Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Orfoz, Lagos, Grida (Son 10 gün avları)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında AKIN KAPTAN tarafından paylaşıldı.

1. AKIN KAPTAN

AKIN KAPTAN Editör Moderatör

"Artık kış yavaştan geliyor" derken bayram tatilinde kendini gösteren sağanak yağışlar bu haftasonu kendini güneşe teslim etti. Erken kararan havalara saatlerin ileri alınmasını da ekleyince artık sadece haftasonu veya tatillerde balığa çıkabilir oldum. Ne yazıkki iş çıkışında hava çoktan kararmış olduğundan, tekneye sadece bakmaya gidebiliyorum.

Bayram tatilinde ben gidemeyince İstanbuldan kardeş, kuzen arabaya doluşup gelmişler. Facebook'tan yaptığım onca nispetten sonra "bayram günü bu havada balığa çıkılırmı?" demeye cesaret bile edemedim. Mübarek bayramın hürmetine canlı balıkla saatlerce yaptığımız sırtı çok şükür boş çıkmadı.

Bugün 2 gündür atamadığım soğuk algınlığının kalan mikroplarını öldürmek için parlayan güneşe güvenip açıldım. 1 saat kadar çapari ile sırtı çektim. Gelen tombiği hırsızlı uzun olta takımıma takıp bildiğim taşların eteklerinde dip sürütmesi yaptım. İlk tombik ile güzel bir altın lekeliyi kandırmak kısmet oldu.
    Balık güverteye gelince son zamanlarda yediği yengeçleri bir bir kusmaya başladı. Yengeçleri görünce balığın derdini anladım. Kaç zamandır kuru kuru yengeç yemekten bıkan lagos benim tombiğin güzelliğine kanmıştı.

Artık tombik tutmak çok zor olsada dönüş yolunda çapariyle şansımı denemeden edemedim. Çok geçmeden bir tombik daha yakalandı. Hemen geri dönüp en yakın kayalalıkların eteklerini yoklamaya başladım. Takriben 1 saatlik denemelerden sonra 30 mt civarı derinliklerde balık iğneye oturdu. Ancak kaloma gevşek olduğundan balığı zaptedemedim. Yaklaşık 5 -10mt kadar misinayı çekip yemi bıraktı. Sonra bende söylenerek takımı toplaya başladım ama balık tekrar saldırdı. Misinayı alıp kovuğuna girdiğini tahmin ediyorum çünkü misinanın biryerlere sürttüğünü hissedebiliyordum. Kalomayı tamamen gevşetip kayalıktan uzağa doğru boş vererek ilerledim. Yeterince uzaklaştığımı düşününce kalomayı tekrar kapatıp teknenin sürüklenmesi ile birlikte asıldım. Balık kurtuldu ve micadele başladı. Daha en baştan iri bir balık olduğunu belli etti. Takriben 1 dakika kadar direndikten sonra kendini bırakıverdi. Tekneden 10 metre kadar uzakta balon gibi yüzeye çıkıverdi. Usulca toplayıp kanca ile güverteye aldım. Sonrası malum. Hepinize rastgelsin.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SUNAY GÜNGÖR

SUNAY GÜNGÖR Aktif Üye

Tebrikler çok güzel balıklar yakalamışsınız, yağmur bereketiyle gelmiş :)

4. olmeca

olmeca Üye

Tebrikler! Harika balıklar.

5. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Kaptan, kısmetin açık olsun.

Saatlerin geri alınma olayı bizi de çok etkiledi :)

6. bahadir37

bahadir37 Aktif Üye

Süper balıklar Akın kaptan
    Tebrikler

7. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

kaptanım tebrik ederim :) artık güzel trofelerinin resimleri artar her halde

8. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Kaptan tebrikler,fotolar harika

9. hunter

hunter Daimi Üye

Tebrikler sevgili Akın,
    Her şartda yakışıklıları kandirmayı becermişsin yine,her zaman rast gelsin.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Akın
    Güzel avlar yapmışsın ama bu avların ciddi deneyim gerektirdiği de aşikar.
    Orfoz'u yuvasından çıkmaya ikna etmişsin ki bu bile başlıbaşına büyük bir başarı.
    Bu güzelliklere son derece güzel fotoğraflarla yalın ama etkili anlatımı da ekleyince rapor bir başka güzel olmuş.
    Her zaman rastgelsin

11. m1976k

m1976k Aktif Üye

Akıncığım tek kelimeyle harika bir rapor ve av olmuş ellerine sağlık