Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ORTAYA KARIŞIK:VATOZ,MIRMIR,GELİNCİK,DİL,İSTAVRİT

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında aates2001 tarafından paylaşıldı.

1. aates2001

aates2001 Üye

Herkese merhaba.31.07.2013 gecesi 4 kafadar hem uzun süren av sessizliğimizi bozmak hem de güzel vakit geçirmek için karar aldık ve bütün malzemeleri, yemleri, semaveri alarak mekanımıza vardık.Naci sadece muhabbet etmek için geldiği için ona semaverle ilgilenme işini verirken bizler oltaları açtık ve denizle buluşturduk.denize takımı ilk gönderen Muhammed Hocam hemen 1. mırmırı kovaya gönderdi.ben de ilk atışta vuruş aldım ve 1 küçük boy gelincik geldi.denize iade edildi.derken Muhammed Hocam 2. mırmırı kovaya aldı.Bu arada Yüksel Hocam sol tarafımızda ben bugün levrek yakalayacağım hesapları yapıyor.kaya balığa gelirse bana verin canlı atacağım diyor. onun dip oltasına hiç vuruş yok.yemli istavrit yakalamaya başlıyor.
    saatler ilerlerken Naci nin demlediği enfes çaylar yudumlanıyor, arada balıklar da kovadaki yerini alıyor. Yüksel Hocam a hemen bir kaya balığı yakalanıp teslim ediliyor.Yüksel Hocam onu canlı yem olarak denize gönderiyor. fazla sürmüyor Yüksel Hocamın canlı takımına inanılmz bir vuruş geliyor.Yüksel Hocam tasmaladığı an da misina patlıyor.tabi nasıl oldu neydi falan filan derken devam ediyoruz avlanmaya.ben tekrar bir kaya balığı yakalayıp Yüksel Hocama teslim ediyorum. tekrar canlı takım gönderliyor.fazla geçmeden tekrar vuruş alınıyor. balık bir süre geldikten sonra kamış balığı çekemiyor, Muhammed Hocam eldiveni giyip misinadan çekmeye başlıyor. o esnada bu levrek falan değil bence bu vatoz diyor.derken tekrar balık kaçıyor.bu sefer fırdöndünün düğüm yerinden misina çözülüyor.tüh nasıl oldu falan diye ağıt yakarken.sağ tarafta kalan benim oltaları unutuyoruz.ama unutmayan biri var. Naci:aha çok pis vurdu derken, çek Naci çek diyoruz.Naci başlıyor asılmaya.bu arada kalama cır cır ötüyor.naci ne bu len. balık kafa atıyor mu diyoruz evet diyor.o zaman çok büyük bir mırmır diyoruz.kepçe yine hazırlanıyor.5-6 dakikalık boğuşmada Nacinin kollarında güç kalmıyor.ben devralıyorum kamışı ve balığın vatoz olduğunun görüyor kepçeye alıyoruz.sonrasında bir baktık bu vatoz biraz önce kaçırılan balık.çünkü ağzından Yüksel Hocamın takımı çıkıyor. İnanılmaz bir durum.Bir balık ağzında iğneler varken bu kadar kısa bir sürede o boğuşmalara rağmen tekrar bir yeme saldıyor.yem dedimse de klasik mırımır takımında boru kurdu.yuh bu kadar da aç gözlülük olmaz ki.
    günün sonunda;
    ben ve Naci:1 tane 3kglık vatoz, 2 mırmır, 2 gelincik, 1 dil ve 3 adet istavirtle
    Muhammed Hocam:3 mırmır, 1 kg kadar istavritle
    Yüksel Hocam:3 kg lık yoğurt kovası dolusu istavritle kovalarımızı şenlendiriyoruz. güzel bir gece.uzun süredir balığa gitmemenin acısını balıklardan çıkarıyoruz.saygılar...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. fishlover

fishlover Aktif Üye

Güzel av; maşallah. Tebrikler.

4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ortaya karışık bir av olmuş. Vatos'u nasıl pişiriyorsunuz ve tadı nasıl :)

5. lost_zombie

lost_zombie Daimi Üye

Güzel bir av olmuş, vatozu defalarca yakalayıp salmışımdır, nasıl yapıyorsunuz pişirme şekli nedir..

6. aates2001

aates2001 Üye

teşekkürler.vatozla ilgili nette çok faza açıklama var.ben henüz yemedim. bu ilk olacak. eğer becerebilirsem.

7. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

tebrikler daha irileri rast gelsin

8. umooth

umooth Aktif Üye

Tebrikler çok güzel bir av olmuş, o vatoz rina balığı(iğneli vatoz) gibi geldi bana? Kuyruğunun altında ayrıca sivri ve tırtıklı dikeni vardır, kuyruğu da kampçı gibidir. Dikkatli olunmazsa ciddi yaralanmalara yol açabilir. Aman dikkat.
    Mırmırlar çok iyimiş bu arada.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler
    Güzel av olmuş

10. erbil

erbil Yeni Üye

geçen haftada ben almıştım aynı büyüklükte ama suya geri bıraktım yenildiğini ve tadını bilmediğim için bir tarifi varmıdır yada tadı nasıldır

11. aates2001

aates2001 Üye

Tipsiz balıkların eşsiz lezzeti!
    Vatoz: Balıkçıların yakaladıktan sonra denize attıkları bir başka lezzet yumağıdır. Zeytinyağı, sarmısak, kekik, soğan içinde 30 dakika bekletin. Sonra isterseniz şişe dizip isterseniz fileto halinde mangala gönderin. Tavada da olur. 45 santimliği de var 1 metreliği de…
    en önemli edindiğim bilgi bu.muhtemelen de bunu deneyeceğim.sonucunu daha sonra sizlerle paylaşırım.