Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ormanlı civarında kalkan avı planları olan var mı?

Konu, 'Gelecek Balık Avı Organizasyonlar ve Planları' kısmında KayaBalığıKaya tarafından paylaşıldı.

1. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Hayrola diye soracaksınız haklı olarak... Bende diyecem ki: kendim için değil abim ve fotoğrafçı arkadaşları için. Kıyıdan kalkan avı yapacak insanların fotoğrafını çekmek istiyorlar eğer planları olan var ve benimle paylaşırlarsa eğer gerekli irtibatı sağlayıp bizim biradere bu çalışmasında yardımcı olmak için açtım bu konuyu...
    Kimse nin planı olmasa bile kalkan avcılarının sıklıkla gittikleri ve kalabalık olan bir merayı özelden de paylaşırlarsa gene çok teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. frenist

frenist Aktif Üye

Şile Kumbaba çay ağzında çoğu zaman kalkan avcıları oluyor ama siz gittiğinizde olurlar mı bilemiyorum :)

4. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Ormanlı köyüne çok yakın olan sahil kenarında avlanmıştım ben Uluç.
    Ama senin bilader gittiğinde orda avcı olur mu? Olursa kaç kişi olur? Fotoğraf mizansenine uygun sayıda kişi olur mu? Tam bir muamma...

Gel sen bir midibüs kirala. "10-15 kişiyi misafir et". Hem av yapılsın, hem de bolca foto çekilsin. Yiyecekleri önceden organize etmeyi ihmal etme, pahalıya mal olur sonra :D

Gel sen Ormanlıya bir organizasyon planı için bir konu aç "bence" :D

balıkoltası ve oktay16 bunu beğendi.
  5. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Bizim yazlığın oralara gönder çakılı kalkancı varmış.

6. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Kalkan çıkmaya başladımı acaba. Çıkıyorsa ben bir şansımı denemek istiyorum. Sanırım avı keyifli bir tür.

7. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Valla bende bilemiyorum ve kalkan avına ilgi duyan biri de değilim açıkcası ama bu önerinizi biladere söyliyim bakalım...

Valla abi beden bilmiyorum minibüs dolusu adamla balığa gitmek mi aman aman :D

Söyliyem bakalım... sizin oralarda çıkan başka bir şey var mı biliyor musun?

Valla abi bende bilmiyorumda sordu işte eleman... bana geen bir av türü değil at oltayı diz okey kur kareyi tarzında bir av :)

8. ToprağınSesi

ToprağınSesi Aktif Üye

bendeniz bugün ormanlı'da idim arkadaşım. saat 13 gibi denizi
    kucakladım ki tam çarşaf tabir edilir gibi idi. hayran kaldım vallahi denize giresim bile geldi. fazla vaktim yoktu malesef ve bir iki
    spin attım o kadar. ama müsait bir günde mutlaka
    yine gideceğim kısmet olursa. ki bu kez daha donanımlı olarak. arzu ederseniz
    ve müsait de olan bir günde ( haftaya bir gün mesela) fevkalade olur derim. bana mesaj atarsanız daha detaylı bir program yapabiliriz. bugün çektiğim
    bir kaç resim var ama kalkansızlar :) oradan bir arkadaşımın dediğine
    göre 3-4 hün önce yalıköyden 8 kiloluk bir kalkan alınmış. balıkçı tekneleri dıluydu ormanlı açıkları. ve benden başka da hiç kimse yoktu koca sahilde.

9. mavruşgil16

mavruşgil16 Yeni Üye

uluç abi merhaba konuyu görünce bende bir kalkan avlak bölgesi söylemek istedim daha önce gittiğim bir yer google maps tan linki kopyaladım bursa karacabey boğaz(yeniköy) ve eğerce olarak söyleye bilirim linkte açılcak yerde bir dere var çapraz çay. derenin sağ ve sol`u (evlere varana kadar) sert ve poyrazlı havalarda hınca hıç dolu olan bir meradır bursalıların en çok tercih ettiği bir kalkan merasıdır.. burası aklınızın bir köşesinde olsun diye yazdım :) çok büyük bir sahile sahip bir yerdir linke tıkladığında görüceksin abi

https://www.google.com/maps/@40.3895365,28.5021034,11629m/data=!3m1!1e3

rast gelsin