Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Özdere’den Akbük’e

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında C.POLAT tarafından paylaşıldı.

1. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Bundan bir yıl kadar önceydi,Özdere ‘de güzel bir balık avı yapmış ,güneş denize batarken biz de dönüş yolundaydık ,limana girmek üzereyken bizimle beraber kıyıya çıkan bir tekneden biri Cem POLAT diye seslendi ,sesin geldiği yöne doğru dönüp efendim dedim ve forumdaki Cem POLAT sensin değil mi sorusuna EVET dememle başladı bizim sevgili Celalettin EREN ağabeyle dostluğumuz….

Sonra kıyıda devam etti sohbetimiz ardından telefon numaralarımızı aldık ,hatta ben kendilerini unutmamak için telefonuma Celalettin balık diye kaydetmiştim ve hiç koparmadık irtibatı hep telefonla görüştük,hatta benim birgün denizde motor çalışmayınca ,vakitsiz bir saatte arayıp Celalettin ağabeyin denizdeki tecrübelerinden yararlanıp motoru çalıştırabilmiştim.

O günden sonra hiç yüz yüze görüşmek nasip olmamıştı ta ki bu hafta sonu birlikte av yapmaya karar verene dek, aslında daha önce birlikte av yapmak için birkaç kez anlaştıysak ta bir türlü imkan ve zamanımız aynı anda müsait olmamıştı.

Cumartesi günü Celalettin abi ,kardeşim ben geldim diyerek telefon açınca onu bulunduğu yere giderek aldım,kendisiyle ufak bir köy ziyareti yapıp son dakika çıkan hastamı kontrol ettik.

Sonra düştük yollara avlağa vardığımızda hava kararmıştı , kerterizimize yerleşip oltaları attık,Windguru,hava tahmininde yanılmıştı 1 – 2 kuvvetinde rüzgar olacağını söylüyordu ama rüzgar 5-6 kuvvetine kadar çıkıp bizi iyice ıslatana kadar dayanıp av yapmaya çalıştık.

Rüzgar kimi zaman Kuzey kimi zaman Kuzeydoğu kimi zaman da Kuzeybatı esti ama ekseri Kuzeybatı yönünden esti.Bu gece balıklar ortadan kaybolmuşlardı deniz bizi dışarıya çıkmamız için iyice zorlayana kadar beklemiş ama istediğimiz avı gerçekleştirememiştik .

Bizde Celalettin ağabeyle bol bol muhabbet edip gökyüzünde koca bir tepsi gibi duran kandilin ve bizi sallayıp duran kimi zamanda ıslatan koyu maviliğin sesini dinleyerek gecenin tadını çıkardık.

Denizden çıktığımızda daha imsak vaktine bile çok vardı,biraz dinlenip toparlandık ve dönüş yollarına düştük,Torbalı’ya sabah ezan sesleriyle girdik,bir sürü telaş ,onca malzemeyi ve botu tekrar indir ,yerleştir ve tatlı bir yorgunluk herhalde halimizi en güzel bu kelimeler anlatıyor.

Sevgili Celalettin ağabey o gün iyiki bana seslenmiş ve tanışmışız ,inşallah birlikte daha bereketli avlarda yapabiliriz,herkese selam ve sevgiler sağlıcakla kalın.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Can Tebrikler, güzel meraların var, hiç boş dönmüyorsun :)

4. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Cem hocam, çok güzel bir paylaşım olmuş...Zevk ile okudum...:)Eline de denizin masum yüzlü pembe dudaklı mırmırlarıda pek yakışıyor hani...
    Her daim gönlündeki avların size ve dostlarınıza denk gelmesi dileğile rastgele...

5. Aybata74

Aybata74 Aktif Üye

Cem, Celalettin bey ile keyifli bir ava daha imza atmışsınız. Avınızı tebrik ederim. Devamı dileklerimle. Rastgele...

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

Cem,senide Cemalettin beyi de kutlarım yine çok güzel avlara imza atmişsın....

7. BAYBORA

BAYBORA Daimi Üye

Sevgili Cem,seni ve dostumuzu tebrik ederim.Gecenin tadı avcılıkta bir başkadır.Şairin Dediği gibi"ŞİMDİ HER ŞEY MÜSAVİ,ÇÜNKÜ ARTIK GECEDİR.
    GECE BİR SEBEP DEĞİL,BELKİ BİR NETİCEDİR" Gecelerin güzel ve oltan dolu olsun.Sevgiyle.

8. enis59

enis59 Daimi Üye

Tebrikler harika bir av olmuş afiyet olsun

9. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Teşekkür ederim Hamdi :)

10. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Sağolasın İshak abi,teşekkür ederim sizlerede daha güzelleri nasip olsun :)

11. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Teşekkür ederim ,size de rastgelsin :)