olarak ta balık ile avlakta yerini aldı hiç ümidim yok zaten tutulmasın diye çokk ta uzağa attım olurda balık kıyılarsa o beklesin diye :D ikinci takımıda yemledikten sonra onuda salladım güzel bir yere takımların kalamaları ayarlı sürekli kontrol ederim kaçırdıklarım aldıklarımdan çok olunca insan daha ders alıyor :) arkadaşa sen bunlara bak alık gelecek kamışı sakın çekme bana haber verirsin dedim :) o zevki sana yaşatır mıyım daha bırakmazsın peşimi :D ben spin takımımla mutlu mesut avlağımı tararken arkadaştan bir ses geldi ki sormayın :) ooooooop
    ola ne oldi :D kamış yikildi kamiş :D haydaaaaa :D o kadar taşın içinden kamış nasıl olurda yıkılır :confused: koştum kaldırdım kamışı benim emektar yeri öpmüş artık beni bırak diye yalvarıyor makine :D bir kalama alıyor ki hayvan inanamıyorum bir an hiç susmayacak sandım ilk takımda yemlik balık vardı hiç ummadığım taş başa geldi koca adam bunda artık :harika: yaşasınn ama bir sorun var balık kalama hala alıyor makara zayıfladı :eek: kalama almaya başlayınca kalama gevşiyor bir zaman sonra işte hadise ortada kalamayı sıktım biraz kamışa abandım ohhhh sonunda balık durdu
    tekrar kalama almaya başlayınca köstek koptu :eek: :eek: :mad: birilerinin kulakları çınlıyordur kesin saat 02 de :D bir pişmanlık bir hayıflanma hep beni mi bulur arkadaş bu kaçışlar
    neyse vardır bir hayır siteme gerek yok yok ama surat bin parça :(
    kızdım kaldırdım o takımı balıkta kaçtı zaten ...
    spin avına devam ediyorum ama moralimi hala bulabilmiş değilim sabah ki görüşmelerimde shore jig için malzeme soruşturoyrdum birden aklıma geldi en parlak yemlerimden birini alıp çılgınca aksiyon yapacaktım sahteyi uzağa fırlatıp düşünce biraz bekleyip sonra çılgınlar gibi aksiyon vermeye başladım
    a aaaaaaa bir tabum yıkılıyor düzenli yüzmeyen bir yem balık aldı hadi olm kaçma kaçma , balık yırtıldı yada iğneden kurtuldu belki balık kurtuldu ama bir ders daha aldım sahte de gitse önemli değildi bu ders kıymetli sallantılı havalarda demek ki yemi düz çekmek pek işe yaramaz aksiyonu arttıracaksın ! sabah ezanından sonra bir güzel balık oltamın ucunda idi artık kaçış yok mücadele çok çetin balık istediği gibi hareket edemediği için agresif ve bu benim çok hoşuma gidiyor uzun sürdü mücadelemiz ama ben kazandım :D arkadaşa bir kaç poz çektiriyorum oda yapacağını yapmış düzgün çekmemiş :D 2, takımı yemlemek için aldığımda kamış halkalarının dün ki düşme sonucu kırılmış olduklarını gördüm :( bu çok kötü haber sabaha kadar başka bir vuruş olmadı daha iyileri sizlerin olsun dileklerim ile ras gele
    kullanılan takımlar
    1, takım shimano alivio 6000 fb milat yok :D kamış lineffea sprit sörf 3,60 misine ,40 pover line

2, takım shimano nexave 420 170 gr atarlı shimano spin joy 5500 makine shimano tecnium spining ,30
    3 takım shimano biomaster sw4000xg kamış savagear predatör 3mt 20 50gr misine pover pro ,19 beden fladen f/c ,31
    hepinize daha iyileri ras gelmesi dileğiyle saygılar

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. darthvader61

darthvader61 Aktif Üye

Tebrikler kardeşim. Sen yumul etli pilava sonrada git güzelim levreği al. Sakın şanssızım felan deme :D

4. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Şeref bu güzel anlatım ve resimlerle süslediğin raporun herzamanki gibi fevkalade herzaman şanşın açık bereketin bol olsun.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Hızır, dünkü konuşmamız şanslı gelmiş anlaşılan :)

6. oktay16

oktay16 Moderatör

Biz daha sezonu açamadık, sen levrek bırakmadın denizde.:D Afiyet olsun. Hep rastgelsin. :)

7. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Hızır her avında hemen hemen olabilecek herşeyi dolu dolu yaşıyor ama sonunda ustalığını konuşturup galip geliyorsun.. Helal olsun Dostum..
    Tebrikler ve afiyetler..
    Bu arada bize de bekleriz :)

8. hızır şeref gültekin

şansızzım abi :) ben şansa inanmam ben rızka ve kadere inanıyorum :D rızkımız var tutuyorum kaderimiz işte çekiyoruz :D seviyorum seni :D

9. hızır şeref gültekin

teşekkürler yasin abi sağol daha iyileri sizlerin olsun abi :)

10. hızır şeref gültekin

ıııııııı ;) abi kulağın çınlamadı mı :) aaaahahah :D

11. hızır şeref gültekin

teşekkürler oktay abi :D olsun da o kadar olsun da :D