Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

önerilerinize ihtiyacım var...

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında konevii tarafından paylaşıldı.

1. konevii

konevii Aktif Üye

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Nisan 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BİROL

BİROL Daimi Üye

Sevgili Veysel,kamış güzeldir ondan şüphem yok.
    Ama senin ihtiyacın nedir, onunla örtüşürmü bilemem.Bunu kendişn belirlemelisin.
    -Av şeklin ve yerine göre boy seçmelisin.
    -Kullanacağın sahtelere göre atar değeri belirlemelisin.
    -av stilin ve ekipmanına göre aksiyon değeri belirlemelisin.

Bu bilgiler ışığında ancak, doğru ürün müdür seçtiğin söyleyebiliriz.
    Ama dediğim gibi ürünün kalitesine laf yok, üstelik satış sonrası hizmetleride iyidir ithalatçısının ( Cengiz balıkçılık).Yedek parça derdi çekmezsin, tamir için sürünmezsin...

4. konevii

konevii Aktif Üye

Teşekkür ederim ilgine Birol abi'm. kamışın atarı aslında düşündüğüm gibi. Ama, kamışlarla ilgili çok bilgim olmadığı için, kalitesini ve sağlamlığını, esnekliğini öğrenmek istiyorum.
    Selamlar, saygılar..

5. ismail18

ismail18 Aktif Üye

sevgili veysel abi ben shımano kullanıyorum ama tatlı su için bir ara okuma kamıslarıda incelemiştim ama shımanonun üstüne kamıs yok abii bence alacaksan shımano tavsiye ederim zaten kamısı görünce farkıda görmüş olursun o zaman

6. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Abi sanırım turnaya ve sudağa kullanacaksın ki kaşık ve silikonlu jigheadlerle ve batan tip sahtelerle avlanacağını tahmin ediyorum ki bütün bunlar genelde 15 gramdan 40 grama kadar agırlıkları olan malzemelerdir, bence çok uygun ve kalitesi seni tatmin edecektir diye düşünüyorum. Kasık veya tulum çizmeyle de suya girmeyeceksen kamışın boyu da uygun gayet güzel uzak atışlar yapabilirsin bu kamışla. Rastgele

7. BİROL

BİROL Daimi Üye

Eğer tatlısuda turnaya felan kullanacaksan, hayli hayli işini görecek bir kamıştır.
    aynı boyun (3 mt) 10-40 gr atarlısıda var,sanırım o daha iyi iş görür...

8. konevii

konevii Aktif Üye

İlginize çok teşekkür ederim Selahattin kardeşim. Aynen söylediğiniz gibi, kıyıdan sudak ve turna avı için düşünüyorum bu kamışı. dediğiniz gibi ağırlıklı olarak silikon balık kullanıyorum. 15-40 gr arası. Bu kamış yeterince kuvvetli ve esnek mi onu bilemediğim için tecrübeli arkadaşlara sormak istedim.
    Suya girildiğinde dezavantajı mı var acaba?
    Selamlar, saygılar...

9. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Bu kamış oldukça esnek bir kamış.Arkadaşların da dediği gibi Turna avı için kullanılabilir kanatindeyim.

10. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Aksiyonu orta sert ayarındadır esnek ve kaliteli bir kamıştır. Suya girildiğinde şöyle bir sıkıntı yaratabilir. Biz denizde suyun içinde avlanırken, floating yani daldıktan sonra yüzeye cıkan yemler kullanıyoruz genelde. Bu sebeple kamışı suya paralel şekilde tutma imkanımız oluyor ve uzunluk dezavantajı azalıyor kullanım daha rahat çünkü yemlerin zaten belli bir aksiyonları var kamışın ucunu çok fazla oynatmaya gerek kalmıyor. Ancak Tatlısuda batan yani sinking tarzı avlanma yaygın olduğu için kamışın ucuyla devamlı bir aksiyon vermeniz ve sahteyi dipten kaldırmanız gerekmektedir. Aksi taktirde dibi ot olan veya sazlık olan yerlerde sahtenizin ilişkenlere takılması riski vardır. Kamışınızın boyunun sizin tarafınızdan kontrolünü biraz zorlaştıracaktır diye düşünüyorum. Ancak suyun kenarından avlanmanız gereken yerlerde mesela kıyısı bataklık ve çamur olan yerlerde ise bu kamış size avantaj kazandıracaktır.

Markası ve satıcısının iyi olması ise size şöyle bir avantaj getirecektir. Kamışınızı limitlerine kadar doya doya zorlayarak kullanabilirsiniz çünkü ürünün satış sonrası desteği bir çok kişinin söylediği gibi iyidir. Spin kamışları sert ve hoyrat kullanmak çok keyiflidir adeta bir parçanız gibi hissedersiniz ki bu zevki korkmadan gönül rahatlığıyla kırılsa bile içiniz yanmayacak fiyatı ve yedek parça rahatlığıyla yaşamak da bence avantajdır.

11. konevii

konevii Aktif Üye

Alakana ve verdiğin bilgilere çok teşekkür ederim Selahattin kardeş.
    Sanırım alacağım bunu..
    selamlar, saygılar...