Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Orkinos Avımız

prometheus

Üye
Adı
vedat yeder
tebrikler

abicim balık bunlarsa biz tuttuklarımıza ne diyelim bilemedim :)

baysal

Aktif Üye
Adı
gökhan
Kıskanılacak güzellikte bir av, ama bu yorumum umarım kıskançlıkla karıştırılmaz. Zira foruma da çok uzun süredir herhangi bir yazı yazmıyorum, yanlış anlaşılmak istemem.

Mavi kanatlı orkinos... IUCN (Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği) tarafından nesli tehlikede ilan edilmiş bir tür. Biliyorum, kaçak göçek her gün yüzlerce binlercesi yakalanıyor. Büyük ihtimalle neslinin tükenmesine de engel olamayacağız, çocuklarımız, torunlarımız sadece fotograflarını görecek. Ama en azından biz üzerimize düşeni yapmıştık diyebilsek... Ne olurdu ilk balıktan sonrasını kakıçla almayıp iğneyi dibinden kesiverseydiniz. Yine keyfinizi yapmış, bu muhteşem canlıyla mücadele etmiş olurdunuz. Basit hesap 170 kilo et ile dönmüşsünüz kıyıya. Bu kadar et ne yenir, ne atılır, ne satılır. En başta dediğim gibi avın niteliğine ve balıkların güzelliğine dil uzatacak halim yok. Ama... Aması bu tür herhangi bir tür değil.

Sürç-ü lisan ettiysem affola.
Nasıl.olurda gözden böyle bir detayı kaçırmısım. evet sonuna kadar katılıyorum.tecrübeli Abılerımızin bize bu konuda örnek olmaları gerekir diye düşünüyorum.

emrmtn

Daimi Üye
Adı
Emrah Metin
Kan Grubu
A Rh Pozitif
O ne be ya :) super bir av olmus tebrik ederim..valla belgesel tadinda cekimler artık national izlemeye gerek kalmadı :)

Adonis

Üye
Guzel bir balik avi olsa gerek sizler icin tum ekip eglenmis ama amator balikci sirkusune gore , orkinos avinda bu kadar baligi tekneye cikarmak hele siz gibi yillardir takip ettigimiz bir duayen icin biraz fazla olmus ; cekilen video da ornek olmasi acisinda salma amacli olsaydi tadindan yenmezdi.Diye dusunuyorum.

Burak Karadeniz

Daimi Üye
Adı
Burak Karadeniz
Guzel bir balik avi olsa gerek sizler icin tum ekip eglenmis ama amator balikci sirkusune gore , orkinos avinda bu kadar baligi tekneye cikarmak hele siz gibi yillardir takip ettigimiz bir duayen icin biraz fazla olmus ; cekilen video da ornek olmasi acisinda salma amacli olsaydi tadindan yenmezdi.Diye dusunuyorum.
Değerli kaedeşim yorumun için teşekkür ederim.Ben ve benim yaş gurubumdaki bir çok arkadaşım balık salma işini bir türlü başaramadı.Her halde bu bu konuda ki kültür ve eğitimimizde bir eksiklik var.Sizlerin yakaladığı balıkları saldıkları balık videolarını yayınlayarak bizlere ve yeni kuşaklara örnek davranışlar sergileyeceğinizden eminim.Sevgilerimle.