Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

otomatik atis yapan aparat, eldivene son

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında alpaydinalp tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Aynen Fatih... Ömrümüz olursa 10 sene sonra bende alırım bir tane :) Birde çok sağlam atışlar ya ağır çekimde yada fotoğraf olarak verilmiş... Normal çekimler hep narin atışlar.... BAlık avında pratik şeyler genelde hep fiyasko oluyor. Bende Cinden bir alarm almıştım zil yerine... Ama hiç de anlatıldığı gibi çalışmıyor.. Bazen Balık vurunda takılıp kalıyor zır zır ötüyor... Bazen hiç ötmüyor :)

Önder Kanığ ve Levreko bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

gayet başarılı bi ürün. El alışkanlığı kazandıktan sonra birçok kazaya da son verecek gibi görünüyor :)

konu ile ilgli araştırma yaptım kısaca avustralya menşei bi ürün sitedeki tnıtım videosuda yukarıda ki linkte mevcut.58 dolarlık bir maliyet rakam yüksek gibi görünüyor ama düşünülmeye değer :)

4. bkirgic

bkirgic Aktif Üye

bence çok başarılı . paylaşım için teşekkürler .
    sipariş versek gelirmi acaba ? şüphem var .

5. Syardim

Syardim Üye

Çok başarılı bir paylaşım, Paylaşımdan Alper Bey'in balık ile yatıp balık ile kalktığını söylemek mümkün,
    Ürün çok güzel olmasına rağmen olumlu yanlarından ziyade olumsuz yanları ile de bakmak gerektiğini düşünüyorum.

Öncelikle ürün kamışa cırt kelepçe ile sabitleniyor ki biraz ucuz olmuş, Kamışa sabitlemesi geliştirilmeli diye düşünmeden edemiyorum. Daha basit montaj detayları oluşturulabilirdi.
    Diğer bir eksi tarafı ise ürünün sağ tarafında (yanlış görmediysem) kalama ayarı bulunmakta atış ağırlığına göre kalama ayarı doğru yapılması durumunda atışlarda iyi sonuçlar verebilir. Aksi durumda her değişken ağırlığa göre uygun kalama ayarları yapabilmek için epey bir kurşun ve boş atışlar gerekecektir.
    Başka bir handikapı makina ile ilk halka arasına bir yere yerleştiriliyor ki buda ipin boşalma anında halka ile maksimum seviyede teması anlamına hatta ilk halkanın boyutuna bağlı halkaya dolanmasıne neden olabilir.
    En önemlisi kendim bu ürünü alır veya çocuğuma önerirmiyim, hayır! Neden derseniz misina parmağını kessin yara bandı sarsın işin orjinalini öğrensin isterim.

Bu ürünü Düğüm, İğne bağlama aparatlarına benzetiyorum, bu tarz makinaları kullananlar genellikle yeni başlayanlar olup sonrasında iğne bağlamayı öğrenip makinayı bir kenara atanlardır.

Nacizane düşüncelerin.

cemalettin bunu beğendi.
  6. Ercüment

Ercüment Aktif Üye

Gelenek'sel atış'lardan vazgeç'emem,;)

yaş 60'da olsa, hani derlerye yaş altmış iş bitmiş daha iş bitmedi!:)
    motorumla giderim avla'ğa

takarım eldiven'imi elim'e atar'ım ataca'ğım kadar uzağa,,

Türk "moruk"lara laf atmayın burada:koptum::D:koptum::cool:

Nazik avrupa sosyete moruk'ları kullansın bunları!!!:islik::harika::koptum:

7. SEMSS

SEMSS Aktif Üye

hahahahaha inan sesli güldüm abi :) çok doğru demişsin :) aslında bunu yanımızda bulundurmalıyız ama kendimiz için değil yanımızda yamuk atanlara vermek için :D

8. alpaydinalp

alpaydinalp Yeni Üye

ürün avusturalyadan geldi deneme şansım oldu ilk başta korktuğum için çok fazla asılamadim kamisi falan kırarım diye daha sonrasında sadece kurşun ile denemeler yaptım. ürün gayet başarılı ama çok vaktim olmadığı için detaylı bi inceleme yapamadım. ama sorularınız varsa yanitlayabilirim.

9. bkirgic

bkirgic Aktif Üye

kardeş süpersin , yorumlarına göre bende sipariş vereceğim eğer ok verirsen .
    max kaç gramla denedin ?
    kaç günde geldi ?
    kargo ücreti vs . toplamda kaça geldi ürün ?

10. alpaydinalp

alpaydinalp Yeni Üye

bana gönderirken adamlar hediye bir tane daha gönderdiler tr den ilk musterimizsiniz diye adam max 150 min 40 atar dedi. ben açıkçası profesyonel değilim atg pendulum falan atamıyorum birini öldürürüm ederim diye. ama bunda tüm gücümle asiliyorum. ilk demede kırarım diye yavaş yavaş ayar verdim birşey olur diye 15 20 atışta tam kendime göre ayar yapabildim.ayardan sonra düzgün atabildim. ondan sonra da öğle vakti başıma gunes gecicekti bıraktım ama bidaha gidişte iyice deneyip sınırlarını zorlicam. bu da videosu

Son düzenleme: 26 Ağustos 2016
    anesthesia ve Yusuf007 bunu beğendi.
  11. bkirgic

bkirgic Aktif Üye

Max 150 kotu olmus ama ikinciye talibim haberin olsun