Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ortalığı pullu bastı,tut tutabildiğin kadar.

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Değerli üyeler

Kasım ayını girmesiyle,henüz Çupra bollaşmasada,sair pullu dip balıkların sayısında önemli artışlar oluşmaya başladı Sivrice sularında.

Genelde birkaç balık alıkoyup yemelik olarak değerlendirsemde,bazı kardeşler geldiğinde olayı biraz daha ileri götürebiliyorum.

Bu kerede böyle oldu.

Hani az daha asılsak misliyle tutabilirdik,ancak gereksizdi,limit dışına çıkma tehlikesi vardı,yeterdi.

Gümüşilerden Karagöz,helede iri olursa ve helede ince ip misina ile avlanıyorsanız,mücadele gücü açısından avcıya en keyf veren balıklardandır.

Bu irilerin üstelik lezzeti çoğu kere Mercan cinslerindende üstündür.

Elbette iri bir Fangri ile boy ölçüşemez ama böyledir.

Avımızda bu sefer başrol onlardaydı.Öyleki bu ara çokca çıkan Fangriler ikinci planda kaldı.Arada direnselerde öne geçemediler.

Lüfer familyası bu kerede yöremizi pas geçip gittikten sonra rahatlamış olacaklarki,ortalığa çıkıp başrolü kaptılar.

Yakın yörelerden gelen haberlerde çok ümitvar.

İri Çupralar burnumuzun dibine kadar sokulmuşlar.Dönek ağından dün çıkan iki tanesi hakikaten nadir iriliğe ulaşmışlar.Biiri 5 diğeri 3,5 kg.
    Üstelik kalamarlarda nihayet göründüler.

İlişikte yarıda kestiğimiz avımızda ,yeter saydığımız ölçüde tuttuğumuz balıkların bazı karelerini sunuyorum.

Sevgi ve saygımla kalınız.

Not;Arzu eden kardeşlerimi her zaman bekliyorum.Av garantisi var.Sadece avlanmak istediğiniz süreyle orantılı yakıtınızı ve yeminizi alıp geliniz,herhangi bir ücret talep etmiyorum.

Uploaded with ImageShack.us

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Özlediğimiz raporlarını gördükçe içimde depreşen duyguları anlatmakta zorlanıyorum Vedat ağabey :)

Ellerine, yüreğine sağlık, çok güzel balıklar yakalamışsınız. Seni ve ekibi kutluyorum, tebrik ederim ;)

Çipura da henüz yakalamadığım balıklardan, umarım onu da seninle yakalama şansını bulurum. Bu bağlamda yakın gelecekte kapını çalabilirim Vedat ağabey :)

Devamı dileklerimle, her zaman rast gelsin...

4. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Harika balıklar. Tebrikler.

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Vedat Abi,
    Güzel av yapmış, güzel balıklar yakalamışsınız.
    Daha güzelleri de rast gelsin

6. senihcan

senihcan Daimi Üye

Tebrikler Vedat abi çok güzel av olmuş :)

7. sabora

sabora Daimi Üye

Tebrikler Vedat ağabey. Ellerine yüreğine sağlık.

8. Timsah

Timsah Aktif Üye

Tebrikler Vedat abi güzel av olmuş .. elinize sağlık

9. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

Tebrikler Vedat abi
    gerçekten resimlere gıpta ile baktım imrenmedim desem yalan olur :)
    çipura hele hele iri çipura harikadır yakalaması hele o kafa atışları offffffff :)
    izmir balıklıova 3kg'lık mordoğanda 3,750 kg'lık yakalmıştım baya zaman oldu tadı damağımda :)
    inşallah birgün seninlede o güzel tadı tadarız abi :)
    herdaim bereketli başarılı avlar dilerim RASTGELE

10. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Süleyman

İstikrarlı olarak rapor sunmaya foto yollamaya devam edeceğim.Arada gecen süre zarfında yollayamadığım bazı av görüntülerini,hikayeleri ve videolarınıda yollayabilirim.

Sebebi ise sensin.Zira seninde bu plarformlardan uzak kaldığın sürede bazı avlarımı ve özelliklede trofe avlarımı görememiş olma ihtimalini düşünmekteyim.

Sunacağım bu avlar ileriki Saroz günlerimizde yakalayabileceğimizi umduğum iri ve çok balıklara örnek teşkil edecektir.

Bugünlerde hakikaten balık geniş olarak meralara yayılmış durumdalar.Hemen heryerden balık almak mümkün.

İnşallah bu bereket sen gelene kadar sürer.

Çupranın başlamasına ise ramak kaldı.Heran yoğun olarak av vermeye başlarlar sanırım.

Sevgiler

11. TekAdam

TekAdam Moderatör Yönetici

Değerli büyüğüm Vedat ağabey,

Daha önce bu konunda da http://www.baliksevdam.com/forum/assos-sivrice-bereketi-dorukta-11215/index3.html söylediğim gibi senin paylaşımlarını her zaman merakla bekliyor olacağım. Ayrıca benim uzak kaldığım dönemlerdeki avlarını da çok merak ediyorum. Trofeli ya da normal avlarını müsait zamanlarında sırasıyla paylaşman beni fazlasıyla memnun ve mutlu edecektir, bunu bilmeni istiyorum ;)

Derin su avlarına olan saplantımı daha önce açtığın bu konuda http://www.baliksevdam.com/forum/bu-kere-az-ama-oz-gece-yemli-avimiz-11227/index2.html dile getirmiştim ama görmedin sanırım. Bu haftasonu Marmara'da derin su avı yaptım ve çok güzel koca göz mercanlar yakaladım. Aynı yerde pazar günü yine oltamı patlatan bir canavar geldi. Malesef bu canavarı henüz görme şansım olmadı ama bir sonraki avımda inşallah tekneye almayı başaracağım ;)

Benim orada olduğum dönemlerde balık olmamasına üzülmüş olsam da şimdilerde balığın geniş meralarda boy göstermesine çok sevindim. Dediğim gibi yakın gelecekte orada olacağım ve birkaç gün kalacağım. Umarım bereketli ve unutulmayacak balıkları birlikte yakalayabiliriz :)

Bu sezon Çipura (Çupra) ve Levrek konusunda çok iddialıyım. Özellikle Altınoluk'tan değerli büyüğüm Kazım ağabeyim ile çok güzel balıklar yakalayacağımı düşünüyorum. Belki bu balıkları seninle de yakalama şansını bulabilirim ama senin Saroz'a gitme durumundan dolayı birlikte bu balıkları yakalayabileceğimize çok ihtimal veremiyorum. Yine de belli olmaz, bakarsın Sivrice'de olduğun bir dönemde bu balıkları seninle de yakalayabiliriz ;)

Sevgi ve saygılarımla, sağlıcakla kal değerli büyüğüm Vedat ağabeyim...