Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ooff bee sonunda ilk rapor :) Adanadan...

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında fatih_dogan01 tarafından paylaşıldı.

1. fatih_dogan01

fatih_dogan01 Üye

herkese selamlar öncelikle uzzuuun bir yaz tatilinin ardından sezona nihayetinde başlamanın verdiği huzurla ilk raporumu paylaşıyorum sizlerle... Adananın da aslında balık raporları az değil ama nedense bir paylaşım sıkıntısı içerisindeyiz havalar burada hala 36-39 derecelerde seyrettiği için balıklar sahile pek yanaşmıyor... Kendi teknemizde var fakat havalar gerçekten sıcak old. dolayı ondada av yapmak için güneş çarpmasını göze almak şart... neyse bunca detaydan sonra raporuma başlayayım son 3 haftadır teknemle yumurtalık haylazlı civarında yaptığım avlarda özellikle yem konusunda (canlı karides) yaşadığım sıkıntılardan dolayı bu sefer avlağımı barakamında bulunduğu karataş mevkisi olarak belirledim...
    Dayım, kardeşim , kuzenim ve ben cuma akşamı tüm donanımımızı alarak yola koyulduk hedefimiz öncelikle canlı yem yakalayıp sabahın ilk ışıklarında da avlakta olmaktı.. su çok geç saatte düşüşe geçtiği için yemi sabah 03-05 sıralarında toplayacağımızı biliyorduk ve öyle de oldu..
    yem çekmek için hırıbımızı suya indirip suyun düşüş yönünün aksine beklemeye başladık ve öyle bir sürpriz ile karşılaştık kii tadından yenmez... gelen yemlerin çoğu bizim jumbo diye tabir ettiğimiz türden karideslerdi... zevkten 4 hatta 8 köşe olmuştuk bile... bizim balıktan çok sevdiğimiz tek deniz canlısı üzerimize doğru akıyordu :):harika:

yemimiz alıp doğru avlağımıza doğru yola koyulduk.. heyecanlıyız yem çıkmış sıra sadece oltamızı suyla buluşturup balıkları buzluğumuza almaya sıra gelmişti derken avlağa vardık ve tüm ümitler yıkıldı her bir dalga 2,5 metre olta atmak imkansız ama ıslanıp suya düşmeyi göze alarak kayalıklardaki yerimizi aldık... fakat balıklar denizin bu halinden ürküp dağılmışlardı... öğleye kadar olan denemeler sadece 1 adet yabani çupradan başka bişey kazandırmadı bize barakamıza geçip karnımızı doyurup uyumamız lazımdı nede olsa gece karides avına gideriz diye plan yapıp barakamızda rüzgar eşliğinde deliksiz bir uyku çektik..

daha sonra bir gece önce yakaladığımız karideslerden pişirip enerjimizi fuull+fulleyip tekrar karides meramıza gittikk ve gözlerimize inanamadık her taraf avcı dolu suyun içinde neredeyse 20 ekip karides çekiyor hepsi gidene kadar beklediksede sabah sularına kadar 30-40 parça karides anca almıştık yemeklik olarak ama yemlik karides gerçektende çoktu...

Günlerden pazara geldik ama balık yok karides boldu balık tutmaya da kararlıyım tekrar kayalıklardaki yerimizi aldık dayımla beraber fakat inanılmaz dercede kalabalıktı olta atmak için çook sabır ve deneyim gerekliydi ama allaha çok şükür bende her ikiside mevcut :p

oltaları atmaya başladık fakat ciddi bir vuruş olmadı öğlen saat 11 olmuştu yanımda ki ekip kendi aralarında konuşuyordu şu iç taraftaki adam 2 tane levrek aldı falan diye mırıldandılar o iç taraftaki adam benim dayımdı ve ben tiyoyu almıştım makinayı aldığım gibii hoop yanında ki kayaya çıkmıştım bile :)) avın son saatlerinde almış olduğumuz bir kaç paşa haftayı kurtarmamızı sağlıyor ve önümüzdeki hafta için balığa gelme biletini kazandırıyordu bize :))

aşağıda resimlerini yayınlayacağım av güncemi umarım beğenirsiniz...

işte karideslerimiz :)
    Shot at 2012-09-04

Shot at 2012-09-04

buda son halleri ...
    Shot at 2012-09-04

buda kuzucuklarımız...
    Shot at 2012-09-04

bu barakamız
    Shot at 2012-09-04
    buda benim düldül :)
    Shot at 2012-09-04

inşaallah havaların serinlemesiyle beraber raporlarımda artacak herkese rastgele....

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Fatih,
    Uzun uğraşlar sonucu da olsa aradığınız balığı bulmuşsunuz.

Aslında ilk başlarda okuduğum yem bulma seansı için eleştirilerim olacaktı ama sonradan gördüm ki sizin oraların usulü böyle.
    Iğrıp, hırıp, ırıp... her nasıl yazılıyorsa... Bu av aracı yasaklanmış bir araç.

4. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler fatih çok güzel bir av olmuş, Ama benim gözüm balıklardan çok karideslerde kaldı ne yalan söyliyim. Gerçekten jumbo boy.:)

5. fatih_dogan01

fatih_dogan01 Üye

abicim öncelikle yorumun için teşekkür ederim evet dediğiniz gibi bazı bölgelerde yasak var ve sahil güvenlik buraları çok sıklıkla kontrol ediyor ve bu konuda kesinlikle taviz vermiyorlar ama bazı bölgelerde onlarda musamaha gösteriyorlar zaten bu yemi bulabileceğimiz sadece 2 ay gibi kısa dönem sonrasında sahtelerimizi tüy takımlarımızı kefal dubaralarını ve canlı kurtları devreye alıcaz...

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Fatih, dilerim sonraki raporların gönlüne göre olur :)

7. Glenium34

Glenium34 Aktif Üye

Tebrik ederim herzaman neşeli ve bereketli olsun.

8. merakla

merakla Üye

Tebrikler güzel av olmuş. hele benim için hüsran bir bölgede :)
    Adana karataş sahiline 5 sefer yaptım ama hepsinden boş döndüm. Yem olarak kalamar karides ve boru kurdu denedim. sonrasında silikon çapari ile at çek ugraşlarım oldu ama nafile. eylül sonuna dogru gene gitmeyi düşünüyorum Harb-iş sahiline bakalım kısmet...

9. fatih_dogan01

fatih_dogan01 Üye

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ve ayrıca eylülün sonu ve ekim aylarında karataş civarında av yapılacak yerlerin ---eski fenerin önü.. batık gemi... harbiş kayalıklar ... çamlığın altı... liman karşı kayalıkları deniz tarafı ... ve ceyhan ırmağının denize döküldüğü noktalardan kesinlikle ve kesinlikle boş dönmeyeceğinizi belirtmek isterim... herkese şimdiden rastgele bu cumayı iple çekiyorum gece avıda yapıcam kısmetse esas rapor bu hafta gelecek gecenin o büyük balıklarını alacakmışım gibi bir his var içimde....

10. ramazanfs122

ramazanfs122 Yeni Üye

fatih kardeşim merhaba karataş hakkında çok güzel avlaklar yazmışsın yeni okudum.tel.05075332850 ararsan sohbet ederiz ramazan